Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-TokLok – najbezpieczniejszy komunikator na świecie wchodzi na rynek

TokLok – najbezpieczniejszy komunikator na świecie wchodzi na rynek

W pełni szyfrowane połączenia i wiadomości, przechowywanie rozmów wyłącznie na urządzeniu, a także pewność, że twórcy komunikatora nie mają dostępu do danych użytkownika i jego rozmówców. Nowa aplikacja mobilna, stworzona przez doświadczonych, polskich programistów, od dziś jest już dostępna. Co czyni ją najbezpieczniejszym komunikatorem na świecie?

 

TokLok wchodzi na rynek

6 grudnia 2021 r. odbyła się oficjalna premiera aplikacji TokLok, który jak mówią jej twórcy, jest najbezpieczniejszym komunikatorem na świecie. W trakcie konferencji prasowej eksperci ds. cyberbezpieczeństwa oraz twórcy aplikacji rozmawiali o zagrożeniach jakie niesie za sobą niewłaściwie zabezpieczona komunikacja online. Odpowiadali również na liczne pytania dziennikarzy, np. dlaczego inne aplikacje nie mogą równać się z TokLok? Jak dowiedzieliśmy się w trakcie prezentacji, komunikacja w aplikacji zachodzi bezpośrednio pomiędzy urządzeniami użytkowników.

 

– Dzięki temu aplikacja jest odporna na jeden z najpopularniejszych ataków – tzw. ‘man in the middle’, który polega na podsłuchu i modyfikacji wiadomości przesyłanych pomiędzy dwiema stronami bez ich wiedzy. – powiedziała w trakcie konferencji prasowej Paulina Woźniak-Kołodziej, CEO firmy Reiba – twórców TokLok.

 

Dotychczasowe rozwiązania zawodzą

Ostatnie tygodnie obfitowały w głośne wydarzenia związane z bezpieczeństwem komunikacji w intrenecie. Przypomnijmy chociażby wielką awarię popularnych aplikacji mobilnych, wyciek danych osobowych członków polskiego parlamentu czy skandal związany z publikacjami kolejnych fragmentów korespondencji pomiędzy osobami zajmującymi najwyższe stanowiska w państwie. Rozwiązania wykorzystane w TokLok pozwolą uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

 

– Poziom bezpieczeństwa jest naprawdę wysoki. Warto zaznaczyć, że treść konwersacji jest niedostępna także dla twórców komunikatora. Po przekazaniu wiadomości od jednego użytkownika do drugiego, znajduje się ona wyłącznie na urządzeniach rozmówców – historia rozmowy nie jest zapisywana w chmurze czy na naszych serwerach – dodałą Paulina Woźniak–Kołodziej.

 

Koniec z nieproszonymi gośćmi podczas ważnych konwersacji

Dla klientów biznesowych, szczególnie istotną funkcjonalnością będzie zapewne fakt, że z danej przestrzeni (workspace’a) będą mogły korzystać tylko autoryzowane osoby, które zostaną dodane do aplikacji przez administratora. Nie ma możliwości

Autor |2021-12-06T14:37:59+01:006 grudnia 2021 14:37|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile