Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-FREE NOW integruje wynajem hulajnóg hive w jednej aplikacji

FREE NOW integruje wynajem hulajnóg hive w jednej aplikacji

Użytkownicy aplikacji FREE NOW (dawnego mytaxi) w ramach najnowszej aktualizacji mogą z jej poziomu wynająć również hulajnogi hive. Integracja kolejnych usług mobilności miejskiej we FREE NOW, to jeden z elementów przemiany w multi-platformę, którą firma ogłosiła podczas rebrandingu z marki mytaxi. Pilotaż integracji odbył się w ubiegłym tygodniu w Krakowie. Po udanych testach wprowadzono ją również w pozostałych miastach, w których operuje FREE NOW i hive (Warszawa, Poznań, Trójmiasto, Katowice, Lizbona, Braga, Wiedeń). 

Od teraz użytkownicy FREE NOW mają możliwość multimodalnego korzystania z transportu miejskiego w obrębie jednej aplikacji, czyli poruszania się po mieście z uwzględnieniem różnych środków transportu.

 

Zamawianie taksówek i wynajmowanie hulajnóg to dwie odmienne usługi, więc ich zgrabna integracja w ramach jednej aplikacji była wymagającym procesem – mówiKrzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce Tak nowatorskie rozwiązanie zdecydowaliśmy się wprowadzić poza szczytem sezonu, by łatwiej zweryfikować ewentualne błędy i wprowadzać ulepszenia. Taksówki nadal pełnią ważną rolę w naszej działalności i to jedyny biznes jaki prowadzimy operacyjnie. Jednak misją naszej marki jest udostępnianie mobilności dla każdego, dlatego włączamy w naszą platformę innych usługodawców. Hulajnogi stanowią idealne uzupełnienie naszej oferty dla osób, którym zależy na krótkim, szybkim i ekologicznym przejeździe.

 

Hive Lifestyle   zdjęcie

 

Użytkownicy FREE NOW mają do dyspozycji łącznie ponad 1000 e-hulajnóg hive w Polsce, które będą dostępne również w okresie zimowym.

 

Przygotowujemy flotę do jesienno-zimowych warunków jazdy: wymieniamy opony, hamulce i dostosowujemy limity prędkości. Liczbę hulajnóg na drodze będziemy dopasowywać do zapotrzebowania ze strony mieszkańców miast oraz wytycznych Urzędu Miasta – mówi Łukasz Gontarek, City Manager hive.   

 

Jedna aplikacja, większy wybór

Korzystanie z wynajmu hulajnóg we FREE NOW nie wymaga potrzeby zakładania nowego konta ani podpinania nowych opcji płatności. Cały proces wyszukiwania i płacenia za wynajem hulajnogi odbywa się z poziomu tego samego profilu użytkownika FREE NOW. Po aktualizacji aplikacji FREE NOW użytkownicy zobaczą na ekranie głównym, obok taksówki, ikonę hulajnogi, która prowadzi do trybu wyszukiwania najbliższej e-hulajnogi na mapie. Odblokowanie sprzętu możliwe jest poprzez zeskanowanie jego kodu QR umieszczonego na kierownicy lub wybranie hulajnogi z poziomu mapy w aplikacji. Po odstawieniu hulajnogi w bezpieczne i bezkolizyjne miejsce, użytkownik może zakończyć przejazd w aplikacji, a opłata zostanie automatycznie pobrana z jego konta. Koszt wynajmu hulajnogi we FREE NOW wynosi tyle samo co w usłudze hive. Mimo integracji we FREE NOW, wynajem hulajnóg dalej możliwy jest również bezpośrednio w aplikacji hive.

 

Aplikacja FREENOW z hive

 

Nasi użytkownicy nadal mogą korzystać z aplikacji hive, tak jak dotychczas –mówi CEO hive, Tristan Torres. Integracja z FREE NOW to dodatkowe źródło pozyskiwania nowych użytkowników e-hulajnóg i przekonywania ich, że mogą one stanowić uzupełnienie dla bezproblemowego przemieszczania się autem po mieście, zwłaszcza na krótkich odcinkach lub podczas zatorów na jezdni.

 

Rozszerzenie naszej usługi o wynajem hulajnóg, to obok rebrandingu, największa zmiana w aplikacji, jakiej dokonaliśmy do tej pory mówi Johannes Mewes, współzałożyciel oraz CPO FREE NOW– Cieszymy się, że ten krok utwierdza naszą pozycję jako multi-modalnej platformy, dzięki której mieszkańcy miast będą korzystać z miejskiej mobilności w sposób bardziej efektywny.

 

Obie marki znajdują się w grupie joint-venture Daimlera i BMW w zakresie usług mobilnościowych, które zostało powołane do życia w lutym 2019 roku. Strategia FREE NOW zakłada dalsze rozszerzanie oferty o kolejne opcje transportu i innych usługodawców w przyszłości, by stać się kompletną multi-platformą uwzględniającą wszystkie opcje przemieszczania się w mieście.

Autor |2019-12-10T11:14:15+01:0010 grudnia 2019 11:14|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.