Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie-MWC 2018: SelfieSign – podpisywanie dokumentów przez telefon komórkowy

MWC 2018: SelfieSign – podpisywanie dokumentów przez telefon komórkowy

Zero wysiłku. Praktycznie. Prosto. W naszym ciągłym dążeniu do zwiększenia wygody cyfryzacja zmieniła nasz świat na świat e-rozwiązań. Bez wątpienia takie wynalazki ułatwiają życie. Weźmy jako przykład podpisywanie dokumentów przez telefon komórkowy.

Zero wysiłku. Praktycznie. Prosto. W naszym ciągłym dążeniu do zwiększenia wygody cyfryzacja zmieniła nasz świat na świat e-rozwiązań. Bez wątpienia takie wynalazki ułatwiają życie. Weźmy jako przykład podpisywanie dokumentów przez telefon komórkowy.

Daleko za nami są czasy skomplikowanego procesu zawierania umów, podczas którego dokument jest drukowany, wysyłany pocztą, podpisywany w nieczytelny sposób, skanowany, a na koniec prawdopodobnie odsyłany pocztą elektroniczną. Podpisywanie dokumentów przez telefon komórkowy pozwala zaoszczędzić czas oraz uniknąć skomplikowanych formalności. Wykorzystujemy już techniki biometryczne, rozpoznawanie głosowe oraz uwierzytelnianie transakcji elektronicznych przez Facebooka, ale to wszystko nie zawsze jest niezbędne. Doświadczenia użytkownika związane z wykorzystaniem powyższych metod zdecydowanie nie oddają wygody, jaką przynoszą nam transakcje wykonywane za pomocą telefonu.

Przyszłość podpisywania dokumentów przez telefon komórkowy oznacza dla nas wyeliminowanie zbędnej złożoności nadto skomplikowanych funkcji zabezpieczeń i metod uwierzytelniania. Zapomnij o skomplikowanych hasłach.

Po prostu nagraj wideo.

Podpisywanie dokumentów przez telefon komórkowy odbywa się w oparciu o plik wideo, który dowodzi, że podpisujący jest tym, za kogo się przedstawia. Moment złożenia podpisu jest nagrywany, co jest łatwo zrozumiałym dowodem niewymagającym żadnych skomplikowanych czynności. W przypadku wątpliwości dzięki kamerze monitoringu można w bardzo prosty sposób udowodnić, że ktoś podpisał umowę, w szczególności teraz, kiedy taka kamera jest zainstalowana w twoim telefonie. Po co komplikować rzeczy jeszcze bardziej?

Jak co roku światowy kongres technologii mobilnych (Mobile World Congress) odbędzie się w Barcelonie. Jedna z firm biorących udział w kongresie przenosi koncepcję mobile first na rynek podpisów elektronicznych, a firma Avaintec przedstawi po raz pierwszy swoją nową usługę SelfieSign, która przeniesie rynek e-podpisów w świat przyszłości.

Usługa SelfieSign pozwala na nagranie dwusekundowego pliku wideo dokładnie w momencie podpisywania dokumentu, wykorzystując technologię dostępną w naszym telefonie, tablecie lub laptopie. Wideo jest przechowywane w chmurze SelfieSign. Dzięki temu wszystkie strony umowy mogą zweryfikować osobę podpisującą wtedy, kiedy tylko jest to konieczne. Zaszyfrowana ścieżka kontrolna danego wydarzenia jest następnie przechowywana w publicznym łańcuchu bloków (technologia blockchain). Ścieżka kontrolna zawiera tzw. hash pliku wideo, podpisany na serwerze dokument oraz znacznik czasu. Jak widzisz, nic nie może się z tym równać.

AvaintecAutor |2018-02-20T07:06:34+01:0020 lutego 2018 07:06|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Nika 21 lutego 2018 w 06:39 - Odpowiedz

    Interesująca technologia. I kolejna funkcja smartfona. Ale co z bezpieczeństwem takiego wideo-podpisu?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.