Jesteś tutaj:-, Newsy-Jak zadbać o bezpieczeństwo domu w trakcie majówkowego wyjazdu.

Jak zadbać o bezpieczeństwo domu w trakcie majówkowego wyjazdu.

Nadchodzi długi weekend majowy. Z tego powodu wielu z nas wybierze się w dłuższą podróż, korzystając z tych kilku wolnych dni. Będziemy zmuszeni zostawić swoje mieszkania na dłużej bez żadnej kontroli.

Dni są coraz dłuższe i cieplejsze, a Słońce śmiało raczy nas swoimi promieniami. Oznacza to, że nadchodzi długi weekend majowy. Z tego powodu wielu z nas wybierze się w dłuższą podróż, korzystając z tych kilku wolnych dni. Będziemy zmuszeni zostawić swoje mieszkania na dłużej bez żadnej kontroli. Doskonale wiedzą o tym włamywacze, dla których również jest to gorący okres. Policyjne statystyki wyraźnie wskazują okres wakacji i dni wolnych, takich jak majówka czy Boże Ciało, jako czas zwiększonej liczby włamań.

W trakcie majówki policjanci muszą uporać się ze wzmożonym ruchem na drogach. Już kilka dni wcześniej apelują o rozważną i bezpieczną jazdę. Nie zapominają także o pozostawionych przez nas domostwach. W komunikacie z 2017 roku określają kilka podstawowych elementów, o które powinniśmy zadbać przed wyjazdem:

  • sprawdźmy czy wszystkie drzwi i okna (również piwniczne i dachowe) zostały zamknięte
  • zabezpieczmy garaż oraz pomieszczenia gospodarcze
  • zakręćmy zawory z wodą i gazem
  • zastanówmy się czy gotówka i biżuteria podczas wyjazdu nie będzie bezpieczniejsza na koncie lub w skrytce bankowej, zamiast zostawiać ją w domu
  • poprośmy zaufaną osobę, aby podczas naszej nieobecności zaopiekowała się naszym mieszkaniem
  • zadbajmy o to, by w naszej skrzynce pocztowej nie gromadziła się większa ilość korespondencji – może być to sygnałem dla potencjalnego złodzieja, że dom jest pusty

Nawet jeżeli będziemy pilnie przestrzegać powyższych zasad, wprawiony włamywacz nie będzie mieć problemu z dostaniem się do naszego mieszkania, o ile nie będzie ono zabezpieczone odpowiednimi systemami antywłamaniowymi. Przestępcy chętnie wykorzystują noc, aby niezauważenie wyważyć drzwi, wypchnąć okno lub zwyczajnie dostać się przez drzwi garażowe. Jeśli włamywacz ukryje swoją twarz, nie zostanie dostrzeżony przez osoby trzecie i nie pozostawi żadnych odcisków palców czy śladów DNA, prawdopodobnie nigdy nie zostanie odnaleziony. Mówią o tym statystyki policji, według których tylko 36,5% kradzieży z włamaniem jest wykrywanych. Jak w takim razie, w obliczu tych ponurych danych, ze spokojem wyjechać na majówkę bez zamartwiania się o nasz dom?

Mini Pano

Mini Pano

Nowoczesna technologia w walce z włamywaczami

Jeśli chcemy spokojnie spać w uroczej chatce na Mazurach lub na polu namiotowym w Bieszczadach, nie martwiąc się, czy nasze mieszkanie jest właśnie ograbiane, warto zwrócić się w kierunku nowoczesnych rozwiązań. Koncepcja smart home, której głównym założeniem jest stworzenie inteligentnego domu, złożonego z wielu połączonych ze sobą nowoczesnych urządzeń, w dużej mierze skupia się także na jego bezpieczeństwie. O tym, jak inteligentny monitoring może pomóc w zabezpieczeniu naszego domu, opowiedział Tomasz Kowalewski, specjalista od systemów monitoringu w firmie EZVIZ.

Nowoczesne kamery, służące jako monitoring, wyposażone są w wiele przydatnych funkcji, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo domu lub mieszkania. Potrafią wykryć ruch błyskawicznie powiadamiając o tym właściciela. Urządzenia takie, jak EZVIZ MINI PANO, zapewniają kąt widzenia 360 stopni, co pozwala na podgląd całego pomieszczenia, a funkcja światła IR umożliwia widzenie w zasięgu 7,5m w ciemności. Dzięki możliwości sparowania z aplikacją EZVIZ, kamera zapewnia bieżący podgląd na ekranie smartfona właściwie z każdego miejsca na świecie. W ten sposób, niezależnie od długości podróży, można mieć pełną kontrolę nad pozostawionym domem.

Nasz dom zawsze pod kontrolą

Niezależnie od tego gdzie jesteśmy i co robimy, wystarczy wyciągnąć naszego smartfona z kieszeni i natychmiast możemy spojrzeć, co dzieje się w naszym domu. Nie oznacza to, że jesteśmy zmuszeni do patrzenia się w ekran 24 godziny na dobę – nowoczesna kamera sama wykryje ruch i błyskawicznie wyśle nam powiadomienie na telefon, co da nam możliwość szybkiej reakcji i pozwoli na kontakt z policją.

Środek nocy także nie będzie żadnym problemem, gdyż inteligentny monitoring będzie doskonale widzieć w tak bardzo pożądanym przez włamywaczy mroku. Wbudowana w wiele modeli możliwość komunikacji dwustronnej pozwoli nam na próbę spłoszenia włamywacza – wystarczy, że powiemy coś do naszego telefonu, a on usłyszy to w głośnikach kamery. W połączeniu z innymi dostępnymi na rynku czujnikami, żaden przestępca nie przejdzie niezauważony. Taką możliwość oferuje firma EZVIZ, która za sprawą swojej aplikacji pozwala połączyć szereg czujników i kamer w jeden kompleksowy system zabezpieczeń. Zastosowanie takich rozwiązań sprawi, że podczas majówki w pełni odpoczniemy i nie będziemy zmuszeni do ciągłego zamartwiania się o pozostawiony pusty dom.

źródło: EZVIZ

Czytaj też: EZVIZ Mini Pano – czyli monitorowanie zwierząt domowychAutor |2018-04-25T06:45:53+02:0025 kwietnia 2018 06:45|Kategorie: Bezpieczeństwo, Newsy|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.