Jesteś tutaj:-, Finanse, Internet, Newsy, Rynek-Gadu-Gadu – słynna polska marka powraca do… Polski

Gadu-Gadu – słynna polska marka powraca do… Polski

Gadu-Gadu powraca do… Polski. Firma z Koszalina, specjalizująca się w bezpłatnych i szybkich transferach pieniężnych pomiędzy Polską a Wielką Brytanią, nabyła od Xevin Consulting prawa do kultowego polskiego komunikatora. 

England.pl jest Krajową Instytucją Płatniczą – licencjonowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Firma działa na rynku od 13 lat, stale zwiększając ilość procesowanych transakcji, zasięg oraz liczbę klientów.

Komunikator Gadu-Gadu został uruchomiony w 2000 roku i szybko zdobył dużą popularność. GG zajęło niewykorzystaną niszę rynkową i dokonało wówczas istnej rewolucji wśród polskich odbiorców. Było również pierwszym na świecie komunikatorem wykorzystanym do publicznej dyskusji na orbicie okołoziemskiej – w rozmowie pomiędzy użytkownikami a kosmonautami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) w 2008 roku.

Początek problemów i tułaczka po świecie

Jednak dobre czasy dla GG, tak samo jak dla wielu innych przedsięwzięć takich jak np. naszaklasa.pl, skończyły się, kiedy polski rynek zaczął przejmować amerykański gigant – Facebook. Liczba użytkowników zaczęła powoli spadać a ich migracja była coraz bardziej odczuwalna.

W 2015 r. sfinalizowane zostały rozmowy, w wyniku których marka Gadu-Gadu stała się własnością kapitału zagranicznego. Od tego momentu zaczęła się „tułaczka” komunikatora po świecie. Grupa Allegro (należąca wtedy do koncernu Naspers) sprzedała Platformę GG cypryjskiej firmie Xevin Consulting Limited z siedzibą w Limassol. Następnie w 2017 r. Xevin podpisało list intencyjny ze spółką Sare, przewidujący kolejną zmianę właściciela. Ostatecznie do porozumienia jednak nie doszło.

GG powraca nad Wisłę

Inwestycja w legendarny komunikator wpisuje się w strategię rozwojową przedsiębiorstwa. To początek procesu przenoszenia usługi z powrotem do Polski oraz przygotowywania dla użytkowników kolejnych innowacyjnych usług fintech. Dzięki tej transakcji słynne słoneczko Gadu-Gadu powraca do naszego kraju.

źródło: England.pl

 

Autor |2018-03-14T06:32:52+01:0014 marca 2018 06:30|Kategorie: Aplikacje, Finanse, Internet, Newsy, Rynek|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. wlo 14 marca 2018 w 08:13 - Odpowiedz

    Ciągle korzystam 😉
    I ciągle na żółto świecą się słoneczka przy wielu kontaktach na mojej liście.

  2. Ekorator 14 marca 2018 w 08:59 - Odpowiedz

    Też jeszcze używam

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.