Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Newsy, Oprogramowanie-Live Privacy Shield, czyli aplikacja do ochrony prywatności od Axis

Live Privacy Shield, czyli aplikacja do ochrony prywatności od Axis

Axis Communications prezentuje aplikację Live Privacy Shield, której zadaniem jest ochrona tożsamości osób znajdujących się w polu widzenia kamery. Darmowe oprogramowanie umożliwia dynamiczne maskowanie poruszających się obiektów, całych postaci, twarzy i tła w czasie rzeczywistym lub nagranym wideo bez ponoszenia dodatkowych kosztów. To szczególnie ważne w kontekście zgodności materiału z przepisami RODO.

Aplikacja zapewnia dwie różne metody ochrony prywatności. Pierwsza to dynamiczne maskowanie oparte na ruchu. Oprogramowanie, automatycznie wykrywa zmiany pikseli (spowodowane przez ruch ludzi i obiektów) w porównaniu z ustawionym tłem, a następnie modyfikuje je w taki sposób, by tożsamość danej osoby nie mogła zostać rozpoznana. Nadaje się do stosowania w zakładach produkcyjnych, sklepach, czy punktach usługowych.

Drugą możliwością jest maskowanie oparte na sztucznej inteligencji, które możliwe jest w wybranych kamerach z wbudowaną funkcją głębokiego uczenia (DLPU). W tym przypadku aplikacja analizuje obraz wideo pod kątem ludzi, co umożliwia utajnienie ich tożsamości. Funkcja ta umożliwia dynamiczne maskowanie z szybkością 10 kl./s. Ma zastosowanie do scen bliskiego zasięgu w pomieszczeniach i na zewnątrz, w miejscach takich jak zakłady produkcyjne, szpitale, domy opieki nad osobami starszymi, hotele, szkoły, biura i sklepy.

Live Privacy Shield pozwala wybrać technikę maskowania: kolorem bądź poprzez mozaikę. Metoda kolorystyczna sprawdza się w sytuacjach, gdzie najważniejsze jest obserwowanie dokładnych ruchów monitorowanego obiektu. Mozaika natomiast pokazuje poruszające się osoby w bardzo niskiej rozdzielczości (rozpikselowanie), dzięki czemu możliwa jest lepsza detekcja barw obserwowanego obiektu. Maski można dowolnie skonfigurować: tak, aby obejmowały całe pole widzenia kamery, bądź wybrany obszar.

Do wykonywania analizy nie ma konieczności posiadania kosztownych serwerów centralnych, a sama konfiguracja aplikacji została wysoce uproszczona. Ponadto Live Privacy Shield jest kompatybilne z innymi rozwiązaniami Axis, np. AXIS Object Analitycs czy AXIS Video Motion Detection, co pozwala na dostosowanie możliwości aplikacji do własnych potrzeb.

 

Live Privacy Shield – najważniejsze cechy:

  • Ochrona prywatności poprzez maskowanie
  • Procesy wykonywane są przez aplikację brzegową zainstalowaną w kamerze
  • Dwie metody maskowania: oparte na ruchu oraz na sztucznej inteligencji
  • Możliwość wybrania techniki maskowania: kolorem lub mozaiką
  • Oprogramowanie możliwe do pobrania bez ponoszenia dodatkowych kosztów
  • Kompatybilność z innymi rozwiązaniami Axis


Autor |2022-05-30T16:05:15+02:0030 maja 2022 15:00|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.