Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Top7-Nowa aplikacja mobilna INPOST

Nowa aplikacja mobilna INPOST

InPost – operator logistyczny, w który zainwestowały jedne z największych amerykańskich funduszy inwestycyjnych Advent International oraz KKR – udostępnił nową aplikację mobilną na telefony pracujące pod kontrolą systemów IOS i Android. W ramach aplikacji użytkownicy mogą skorzystać bezpłatnie z usług, które obejmują m.in. statusy i śledzenie drogi przesyłek, dodatkowe powiadomienia, możliwość odbioru czy zapłaty za pobraniem.

„Najnowsza aplikacja mobilna jest nie tylko prosta i intuicyjna – ale posiada wiele udogodnień dla naszych użytkowników. Teraz jeszcze szybciej można odebrać, skorzystać z opcji śledzenia drogi przesyłki. Łatwo można generować kody QR, które umożliwiają odbiór paczki w kilka sekund czy płacić za pobraniem. Te udogodnienia to kolejny etap zaawansowanej informatyzacji InPostu – nasi kurierzy zostali wyposażeni w nowoczesne tablety, a Paczkomaty zaczynają oferować coraz więcej usług dodatkowych – w tym także finansowych” – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Aplikacja zapewnia:

 • śledzenie przesyłek – powiadomienia w postaci notyfikacji (statusy paczek)
 • możliwość otrzymywania powiadomień w momencie zbliżenia się do Paczkomatu, w którym czeka paczka (200m, 500m, 1000m – geofencing)
 • możliwość wyszukania Paczkomatu lub POP’u InPost w okolicy (mapa)
 • możliwość obserwowania paczki własnej lub „obcej” (np. kogoś z rodziny)
 • funkcję nawigacji do wybranego Paczkomatu i Punktu Obsługi Klienta
 • możliwość „dzielenia się paczkami” czyli łatwo przesłać dane do odbioru paczki przez członka rodziny lub znajomego
 • informacje o odebranych przesyłkach w archiwum
 • kod odbioru oraz kod QR w aplikacji do szybkiego odbioru paczki
 • brak potrzeby rejestrowania każdego numeru paczki w aplikacji
 • możliwość nadania własnej nazwy dla paczki
 • możliwość zapłaty za paczki pobraniowe

Ponadto InPost w ramach współpracy z ZEBRA Technologies wyposażył 3800 pracowników terenowych w komputery mobilne z ekranem dotykowym Zebra TC56. Modele, działające pod kontrolą systemu Android, umożliwiają szybsze i bardziej precyzyjne wykonywanie zadań związanych z obsługą paczek. Dzięki temu wydajność dostaw InPost wzrosła nawet o 10%.

InPost dostarczył w 2018 roku ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5% więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów® wzrosły o 56,3%, a przez Kuriera InPost o 45,5%. Na koniec roku InPost działał w oparciu o sieć blisko 4500 maszyn.

InPost wprowadza także elektryczne samochody dostawcze. Pierwsze dostawy do Paczkomatów® InPost w oparciu o ekologiczną flotę rozpoczęły się już w Krakowie. Do 2020 roku 30% floty InPost będą stanowić samochody elektryczne. InPost – na mocy porozumienia o współpracy – rozpoczął instalację Paczkomatów® InPost przy sklepach Dino w całej Polsce.

We wrześniu 2018 roku InPost i KKR – amerykańska firma inwestycyjna – zawarły porozumienie gwarantujące 125 mln euro finansowania dla InPost w okresie 5,5 roku. Ponadto Advent International i InPost zainwestują w 2018 roku nawet 250 mln zł w infrastrukturę paczkomatową oraz rozwój usług kurierskich.Autor |2019-02-20T10:06:14+02:0020 lutego 2019 10:06|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Top7|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

 1. infomiasto.eu 27 lutego 2019 w 08:38 - Odpowiedz

  Zobaczcie na prostą rzecz jaka by może podwoiła zarobki inposta, a mianowicie aby w paczkomatach można było nadawać przesyłkę wrzucając tam pieniądze a nie mieć już u nich konto. Przez to tracą na tym że ludzie idą na pocztę. Dało by się zrobić też aby tam były ramki co by obliczały gabaryt paczki i wagę na miejscu, jakieś kubły czy coś. A tak ludzie w tym ja wybierają przeklętą dziadowską pocztę.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.