Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek-Użytkownicy WhatsApp na Androidzie będą mogli się autoryzować „bez hasła”

Użytkownicy WhatsApp na Androidzie będą mogli się autoryzować „bez hasła”

Za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu PIN…

Firma ujawniła tę wiadomość na stronie X (dawniej Twitter). Funkcja będzie dostępna dla użytkowników Androida w nadchodzących miesiącach, informuje The Verge. Serwis podaje, że metoda ta wyeliminuje konieczność wprowadzania kodu z wiadomości SMS podczas uwierzytelniania dwuskładnikowego. Nie wiadomo, kiedy opcja zostanie dodana do iOS.

 

 

W maju 2023 r. wsparcie dla kluczy dostępu zostało włączone przez Google. Według niej, w ten sposób użytkownicy są lepiej chronieni przed phishingiem i mogą szybciej logować się na swoje konta bez konieczności zapamiętywania hasła.

 

 

Google wraz z Apple i Microsoft w maju 2022 r. obiecały wprowadzić jeden standard autoryzacji bez haseł (passkeys) do końca 2023 roku. Apple wprowadził go we wrześniu 2022 r. w aktualizacji iOS 16, a Microsoft we wrześniu 2023 r. w aktualizacji Windows 11. Na przykład PayPal, Shopify i DocuSign również obsługują klucze dostępu.

Autor |2023-10-17T09:31:29+02:0017 października 2023 09:20|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile