Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt-CES Razer – Projekt Ariana wprowadza Razer Chroma w świat Pre-VR
750x200 z dziewczynaAdvertisement

CES Razer – Projekt Ariana wprowadza Razer Chroma w świat Pre-VR

Razer informuje, że jego flagowa technologia podświetlenia – Razer Chroma – otwiera się na zewnętrznych producentów. Jednocześnie firma uchyla rąbka tajemnicy „Projektu Ariana”, pierwszego na świecie systemu projekcji wideo stworzonego z myślą o graczach szukających doświadczenia całkowitej immersji.

Projekt Ariana
Projekt Ariana

Razer Chroma to największa platforma podświetlenia RGB dla graczy, mogąca pochwalić się łączną liczbą ponad 5 milionów sprzedanych na świecie urządzeń. Wiele z wiodących gier AAA posiada zintegrowaną obsługę Razer Chroma – w tym tytuły takie jak „Overwatch” Blizzarda, „Call of Duty®: Black Ops 3” Activision, czy „Shadow Warrior 2” polskiego studia Flying Wild Hog, wydany na świecie przez Devolver Digital.

Projekt Ariana
Projekt Ariana

Powiększa się także liczba partnerów, którzy poprzez integrację technologii Razer Chroma w swoich produktach przyczynią się do rozwoju całej platformy. Wśród partnerów znalazły się takie firmy jak Lenovo, NZXT, Antec, Lian Li, Wicked Lasers, Nanoleaf czy Asus, które otrzymają dostęp do ekosystemu Razer Chroma i palety 16.8 milionów kolorów dzięki zunifikowanemu API Razer Chroma Module.

Projekt Ariana
Projekt Ariana

Dodatkowo, Razer wraz z Philips Lighting skoncentruje się nad badaniami jak oświetlenie w całym pomieszczeniu może tworzyć bardziej wciągające doświadczenia.

Projekt Ariana
Projekt Ariana

Przedsmakiem tego, co kryje przyszłość platformy Razer Chroma, jest Projekt Ariana, który przenosi koncepcję podświetlenia RGB w zupełnie nowy wymiar – w przestrzeń pokoju gracza, wprowadzając tym samym rozgrywkę na wyższy poziom immersji. To rozwinięcie technologii Razer Chroma, komunikującej się w czasie rzeczywistym z grami, aby stworzyć dodatkowe efekty świetlne i wideo. Projekt Ariana na nowo definiuje możliwości zanurzenia się w świecie gry, a graczom pozwoli jeszcze pełniej przenieść się w świat gry, zwielokrotniając jego doświadczenia wizualne.

Projekt Ariana to koncepcja ukazująca moc i potencjał, jaką technologia Razer Chroma może wnieść do świata rozgrywki w przed-wirtualnej rzeczywistości, tworząc pomost nad szczeliną rozdzielającą graczy i światy gier” – powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „Projekcja video, podświetlenie w pełnej palecie barw oraz inteligentnie reagujący na warunki system Razer Chroma już teraz zmieniają sposób, w jaki przeżywamy gry. W raz z naszymi partnerami technologicznymi i współpracującymi z nami wydawcami gier pracujemy nieprzerwanie nad nowymi rozwiązaniami wizualnymi, które zapewnią nam w przyszłości jeszcze bardziej niesamowite, bogate doświadczenia”.

Projekt Ariana
Projekt Ariana

Projekt Ariana to projektor HD korzystający z ultra szerokiej soczewki typu „rybie oko” i zaawansowanego systemu przewarzania danych w czasie rzeczywistym, aby przenieść doświadczenia z gry w przestrzeń całego pokoju. System dostosowuje wyświetlany obraz elementów gry do rozmiarów, kształtów i elementów znajdujących się w pokoju. Dzięki parze kamer 3D rozpoznających głębię przestrzeni (wspomaganych opracowanym specjalnie do tego celu systemem automatycznej kalibracji), urządzenie automatycznie rozpoznaje kształty otoczenia oraz poziom oświetlenia by zapewnić optymalne parametry projekcji w każdym pokoju.

Projekt Ariana
Projekt Ariana

Projekt Ariana mogą zobaczyć odwiedzający targi CES 2017 w Las Vegas, na stoisku Razer (Hala Południowa, stanowisko 30320).

To jest właśnie nasza wizja przyszłości systemu Razer Chroma” powiedział Tan. „Pracujemy nad nową technologią projekcji wideo, pomyślanej tak, by umieścić gracza w samym środku jego gier. Dosłowne otoczenie użytkownika obrazem świata gry stanowi dopełnienie gamingowego ekosystemu i niweluje wreszcie sensoryczny dystans między grą, a graczem”.

źródło: Razer

kanAutor |2017-01-06T09:25:38+01:006 stycznia 2017 09:25|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Sprzęt|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.