Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7-F-Secure SENSE pomoże zabezpieczyć inteligentne domy

F-Secure SENSE pomoże zabezpieczyć inteligentne domy

F-Secure pomoże zabezpieczyć inteligentne domy we współpracy z producentami routerów i operatorami. F-Secure wprowadza rozwiązanie F-Secure Connected Home Security zabezpieczające urządzenia, które łączą się z internetem w formie oprogramowania dla operatorów i producentów routerów.

Urządzeń z zakresu Internetu rzeczy (IoT) jest już na świecie więcej, niż ludzi. Według najnowszego raportu Gartnera, do 2021 roku ich liczba wzrośnie o ponad 10 miliardów. Aby zadbać o bezpieczeństwo oraz prywatność użytkowników, firma F-Secure wprowadza rozwiązanie wykorzystane w autorskim urządzeniu ochronnym SENSE w formie oprogramowania Connected Home Security przeznaczonego dla producentów routerów oraz operatorów.
Według badania przeprowadzonego przez F-Secure, prawie połowa respondentów zrezygnowała z kupna nowego inteligentnego urządzenia z powodu kwestii związanych z bezpieczeństwem i prywatnością. 46% nie zdecydowało się na zakup w trosce o cyberbezpieczeństwo, a 48% w obawie przed gromadzeniem danych osobowych, które potencjalnie mogłyby wyciec. Ostrożność jest uzasadniona, ponieważ według Gartnera już teraz 40% urządzeń IoT jest wykorzystywanych przez cyberprzestępców w atakach DDoS lub do tworzenia tzw. botnetów, a w razie braku podjęcia konkretnych działań do 2021 roku ten odsetek może przekroczyć nawet 75%.

Według szefa bezpieczeństwa sprzętowego w firmie F-Secure, Andrei Barisaniego, zabezpieczanie inteligentnego domu powinno rozpocząć się od routera:
Routery są jednymi z najbardziej powszechnych urządzeń domowych, które łączą się z internetem, ale nie zawsze są tworzone z myślą o ochronie użytkowników. Nasz zespół ds. bezpieczeństwa sprzętowego ma duże doświadczenie w testowaniu routerów domowych oraz biurowych i za każdym razem udaje nam się znaleźć lukę w ich zabezpieczeniach, co w efekcie prowadzi do wprowadzenia odpowiednich poprawek. Tworzenie inteligentnego środowiska w oparciu o niezabezpieczony router jest równie ryzykowne jak budowanie domu na piasku – mówi Barisani.

Connected Home Security pozwala zadbać o bezpieczeństwo sieci, routera, treści przechowywanych w chmurze oraz urządzeń końcowych takich jak komputery, smartfony, tablety, a także inteligentne pralki czy lodówki. Rozwiązanie wykorzystuje możliwości autorskiego routera SENSE, który szyfruje komunikację w internecie, dbając o prywatność, a także chroni przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem oraz zabezpiecza inteligentne urządzenia przed cyberatakami. Teraz firma F-Secure oferuje SENSE producentom routerów oraz operatorom jako pakiet programistyczny (SDK) Connected Home Security, który mogą oni dostosowywać do swoich potrzeb i wykorzystać dla dużej bazy użytkowników.

Każdego dnia znacząco przybywa urządzeń z dziedziny Internetu rzeczy. Łączymy siły z producentami routerów oraz operatorami, aby wspólnie chronić użytkowników przed cyberatakami – dlatego zaprojektowaliśmy usługę dla inteligentnych domów Connected Home Security. Zapewniamy pełne wsparcie we wdrożeniu rozwiązania, oferując równocześnie prostotę obsługi i bezpieczeństwo wszystkich urządzeń po stronie użytkownika – mówi Michał Iwan, dyrektor regionalny w firmie F-Secure. Oferta Connected Home Security obejmuje także inne rozwiązania, które operatorzy mogą dopasowywać do świadczonych usług, np. funkcję Reguły Rodzinne, umożliwiającą rodzicom zadbanie o bezpieczeństwo dzieci w internecie.

Usługa F-Secure Connected Home Security jest już dostępna na rynku. Operatorzy oraz producenci routerów zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji mogą umówić się na spotkanie przez stronę internetową.

źródło: F-Secure2 komentarze

  1. Mariusz 17 maja 2018 w 22:23 - Odpowiedz

    Większość z nas boi się, że ktoś „wkradnie” się do naszego komputera, czy telefonu albo przejmie kontrolę nad naszym domem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że najsłabszym ogniwem jesteśmy my, ustawiając słabe hasła, nie dbając o to co ściągamy, czy jakie witryny odwiedzamy. Na co dzień mam do czynienia z automatyką domową, która zdecydowanie podniosła komfort mojego życia. Nie wyobrażam sobie życia między innymi bez inteligentnego zamka Nuki. Wiele osób twierdzi, że zaraz jakiś ‚haker’ przejmie kontrolę nad moim elektronicznym zamkiem Nuki. Dużo łatwiej i zdecydowanie szybciej można otworzyć zamek wytrychem niż próbując obejść zabezpieczenia elektronicznego zamka takiego jak Nuki.

  2. Los 18 maja 2018 w 22:53 - Odpowiedz

    Mało wspomniano o samym SENSE, który sam w sobie jest naprawdę ciekawą propozycją. Choć z perspektywy routera brakuje mu ważnych funkcji to powodzeniem może być skromną alternatywa do zabezpieczenia nie tylko domu z urządzeniami SMART ale również i małej firmy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.