Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Targi i konferencje-CES 2018: Acer – Amazon Alexa dla komputerów PC w 2018 roku

CES 2018: Acer – Amazon Alexa dla komputerów PC w 2018 roku

Fima Acer ogłosiła wprowadzenie usługi Amazon Alexa w wybranych notebookach serii Aspire, Spin, Switch i Swift, a także komputerach typu all-in-one Aspire, począwszy od pierwszego kwartału 2018 roku. Funkcjonalność Amazon Alexa będzie początkowo dostępna w Stanach Zjednoczonych poprzez aktualizację w Acer Care Center, a szersze wsparcie ma zostać uruchomione w połowie 2018 roku.


Głosowe funkcje do pracy, rozrywki i sterowania inteligentnym domem na komputerach PC

Dzięki Amazon Alexa, właściciele kompatybilnych notebooków i komputerów stacjonarnych mogą prosić o sprawdzenie kalendarza, stworzenie list i udzielenie odpowiedzi na pytania. Mają też możliwość korzystania z rozrywki, odtwarzając ulubioną muzykę, podcasty lub audiobooki. System umożliwia zarządzanie inteligentnymi urządzeniami domowymi poprzez sterowanie oświetleniem, termostatami i produktami AGD za pomocą poleceń głosowych.

Komputery przenośne, jak Switch 7 Black Edition oraz Spin 5 z Acer Purified.Voice i czterema cyfrowymi mikrofonami wspierają rozpoznawanie mowy z dużej odległości – nawet do 2,74 m, natomiast komputery z dwoma mikrofonami będą obsługiwać funkcje Alexa z 0,91 m.


Firma Acer cieszy się, że może być jedną z pierwszych marek wprowadzających usługę Alexa dla komputerów PC. Dzięki wiodącej w branży technologii audio obecnej w naszych urządzeniach, zapewniamy konsumentom możliwość interakcji z wieloma usługami głosowymi na ich laptopach i komputerach stacjonarnych
– mówi JERRY KAO, PREZES WYDZIAŁU PRODUKTÓW IT W FIRMIE ACER INC

Wiele najnowszych laptopów i komputerów stacjonarnych firmy Acer wyposażonych jest w technologię Intel® Smart Sound. Procesor sygnałowy (DSP) przeznaczony do pracy z dźwiękiem, głosem i interakcji z mową, będzie obsługiwać Amazon Alexa i szybko reagować na polecenia.


Komputer to doskonałe urządzenie do łączenia wszystkich cyfrowych doznań. Wprowadzając usługi głosowe takie jak Alexa, w połączeniu z technologią Intel Smart Sound, spodziewamy się, że komputery PC odegrają jeszcze ważniejszą rolę w zwiększaniu produktywności, maksymalnym wykorzystaniu rozrywki i zarządzania inteligentnym domem lub biurem.
mówi ANAND SRIVATSA, DYREKTOR GENERALNY GRUPY DS. KOMPUTERÓW STACJONARNYCH, KANAŁÓW I SYSTEMÓW FIRMY INTEL

Nowy projektor Acer V6820M/i 4K UHD z obsługą Amazon Alexa

Oprócz monitora Acer Air Monitor, który wspiera obsługę Alexa, projektowy V6820M i V6820i 4K UHD będą jednymi z pierwszych na rynku z obsługą Amazon Alexa. Teraz, użytkownicy inteligentnych domów będą mogli kontrolować projektor po włączeniu funkcji Acer Projector Smart Home, prosząc Alexa na urządzeniu takim, jak Echo lub kompatybilny komputer Acer „Alexa, włącz projektor”, „Alexa, wybierz HDMI jako źródło projektora” lub „Alexa, zmień tryb wyświetlania projektora na jasny”.

Bezprzewodowy projektor Acer V6820M/i pozwoli kinomanom naprawdę cieszyć się kinem w domu, z ostrym 120-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 4K UHD (3,840 x 2,160). Projektor V6820M/i jest zgodny ze standardami HDR i Rec. 2020, wpiera również standard Rec. 709 dla odwzorowania barw porównywalnego z prawdziwym kinem oraz HDMI 3D, zapewniającym trójwymiarowe doświadczenia we własnym domu. Dzięki systemowi interpolacji klatek Acer AcuMotion, który oblicza i generuje klatki pośrednie, wstawiając je w odtwarzane sceny, projektor zapewnia ultrapłynne odtwarzanie filmów. V6820M/i może pracować przy bardzo niskim poziomie szumów wynoszącym 19dBA (tryb cichy), dzięki czemu słyszalne będą nawet najcichsze szepty.

Głosowy dostęp do Alexa na komputerach PC może być użyteczny dla klientów na wiele sposobów, takich jak łatwiejsza interakcja z inteligentnym domem, sprawdzanie wiadomości lub pogody, ustawianie zegarów i wiele innych. To duży krok w kierunku udostępnienia usługi Alexa wszędzie tam, gdzie nasi klienci mogą jej potrzebować. – dodaje STEVE RABUCHIN, WICEPREZES AMAZON ALEXA.

źródło: Acer

Kan

Autor |2018-01-15T07:27:56+01:0015 stycznia 2018 07:27|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.