Jesteś tutaj:-, Newsy-Scansonic I-100BT oraz D-100BT – radia DAB+ z FM i Bluetooth

Scansonic I-100BT oraz D-100BT – radia DAB+ z FM i Bluetooth

C4i wprowadza na polski rynek dwa tunery radia cyfrowego duńskiej marki Scansonic – modele I-100BT oraz D-100BT. To łatwe w obsłudze urządzenia, które podłączone do klasycznego wzmacniacza stereo lub aktywnych głośników pozwolą rozbudować posiadany system audio o nowoczesne funkcje multimedialne. Każdy zestaw stereo, podłączony standardowym przewodem do nowego tunera Scansonic, zyska dostęp do rozgłośni internetowych oraz cyfrowego radia DAB+ z FM, które do tej pory stanowiły wyróżnik wielokrotnie droższych amplitunerów. Adaptery Scansonic posiadają dodatkowo wbudowany odbiornik Bluetooth, który pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z urządzeń mobilnych lub komputera.

I-100BT oraz D-100BT wyglądają stylowo – posiadają czarny panel czołowy wykonany z aluminium i wyposażony w kolorowy, czytelny wyświetlacz TFT. W trybie czuwania pełni funkcję zegara (z funkcją budzika), a w modelu I-100BT prezentuje informację o aktualnej pogodzie. Nowe tunery mają niewielkie rozmiary − 92mm (wysokość) x 138mm (szerokość) x 38mm (grubość), a ze wzmacniaczem lub głośnikami połączymy je poprzez gniazdo liniowe mini Jack 3,5 mm. Model I-100BT posiada dodatkowo dodatkowe wyjście słuchawkowe. Sterowanie zapewnia pilot na podczerwień, a obsługa jest prosta i intuicyjna.

Scansonic I-100BT
Scansonic I-100BT

Po podłączeniu do sieci WiFi adapter Scansonic I-100BT zapewni dostęp do ponad 50 tys. stacji radiowych z całego świata, w tym ponad 450 stacji polskich. Dodatkowo, pozwoli odtwarzać zdalnie pliki muzyczne mp3 z zasobów dostępnych w sieci lokalnej (wparcie protokołów DLNA oraz UPnP). Urządzenie posiada menu w języku polskim, a kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala podczas słuchania radia internetowego prezentuje logotyp wybranej stacji wraz z jej nazwą. Adapter jest także wyposażony w equalizer umożliwiający dostosowanie przestrzeni dźwiękowej od słuchanej muzyki. Dzięki Bluetooth może pełnić funkcję odbiornika przesyłanej bezprzewodowo muzyki, odtwarzającego nagrania z każdego urządzenia mobilnego wyposażonego w Bluetooth (komputery, telefony, tablety). Oprócz plików muzycznych, źródłem dźwięku mogą być także muzyczne serwisy streamingujące, jak Spotify, Tidal, YouTube czy Vime. Scansonic I-100BT umożliwia zaprogramowanie do 250 stacji radia internetowego − zarówno z poziomu urządzenia, jak i przez przeglądarkę internetową dzięki kompatybilności I-100BT z serwisem mediaU (http://www.mediayou.net). Pozwala on również na ręczne dodawanie rozgłośni poprzez wpisanie adresu, co przydaje się w sytuacji, gdy standardowe oprogramowanie nie wyszuka automatycznie interesującej nas stacji.

Scansonic D-100BT
Scansonic D-100BT

Model D-100BT nie posiada modułu WiFi, jednak oferuje dostęp do zdobywającego popularność radia cyfrowego DAB+. Urządzenie Scansonic posiada wyjście liniowe audio w formacie mini Jack 3,5 mm które należy podłączyć do wzmacniacza audio, kolumn aktywnych lub wieży stereo. Kolorowy wyświetlacz umożliwi odbiór slajdów graficznych emitowanych razem z transmisji DAB+. D-100BT zapewnia wysoką czułość i pozwala na odbiór cyfrowego radia w miejscach o wysokim tłumieniu lub słabym zasięgu. Umożliwia wstępne zaprogramowanie 10 stacji radia DAB+ oraz FM (z obsługą RDS). Dodatkowo, tryb Bluetooth umożliwia bezprzewodowy odbiór dźwięku ze znajdujących się w zasięgu radia urządzeń. D-100BT jest wyposażony w złącze antenowe 3,5mm wraz z przejściówką do podłączenia anteny zewnętrznej. W zestawie otrzymujemy pełniący rolę anteny krótki przewód 3,5mm. Do dyspozycji użytkownika oddaje także funkcję umożliwiającą zaprogramowanie czasu wyłączenia radia oraz dwa alarmy z opcją zdalnego ustawienia czasu włączenia budzika lub wybranej stacji radiowej.

W zestawie Scansonic I-100BT oraz D-100BT otrzymujemy również przewód analogowy audio mini Jack 3,5 mm na RCA stereo L/R oraz instrukcję w języku angielskim. Instrukcja w języku polskim dostępna będzie wkrótce na internetowej stronie dystrybutora – firmy C4i.

Cena detaliczna radia internetowego Scansonic i-100BT to 453 zł brutto, zaś modelu D-100BT z obsługą DAB+/FM − 389zł brutto. Produkty są objęte 12-miesięczną gwarancją. Urządzenie jest już dostępne w sklepie elektronicznym www.c4i.com.pl.

źródło: C4i

KanAutor |2017-04-21T07:35:22+02:0021 kwietnia 2017 07:35|Kategorie: Inne, Newsy|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Deta 21 kwietnia 2017 w 06:56 - Odpowiedz

    Nawet ciejawe, mam Fergusona i wiem, że wart mieć takie radio. Wygoda i jakość odbioru świetna

  2. Lika 21 kwietnia 2017 w 06:58 - Odpowiedz

    Też mam tadio internetowe i nie żałuję zakupu. Działa w kuchni, gdzie antena naziemna się nie sprawdzała

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.