Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Aplikacja DataFromSky w kamerach Axis – zmienia je w uniwersalne czujniki ruchu drogowego

Aplikacja DataFromSky w kamerach Axis – zmienia je w uniwersalne czujniki ruchu drogowego

Axis Communications i czeski twórca oprogramowania DataFromSky prezentują FLOW Traffic. Nowa aplikacja dedykowana jest kamerom sieciowym Axis wyposażonym w jednostkę deep learning (DLPU). Oprogramowanie jest kolejną odsłoną uniwersalnej platformy analizy ruchu FLOW, która w prosty sposób zmienia kamerę IP w licznik rowerzystów, detektor czerwonego światła, narzędzie do monitorowania obłożenia parkingów czy adaptacyjnego zarządzania skrzyżowaniami.

FLOW Traffic jest już dostępne poprzez Axis Camera Application Platform (ACAP). „Oprogramowanie DataFromSky, które do tej pory było dostarczane jako rozwiązanie serwerowe, chmurowe lub w ramach systemów wbudowanych, ma już ponad 5000 użytkowników w ponad 50 krajach na całym świecie. Dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować FLOW jako aplikację dla nowych kamer Axis z modułem DLPU” –  podkreśla Konrad Badowski z Axis Communications.

 

Jak działa FLOW Traffic?

FLOW Traffic to aplikacja dla kamer Axis, która pozwala użytkownikowi za pomocą kilku kliknięć stworzyć z kamery czujnik ruchu. Dane uzyskane w czasie rzeczywistym można następnie w przejrzysty sposób wizualizować poprzez interaktywne widgety i udostępniać systemom innych firm przez otwarty interfejs API. Aplikacja zaprojektowana jest do pracy w czasie rzeczywistym. Analiza obrazu dokonuje się z szybkością dziesiątek milisekund. Oprogramowanie FLOW Traffic można też łatwo zintegrować z platformami smart city i systemami VMS. Ponadto obsługuje ono wiele urządzeń peryferyjnych oraz moduły I/O.

 

Kamera + sztuczna inteligencja = czujnik uniwersalny

„Budując inteligentne miasto, potrzebujemy inteligentnych czujników, które dostarczą niezbędnych danych. A gdyby istniał jeden czujnik, pozwalający z łatwością określić co mierzyć i jak komunikować się z innymi elementami infrastruktury? W DataFromSky widzimy taki czujnik w połączeniu kamery i sztucznej inteligencji, zdolnej do analizowania obrazu w czasie rzeczywistym. Doskonale współgra to z rozwojem kamer Axis IP i ich zintegrowanym modułem głębokiego uczenia” – mówi David Herman z DataFromSky.

 

FLOW wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie w dziedzinie przetwarzania obrazu i wysoce zoptymalizowany algorytm przetwarzania trajektorii, rozpoznawania pojazdów, kolorów i tablic rejestracyjnych. W efekcie zmniejsza to koszty zakupu, eksploatacji i integracji w projektach inteligentnych parkingów, zarządzania ruchem, monitorowania pasażerów i ochrony obiektów.

Aplikacja FLOW Traffic jest już dostępna jako oprogramowanie do kamer Axis z jednostką DLPU.

Instrukcje dotyczące instalacji aplikacji na kamerze Axis można znaleźć tutaj.Autor |2022-03-07T13:45:27+02:007 marca 2022 12:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.