Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Top7-Oxidie – nazwa.pl NIE POWSTRZYMAŁA ataku DDoS

Oxidie – nazwa.pl NIE POWSTRZYMAŁA ataku DDoS

Na skrzynkę Telix.pl otrzymaliśmy ciekawą informację na temat publikacji nazwa.pl powstrzymuje atak DDoS, który miał mieć miejsce we wtorek, 19 czerwca 2018 roku, według autora podpisującego się Grupa hakerska Oxidie – nazwa.pl NIE POWSTRZYMAŁA ataku, lecz zaprzestano atak, który miał  być jedynie testem mocy BotNeta.

Poniżej treść maila (treść oryginalna)

Piszę do Was w sprawie artykułu (https://www.telix.pl/artykuly/newsy/2018/06/nazwa-pl-powstrzymuje-atak-ddos/)
Muszę przyznać, że niezmiernie mnie to irytuję, nazwa.pl NIE POWSTRZYMAŁA ataku, lecz sami zaprzestaliśmy atak, jak już to napisaliśmy do Nazwa.pl to nie był atak, lecz jedynie test używający 30% mocy naszego BotNeta, już się skontakowaliśmy z Nazwa.pl w sprawie tego nieporozumienia, mówiąc nieporozumienia mam na myśli, to, że niewłaściwie przyznali sobie chwałe oraz fałszywie mówią, że „Powstrzymali atak DDoS”. 

Dziękujemy za przeczytanie oraz Pozdrawiamy.

(Przepraszam za złamany Polski, nie rozmawiam płynnie po Polsku)

Cała wiadomość wysłana do Nazwa.pl
„Witam, jeden z naszych klientów, dostał od Was wiadomość zawierającą treść „Nazwa.pl powstrzymała atak DDoS!”, przepraszamy Was, ale nic nie powstrzymaliście, sami zatrzymaliśmy atak, to był atak testowy używający jedynie 30% mocy Naszego Botneta, atakowaliśmy Wasz serwer przez początkowo jedynie 30 minut jak napisaliście, później 2h, CHCIELIBYŚMY Was poinformować, że Wasi administratorzy, nie powstrzymali ataku, powtarzam, sami go zatrzymaliśmy, powtarzam jeszcze raz, to był jedynie test.
Jesteśmy niezmiernie zdenerwowani zaistniałą sytuacją, że przyjmujecie sobie sławę „Powstrzymania ataku”, prosimy o jak najszybszy kontakt, jakiekolwiek próby ignorowania Nas, tylko jeszcze bardziej Nas rozłoszczą, tak jak małe dzieci którym zabrano balonik, jeżeli nie dostaniemy odpowiedzi w ciągu dwóch dni, obiecujemy Wam, że hosting www.nazwa.pl oraz wszystkie DNS’y, serwery i domeny związane z nią znikną i Wasz biznes siądzie.
-Oxidie
(Grupa hakerska działająca na całej Europie, w tym Polsce, odpowiedzialna za atak na Wasze domeny)”

Oświadczenie w sprawie ataków DDoS

Nazwa.pl niemal codziennie spotyka się z atakami hackerskimi typu DDoS, na mniejszą bądź większą skalę, które skutecznie powstrzymuje. Takie incydenty wpisane są niejako w charakter działalności firmy, a nazwa.pl jest na nie przygotowana. Bezpieczeństwo danych, jak i usług Klientów firmy, jest dla niej najwyższym priorytetem.

Doświadczeni specjaliści nazwa.pl do spraw bezpieczeństwa nieustannie czuwają nad danymi Klientów spółki i usługami świadczonymi na ich rzecz. Nazwa.pl wyznacza standardy bezpieczeństwa dla polskiego rynku, wprowadzając unikalne technologie i rozwiązania infrastrukturalne mające chronić interes Klientów przed działalnością przestępców.   
Publiczne próby wywierania przez przestępców nacisku na spółkę są bezcelowe i będą przez nazwa.pl zwyczajnie ignorowane. Przestrzeń publiczna nie może stać się narzędziem wykorzystywanym przez przestępców do prób wymuszeń i szantażu w stosunku do podmiotów gospodarczych.
W imieniu spółki nazwa.pl sp. z o.o.
Łukasz Matusik
Autor |2018-06-28T19:45:12+02:0028 czerwca 2018 20:00|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.