Jesteś tutaj:-, Internet, Internet stacjonarny, Operatorzy, Top7-NEXERA zrealizowała już ponad 100 zamówień na transmisję danych dla szkół

NEXERA zrealizowała już ponad 100 zamówień na transmisję danych dla szkół

Listopad to intensywny okres dla NEXERY. Pierwszy w Polsce duży hurtowy operator światłowodowej sieci dostępowej zrealizował już ponad 100 zamówień OSE (Operatora Sieci Edukacyjnej) na transmisję danych do lokalizacji, w których znajduje się ponad 150 szkół w województwach: świętokrzyskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim. Dzięki temu OSE może już realizować swoje zadania i podłączać placówki edukacyjne do superszybkiego Internetu w oparciu o sieć NEXERY.

 

OSE zamawia transmisję danych o przepływności symetrycznej min. 100 Mb/s do szkół objętych umową podpisaną w wyniku przetargu przeprowadzonego w pierwszej połowie bieżącego roku. Uruchamiane przez NEXERĘ usługi pozwalają OSE zapewniać szkołom dostęp do bezpiecznego i bardzo szybkiego Internetu.

 

W ubiegłym tygodniu NEXERA zrealizowała w sumie już ponad 100 zamówień od OSE. W lokalizacjach tych znajduje się łącznie ponad 150 szkół i w tylu właśnie jednostkach oświatowych podłączonych do sieci NEXERY uczniowie i nauczyciele już teraz będą mogli cieszyć się korzyściami dostępu Internetu i znajdujących się tam nowoczesnych treści edukacyjnych.

 

Wszystkie usługi zostały uruchomione przed terminem wymaganym kontraktem, w tym ponad 40 zamówień nawet ok. 3 miesiące wcześniej. Kolejne zamówienia w dużej części również będą uruchamiane istotnie wcześniej niż termin wymagany formalnie.

 

– Realizacja pierwszych stu zamówień złożonych przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną, to bardzo ważne dla nas wydarzenie potwierdzające, że uruchomiony w ubiegłym roku projekt budowy operatora hurtowego zaczyna przynosić efekty. Szczególnie ważny jest dla nas fakt, iż wszystkie usługi uruchomiliśmy znacznie przed terminem wynikającym z naszego kontraktu z OSE. To naszym zdaniem dowód na to, że jesteśmy rzetelnym partnerem i dostawcą usług dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu NEXERY.

 

NEXERA w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) zapewnia szkołom dostęp do sieci światłowodowej o przepustowości min. 100 Mb/s. Docelowo NEXERA obejmie zasięgiem swojej sieci ponad 2.600 placówek edukacyjnych, które będą mogły skorzystać z usług zapewnianych przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną.

 

Do 2020 r. sieć NEXERY obejmie także ponad 450 tys. gospodarstw domowych głównie na terenach wiejskich i podmiejskich, z czego ponad 280 tys. będzie budowana przy wykorzystaniu środków unijnych zapewnionych w ramach POPC.Autor |2018-11-26T10:34:03+02:0026 listopada 2018 10:34|Kategorie: Inne, Internet, Internet stacjonarny, Operatorzy, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.