Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt, Top7-Uber rozszerza swoją działalność o usługę wynajmu skuterów i rowerów elektrycznych

Uber rozszerza swoją działalność o usługę wynajmu skuterów i rowerów elektrycznych

Znany na całym świecie serwis Uber chce objąć swoim zasięgiem nowe miasta w USA i Europie, w których zamierza wynajmować rowery i skutery elektryczne. Usługa o nazwie  JUMP działa na razie w dziesięciu miastach w USA i tylko w jednym europejskim — w Berlinie.

Według wydawnictwa Business Insider, Uber musi się aktywnie rozwijać, jeśli chce zachować swoją pozycję. W przyszłym roku firma zamierza przeprowadzić emisję akcji, a rozszerzenie działalności pozytywnie wpłynie na ocenę inwestorów. Ponadto, takie podejście wpisuje się w strategię rozwoju Uber.

Uber ma już partnerstwo z serwisami wynajmu samochodów: w niektórych krajach  samochód wynająć można bezpośrednio przez aplikację Uber. Ponadto,  w niektórych krajach dostępna jest też usługa car pooling Uber.

Uber pokłada dużą nadzieje w budowaniu hybrydowych usług w formule Uber + JUMP, czyli taxi i rower albo hulajnoga.

 

Uber rozszerza swoją działalność 3

Uber rozszerza swoją działalność 4

W Polsce na razie usługa jest i będzie niedostępna. Przypomnijmy, że usługę wynajmu hulajnóg elektrycznych zapowiedziała też firma myTaxi.

 Autor |2018-12-19T19:31:15+01:0019 grudnia 2018 19:31|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Sprzęt, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.