Jesteś tutaj:-, Newsy, Promocje, Telewizja-Oferta subskrypcyjna od TVP VOD – płacisz abonament oglądasz za darmo

Oferta subskrypcyjna od TVP VOD – płacisz abonament oglądasz za darmo

TvpStrefa ABO (strefa Abonenta) na platformie TVP VOD to najnowsza oferta subskrypcyjna Telewizji Polskiej. Katalog TVP VOD został rozbudowany o treści Premium, produkowane lub dystrybuowane przez BBC Studios, ale też o inne produkcje polskie i zagraniczne. Dzięki porozumieniu z BBC Studios użytkownicy będą mieli dostęp do 700 godzin różnych gatunkowo materiałów, m.in. seriali obyczajowych i komediowych, filmów fabularnych i dokumentalnych, w tym dokumentów muzycznych oraz dokumentalnych serii przyrodniczych. W pierwszej odsłonie serwisu pojawiło się 150 godzin filmów i seriali. Nowe tytuły będą publikowane co kwartał, a najbliższe pojawią się już w lipcu.

– Nasze VOD jest w tej chwili najczęściej oglądanym serwisem internetowym na żądanie w Polsce. W marcu serwis zanotował ponad 3,2 mln realnych użytkowników i 48,6 mln odsłon (dane Gemius/PBI marzec 2018). Mamy seriale, filmy ale i serwisy sportowe, a zwłaszcza transmisje sportowe. I mamy ich rekordowo dużo. Spodziewamy się dwukrotnego zwiększenia liczby jednoczesnych transmisji w czasie Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Dzięki strefie ABO budujemy też silniejszą więź z widzami. Dostęp do niej mają nie tylko płacący abonament, ale również osoby z niego zwolnione, na przykład osoby starsze i niepełnosprawne. To pozwala im oglądać wszystkie treści za darmo. Pozostali widzowie VOD mają dostęp do Strefy ABO za niewielką opłatą – mówi Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Wśród już dostępnych na platformie treści znajdują się, m. in.: „Burton i Taylor”- rewelacyjna fabuła ze świetną rolą Heleny Bonham Carter w roli Elizabeth Taylor; „Ostatni posterunek” („Last post”) – serial mający swoją polską premierę na platformie TVP VOD oraz takie klasyki jak „Allo, ‘Allo!”, „Wojna i pokój”, „Duma i uprzedzenie” czy brytyjski „Dom z kart” („House of Cards” z 1990 roku). Pierwsze odcinki wybranych tytułów zostaną udostępnione do obejrzenia za darmo.

– Liczymy na to, że nasi najwierniejsi widzowie będą nas oglądać również w Internecie. Płacąc abonament gwarantują realizację misji publicznej i zostaną przez nas docenieni przez dostęp do bogatej treści Premium. Przygotowaliśmy kilkaset pozycji na start serwisu, a będzie ich regularnie przybywać. Duży nacisk kładziemy też na tematyczne zróżnicowanie naszej oferty. To ważne, ponieważ prawie 60% użytkowników VOD stanowią ludzie młodzi, do 34 roku życia. Chcemy dać im to, co ich interesuje – dodaje Maciej Stanecki.

Oprócz kultowych pozycji i nowości z katalogu BBC Studios w strefie ABO można oglądać kilkadziesiąt produkcji z całego świata:

 •  Prapremiery kilkunastu emitowanych seriali TVP takich jak m.in.: „M jak miłość”, „Korona królów”, „Leśniczówka”, „Ojciec Mateusz” czy „Wojenne dziewczyny”;
 • Całe sezony seriali zagranicznych takich jak m.in.: brytyjski „Riviera”, francuski „Kontakt” czy japoński „Grupa specjalna Kryzys”;
 •  Filmy fabularne polskie i zagraniczne, takie jak m.in.: „Córki dancingu”, „Demon”, „Królewicz olch” czy „Czarny kot bały kot”, „Ostatnie metro”, „Skradzione pocałunki”;
 • Filmy i serie dokumentalne, takie jak m.in.: „Ostatni w Aleppo”, „Obcy w raju”, „Odyseja filmowa”, „Legendy rocka”, „Gwiazdy kina”;
 • Animowane seriale dla dzieci: francusko-belgijsko-luxembuski „Ernest i Celestyna” oraz polskie „Agi Bagi” i „Żubr Pompik”;
 • Opery

Strefa ABO będzie wzbogacana o kilkadziesiąt pozycji miesięcznie. Najlepsze filmy, seriale i programy można już oglądać w jakości HD, z napisami. Wszystkie materiały wideo dostępne są również w aplikacjach TVP VOD.

Dostęp do strefy ABO w TVP VOD dla płatników abonamentu RTV i osób ustawowo zwolnionych z jego płacenia, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Bezpłatny dostęp do ulubionych treści można uzyskać aktywując konto TVP (na stronach: tvp.pl lub vod.tvp.pl) numerem identyfikacyjnym abonenta. Pozostali widzowie mogą skorzystać z oferty przez 14 dni bez opłat, a następnie kontynuować subskrypcję za 9,99 zł/30 dni.

Telewizja Polska zadbała również o bezpieczeństwo widzów korzystających z serwisów. Systemy i prywatność użytkowników VOD są zabezpieczone zgodnie z zasadami RODO, zarówno na stronach www, jak na poziomie administracyjnym, czy prawnym.

źródło: TVPAutor |2018-04-25T06:34:14+02:0024 kwietnia 2018 22:24|Kategorie: Inne, Newsy, Promocje, Telewizja|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

 1. Set 25 kwietnia 2018 w 22:01 - Odpowiedz

  Wreszcie jakiś pożytek z płacenia abonamentu

 2. idiosynkrazja 13 czerwca 2018 w 03:38 - Odpowiedz

  Owszem! Pod warunkiem, że nie usunąłeś (zdeaktywowałeś!) konta, które założyłeś przed tą modernizacją na „ABO”! Do szału doprowadziło mnie wprowadzenie reklam do emisji filmów, które normalnie w TVP są wyświetlane bez nich. Pracuję w takich godzinach, że tego co mnie interesuje nie mogę oglądać na bieżąco, a na VOD pokazały się reklamy. W końcu NIE PO TO PŁACIMY ABONAMENT, ŻEBY RACZYLI NAS REKLAMAMI!! Właściwie to nie mam pewności, że to co udostępniają bezpłatnie w jego ramach jest emitowane bez reklam. Reaktywacja konta została zrobiona na to samo nazwisko, adres e-mail, i hasło. Do tego momentu było bez problemu, system przyjął to bez oporu. Dopiero przy akcji uruchomiania dostępu do ABO system stwierdził, że ma już konto na tym numerze abonenta i zaproponował inny sposób dostępu! A nr abonenta, to jest jedyna rzecz oprócz danych osobowych których nie mogę zmienić! No i kółko się zamknęło! Została przeze mnie wysłana wiadomość/pytanie czy jest możliwość „odkręcenia” tej sprawy korzystnego dla mnie. Przyszło potwierdzenie otrzymania jej. To było wczoraj. Teraz zostaje mi czekać. Uzbroję się w cierpliwość. A po miesiącu bez odpowiedzi zlikwiduję stałe zlecenie bankowe na płacenie abonamentu!!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.