Jesteś tutaj:-, Newsy, Targi i konferencje-AMD Naples – więcej rdzeni i większa przepustowość pamięci

AMD Naples – więcej rdzeni i większa przepustowość pamięci

Firma AMD ujawniła dziś wiele szczegółów na temat nadchodzących serwerowych procesorów wysokiej wydajności o kodowej nazwie „Naples”. Układ ten skonstruowano w celu zmiany status-quo i skalowania możliwości na przestrzeni zastosowań zarówno w obrębie centrów danych, jak i tradycyjnej infrastruktury serwerowej i dlatego wyposażono go w nawet 32 rdzenie „Zen” x86. Najlepsza przepustowość pamięci i największa liczba szybkich linii komunikacyjnych (I/O) odróżniają procesor „Naples” od wszystkiego, co istnieje obecnie na rynku serwerowym. Dostępność tych produktów zaplanowano na drugi kwartał 2017 roku, a masowe dostawy będą rozbudowywane w drugiej połowie roku zarówno w ofertach producentów OEM, jak i partnerów w kanale sprzedaży.


Dziś postawiliśmy pierwszy ważny kamień milowy na drodze do potwierdzenia pozycji AMD jako innowatora centrów danych oraz do powrotu możliwości wyboru w segmencie serwerowych procesorów wysokiej wydajności. — powiedział Forrest Narrod, starszy wiceprezes i główny menedżer w dziale Enterprise, Embedded and Semi-Custom firmy AMD. — „Naples” reprezentuje zupełnie nowe podejście w odpowiedzi na wymagania współczesnego centrum danych i masowego przetwarzania danych. Ten przełomowy układ SoC dostarcza unikalnych funkcji, które spełniają potrzeby wysoce zwirtualizowanych środowisk, masowych zestawów danych i nowych zadań, które stopniowo zyskują na znaczeniu.”

Nowy procesor serwerowy firmy AMD przewyższa najlepszy produkt konkurencyjny w najważniejszych parametrach i oferuje tym samym o 45% więcej rdzeni , o 60% więcej linii komunikacyjnych (I/O) i o 122% większą przepustowość pamięci.

To ekscytujące widzieć AMD z powrotem w serwerowej debacie za sprawą nowego procesora oraz strategii, która potwierdza właściwość tego procesora we współczesnej erze centrów danych oraz chmur obliczeniowych. — powiedział Matt Eastwood, starszy wiceprezes w dziale Enterprise Infrastructure and Datacenter w IDC. — Patrząc na ujawnione dziś szczegóły tego produktu można uznać, że to bardzo przekonująca kombinacja, która zapewni klientom z działów IT unikalną, nową opcję do rozważenia, gdy będą dokonywać swojej kolejnej modernizacji.”

Funkcje i cechy „Naples”:

  • Wysoce skalowalny, 32-rdzeniowy procesor typu SoC (System on Chip) z obsługą dwóch wątków na rdzeń.
  • Wiodąca w branży przepustowość pamięci przy wykorzystaniu nawet 8 kanałów na jeden procesor „Naples”. W serwerze z dwoma gniazdami możliwa jest obsługa nawet 32 banków pamięci DDR4 o sumarycznej objętości nawet 4 TB w konfiguracji 16-kanałowej.
  • To kompletny procesor typu SoC z całkowicie zintegrowanym podsystemem I/O obsługującym 128 linii PCI-E® 3 , dzięki czemu nie potrzebuje oddzielnego chipsetu.
  • Wysoce zoptymalizowana struktura pamięci podręcznej, która umożliwia osiąganie wysokiej wydajności i efektywności energetycznej w przetwarzaniu.
  • Koherentne połączenie dwóch procesorów „Naples” w systemie o dwóch gniazdach – AMD Infinity Fabric.
  • Dedykowany, sprzętowy podsystem bezpieczeństwa.

źródło: AMD

KanAutor |2017-03-07T15:34:31+02:007 marca 2017 15:34|Kategorie: Inne, Newsy, Targi i konferencje|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.