Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rozrywka-Bose SoundLinki Revolve oraz Revolve+ – głęboki dźwięk w spektrum 360 stopni

Bose SoundLinki Revolve oraz Revolve+ – głęboki dźwięk w spektrum 360 stopni

Firma Bose zaprezentowała głośniki Bluetooth – SoundLink Revolve oraz SoundLink Revolve+. Nowy akustyczny design zmaterializowany w jednolitej, aluminiowej obudowie zapewnia równomierne rozprowadzanie dźwięku w spektrum 360 stopni, zachowując przy tym głęboki dźwięk.


Kiedy SoundLink po raz pierwszy trafił na rynek, zrobił prawdziwą furorę” powiedział Glenn Gomes-Casseres, dyrektor ds. produktów dla głośników bezprzewodowych firmy Bose „Nie chcieliśmy wprowadzać niewielkich zmian i drobnych ulepszeń w dźwięku, który miał już swoją renomę. Chcieliśmy zmian tak spektakularnych, aby wystarczyła jedna piosenka, by usłyszeć różnicę – najlepszy do tej pory dźwięk, wydobywający się z tak małego głośnika”


Aby to osiągnąć, inżynierowie firmy Bose rozpoczęli projektowanie od czystego arkusza papieru. Celem było na nowo zdefiniować relację między wielkością urządzenia a dźwiękiem, pamiętając o pojemności akumulatora. Najpierw opracowano całkowicie nowy pakiet akustyczny, a następnie dopasowano go do cylindrycznego kształtu i jednolitej, aluminiowej obudowy. Głośniki Revolve nie mają „przodu” ani „tyłu”, ponieważ emitując dźwięk w zakresie 360 stopni nie muszą być skierowane w żadną konkretnym stronę. Łączą w sobie zdwojony system chłodzenia z potężnym, ultra wydajnym przetwornikiem, skierowanym do dołu, wprost na nowy, opatentowany deflektor akustyczny.


W głośnikach Revolve osiągnięto prawdziwie spektakularny efekt dodatkowo odizolowując podwyższone ciśnienie. Powstała w ten sposób swoista pułapka basowa eliminuje zniekształcenia. Dzięki temu dźwięk promieniuje równomiernie w każdym kierunku wraz z towarzyszącym mu głębokim basem – bez jednego, konkretnego referencyjnego punktu odsłuchu i zmian charakterystyki, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych głośników grających w 360 stopni. Bez względu na miejsce ustawienia, w środku pokoju, w rogu lub w dowolnie wybranym miejscu Revolve zapewniają takie same wrażenia akustyczne. Dźwięk jest przestrzenny, czysty, a w razie potrzeby również bardzo głośny.


Oba modele Revolve cechują się odpornością na warunki atmosferyczne, okazjonalne zadrapania, czy uderzenia.


Zabezpieczenia klasy IPX4 chronią je natomiast przed uszkodzeniem w wyniku zachlapania lub deszczu. Gwint o 1/4″ na dole głośnika ułatwia montaż na statywach, co z kolei ułatwia słuchanie w ogrodzie czy na imprezach w plenerze.


Revolve to 15,2 cm wysokości, 8,2 cm głębokości, waży zaledwie 0,6 kg i zapewnia do 12 godzin pracy na baterii. Revolve+ jest nieco większy, ale też nieco wydajniejszy. Niecałe 18,4 cm wysokości, 10,5 cm głębokości i masa sięgająca niespełna 0,9 kg daje aż do 16 godzin nieprzerwanego odsłuchu. Oba modele umożliwiają parowanie poprzez NFC, a zintegrowane mikrofony, wspierają komunikację z Siri czy Google Voice Assistant. Głośniki wyposażono także w funkcję głosowego wsparcia konfiguracji.


Bezpłatna aplikacja Bose Connect może połączyć głośniki SoundLink w dowolną kombinację. Nowy tryb stereofoniczny umożliwia lewo i prawostronne parowanie, a nowy tryb Party Mode umożliwia równoczesne odtwarzanie tej samej muzyki na wielu głośnikach.

SoundLink Revolve i SoundLink Revolve+ głośniki Bluetooth będą dostępne w przedsprzedaży od 13 kwietnia 2017 roku za 999 PLN i 1499 PLN, w dwóch kolorach – Triple Black i Lux Gray. SoundLink Revolve oraz SoundLink Revolve+ dostępne będą w salonach Bose, Bose.pl oraz u autoryzowanych sprzedawców Bose. Więcej informacji na stronie Bose.pl.

źródło: Bose Corporation

KanAutor |2017-04-14T07:15:29+02:0014 kwietnia 2017 07:15|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Rozrywka|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.