Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rozrywka-Bose – bezprzewodowy soundbar SoundTouch 300 i system surround Lifestyle

Bose – bezprzewodowy soundbar SoundTouch 300 i system surround Lifestyle

Firma Bose zapowiedziała trzy nowe systemy bezprzewodowe stworzone z myślą o domowym odsłuchu: soundbar SoundTouch 300, rozprawiający się z ograniczeniami typowych jednoczęściowych głośników podczas słuchania muzyki i oglądania filmów, oraz dwa luksusowe systemy kina domowego Lifestyle.

Bose SoundTouch 300
Bose SoundTouch 300

SoundTouch 300 mierzy zaledwie 10,8 cm (szerokość) x 97,8 cm (długość) x 5,7 cm (wysokość) i zapewnia najwyższą jakość dźwięku spośród wszystkich głośników tej wielkości, bez względu na to, czego się słucha. Obsługuje Wi-Fi oraz Bluetooth z łatwym parowaniem NFC, więc słuchanie muzyki ze Spotify, Deezera lub dowolnego innego serwisu jest proste i przyjemne. Równie dobrze brzmią filmy, programy telewizyjne i wydarzenia sportowe. Z konwencjami zrywa również smukły profil i wysokiej jakości materiały, w tym perforowana metalowa siatka i szklana górna powierzchnia.

SoundTouch 300 wypełnia lukę na rynku – powiedział Pete Ogley, dyrektor generalny Bose Audio-for-video. – Żaden inny produkt z tej kategorii nawet nie zbliża się do naszego soundbaru, czy to pod względem rozmiaru, wzornictwa, czy brzmienia. Do łączności Wi-Fi dodaliśmy obsługę Bluetooth, żeby użytkownicy mogli natychmiast odtworzyć wszystko, co tylko zechcą. Ponieważ soundbar pełni zarówno funkcję bezprzewodowego systemu muzycznego, jak i kina domowego, zapewnia niesamowite wrażenia bez względu na to, czy słucha się muzyki, ogląda Netfliks, czy gra w ulubione gry, a wszystko to za sprawą jednego, doskonałego głośnika”.

Aby zapewnić przestrzenny dźwięk najwyższej jakości, SoundTouch 300 wykorzystuje technologię PhaseGuide, która wysyła sygnały na lewą i prawą stronę pomieszczenia, sprawiając, że słychać to, czego nie widać – czyli oddzielne kanały ścieżki dźwiękowej lub utworów dochodzące z miejsc, w których głośników nie ma. Opatentowana technologia QuietPort gwarantuje głęboki, czysty bas na każdym poziomie głośności – nawet mocno podkręcony dźwięk nie ulega zniekształceniom. Firma Bose dodała zaawansowany cyfrowy procesor dźwięku (DSP), aby zapewnić szczegółowe i zrównoważone brzmienie we wszystkich zakresach częstotliwości. Ponieważ rozmiar, kształt oraz umeblowanie każdego wnętrza jest inne, SoundTouch 300 wykorzystuje system kalibracji ADAPTiQ, który automatycznie dostosowuje dźwięk do danego wnętrza.

Konfiguracja jest łatwa dzięki funkcji HDMI Audio Return Channel (ARC) – wystarczy jeden kabel, aby połączyć SoundTouch 300 z telewizorem, odtwarzaczem DVD lub usługami strumieniowymi. System został zaprojektowany z myślą o przyszłości, wystarczy przejściówka 4K, aby zagwarantować zgodność systemu ze środowiskiem dostępnym dziś oraz z technologiami jutra.

Bose Acoustimass 300
Bose Acoustimass 300

Choć soundbar SoundTouch 300 sam w sobie zapewnia doskonałe brzmienie, można uzupełnić go dodatkowymi komponentami, takimi jak dopasowanym akustycznie bezprzewodowym modułem basowym Acoustimass 300 oraz zapewniającymi kinową jakość dźwięku głośnikami 5.1 Virtually Invisible 300. Ponieważ głośnik należy do rodziny produktów Bose SoundTouch, można połączyć go bezprzewodowo także z innymi głośnikami z serii SoundTouch znajdującymi się w całym domu, aby stworzyć wyjątkowy system multiroom.

Luksusowy system domowej rozrywki Bose Lifestyle 650 oferuje dźwięk 5.1 w połączeniu z wyrafinowanym wzornictwem. Debiutują w nim najmniejsze głośniki satelitarne w historii Bose – cztery nowe głośniki OmniJewel mierzące zaledwie 4,67 cm (szerokość) x 14,66 cm (wysokość) x 4,67 cm (długość). Każdy głośnik OmniJewel jest wyposażony w nowe przetworniki o dużym zakresie ruchu rozmieszczone w układzie naprzeciwległym, który gwarantuje najlepsze brzmienie. Współpracują one ze smukłym modułem kanału centralnego i basu, zapewniając niewiarygodny, przestrzenny dźwięk. Wszystkie głośniki zestawu Lifestyle 650 są wypełnione po brzegi najnowszymi technologiami, zamknięte w obudowach z polerowanego, anodyzowanego aluminium i sterowane z eleganckiej, zakrzywionej konsoli z akcentami z polerowanego szkła. Choć komponenty systemu bezproblemowo wtapiają się we wnętrze, są na tyle atrakcyjne wizualnie, że z powodzeniem mogą stanowić widoczny element wystroju.

Bose Lifestyle 650
Bose Lifestyle 650

Nasz nowy system Lifestyle 650 jest naprawdę godny uwagi – powiedział Ogley. – Osoby, które szukają najwyższej jakości dźwięku, materiałów i wykonania, nie znajdą niczego podobnego. Ten, kto zobaczy i usłyszy go po raz pierwszy, po prostu nie będzie mógł w to uwierzyć”.

Podobnie jak SoundTouch 300, system 650 wykorzystuje technologię QuietPort i zaawansowany cyfrowy procesor dźwięku, gwarantujący głębię, klarowność i realizm brzmienia; funkcję ADAPTiQ, która zapewnia optymalną akustykę w każdym pomieszczeniu; oraz przejściówkę 4K z 6 wejściami HDMI. Obsługuje również Wi-Fi oraz Bluetooth z NFC i jest kompatybilny z innymi systemami SoundTouch, które umożliwiają bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku w całym domu. Konfiguracja jest prosta dzięki unikatowej funkcji Unify, która wyjaśnia każdy krok poprzez proste komunikaty ekranowe, a obsługa łatwa za sprawą uniwersalnego pilota radiowego, który umożliwia sterowanie wieloma źródłami dźwięku.

Bose Lifestyle 650
Bose Lifestyle 650

Oprócz Lifestyle 650 do oferty Bose dołączył nowy system Lifestyle 600, oferujący wiele tych samych luksusowych komponentów z czterema nieco większymi głośnikami satelitarnymi oraz jednym centralnym głośnikiem Jewel Cube.

Soundbar SoundTouch 300, moduł basowy Acoustimass 300, głośnik przestrzenne Virtually Invisible oraz systemy Lifestyle 650 i 600 będą dostępne od października 2016 r.

Soundbar SoundTouch 300, dostępny w kolorze czarnym, będzie kosztować 3 699,00 PLN. Opcjonalny moduł basowy dostępny jest w cenie 3 699,00 PLN, a akustycznie, dopasowane głośniki dźwięku przestrzennego są dostępne w cenie 1 599,00 PLN. Domowe systemy Lifestyle 650 i 600, w kolorze białym lub czarnym, będą kosztować odpowiednio 19 999,00 PLN i 15 999,00 PLN. Produkty SoundTouch 300 i Lifestyle są sprzedawane w sklepach detalicznych Bose oraz u autoryzowanych dystrybutorów Bose.

źródło: Bose Corporation

KanAutor |2016-10-18T07:53:41+02:0018 października 2016 07:53|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Rozrywka|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.