Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Tablety-Toshiba Mobile Zero Client – sprawniejsze i bezpieczniejsze zarządzanie urządzeniami mobilnymi

Toshiba Mobile Zero Client – sprawniejsze i bezpieczniejsze zarządzanie urządzeniami mobilnymi

Toshiba Europe GmbH wprowadza Toshiba mobile Zero Client (TMZC), mobilne rozwiązanie typu Zero Client oparte na standardowej ofercie laptopów. Umożliwia ono przedsiębiorstwom sprawne wykonywanie związanych z IT zadań, podczas gdy wszelkie dane są zapisane z dala od urządzeń wykorzystywanych przez pracowników. Dzięki nowemu rozwiązaniu Zero Client od Toshiba działy IT mogą zapewnić firmie wyższy poziom zarządzania i zabezpieczania jej mobilnych urządzeń.

Toshiba Mobile Zero Client
Toshiba Mobile Zero Client

TMZC daje użytkownikom dostęp do ich własnych wirtualnych desktopów z każdego miejsca, w którym chcą pracować. Wykorzystywane przez nich laptopy nie mają systemu operacyjnego, ani dysku twardego (HDD), żadne dane nie są zapisywane lokalnie. Wszystkie funkcjonalności i dane są dostępne za pośrednictwem zlokalizowanej w chmurze infrastruktury wirtualnych pulpitów (VDI). Eliminuje to możliwość zainstalowania na urządzeniu złośliwego oprogramowania i minimalizuje ryzyko wycieku danych w wyniku zgubienia lub kradzieży komputera. TMZC pozwala korzystać z komputera bez pozostawiania cyfrowego śladu oraz zapewnia szybki proces instalacji dzięki kompatybilności z infrastrukturą IT istniejącą w wielu firmach.

TMZC jest dostępne na najnowszych biznesowych laptopach Toshiba, które zostały stworzone z najwyższą dbałością o zapewnienie bezpieczeństwa, niezawodności, łączności i łatwości zarządzania. Poza bezpiecznym przechowywaniem danych z dala od urządzenia, TMZC na najnowszych laptopach może zapewnić dodatkową ochronę przez unikalny BIOS tworzony wewnątrz Toshiba, bez ingerencji firm trzecich. BIOS rozwiązania Zero Client został zaprojektowany tak, by połączenia z serwerem zarządzającym były możliwe jedynie po potwierdzeniu uprawnień dostępu, a próby uruchamiania systemu z zewnętrznych urządzeń lub nieautoryzowanych sieci były odrzucane.

Toshiba Mobile Zero Client
Toshiba Mobile Zero Client

Zapewnienie bezpieczeństwa danych, przy zachowaniu efektywnej pracy zdalnej jest priorytetem w wielu firmach, szczególnie tych średnich i dużych. TMZC jest dla nich doskonałym rozwiązaniem, eliminującym potencjalne zagrożenia wynikające z używania rozwiązań thin client oraz mniej mobilnych urządzeń dostępnych obecnie. „Urządzenia thin client dają firmom elastyczność przechowywania i dostępu do danych, co może utorować drogę do zwiększenia wydajności pracowników. Jednak korzystanie z tego typu rozwiązań wciąż stanowi wyzwanie i niesie za sobą pewne ryzyko” – mówi Tim Jaekel, Head of B2B PC Product Management, Toshiba Europe GmbH. „Na przykład, jeśli procedury bezpieczeństwa wymagają potwierdzenia danych użytkownika, potrzebne do tego informacje są zapisywane na urządzeniu. Thin client uruchamia również system operacyjny na urządzeniu, co jest nie tylko czasochłonne, ale może zwiększać koszty utrzymania całej floty tego typu produktów.”

Firmy rozważające wykorzystanie rozwiązań Toshiba Mobile Zero Client będą mogły skorzystać ze wsparcia Toshiby i jej partnerów. Upewnią się one, że ich pracownicy nadal będą mieli dostęp do potrzebnych danych i oprogramowania. Rozwiązanie do zarządzania punktami końcowymi zapewnia zespołowi IT elastyczność i możliwość centralnego kontrolowania uprawnień dostępu.

W przeciwieństwie do urządzeń thin client i innych rozwiązań typu Zero Client, TMZC daje firmom nie tylko możliwości, ale też pewność, że ich zdalni pracownicy działają bezpiecznie, wydajnie i efektywnie bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdują. Rozwiązanie Toshiba oznacza też długoterminowe oszczędności. Firma będzie mogła zrezygnować z pewnej części powierzchni zarezerwowanej dotychczas dla pracowników zmuszonych do pracy z biura, co pociągnie za sobą też zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. To także kolejny krok do zmniejszenia ilości wyposażenia kupowanego i utrzymywanego przez firmy.

TMZC na najnowszych biznesowych laptopach Toshiba przynosi dodatkowe korzyści od momentu, w którym zostają one włączone, ponieważ sterowanie uruchamianiem systemu odbywa się w bezpiecznych i niezawodnych centrach danych Microsoft Azure. Usługa uruchamiania systemu nie pozwoli na włączenie zagubionego lub skradzionego urządzenia czyniąc je bezużytecznym, jako że zainstalowanie i uruchomienie na nim tradycyjnego systemu operacyjnego jest niemożliwe. Uwierzytelnianie ma miejsce przy każdym starcie i co jakiś czas w trakcie pracy systemu, aby pozwolić na zdalne wyłączenie urządzenia, kiedy zajdzie taka potrzeba.

TMZC jest elastycznym rozwiązaniem, które płynnie współpracuje z rozwiązaniami firm Citrix i VMware, więc może być sprawnie zintegrowane z istniejącymi w organizacji systemami i siecią IT. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo, ale także pozwala uniknąć kosztownego i czasochłonnego procesu instalacji.

Toshiba Mobile Zero Client zwiększa funkcjonalność oraz bezpieczeństwo na dzisiejszym rynku mobilnych średnich i dużych przedsiębiorstw w rewolucyjny, najtańszy i najłatwiejszy w zarządzaniu sposób” – dodaje Tim Jaekel. –„TMZC potwierdza nasze zaangażowanie w działania, których celem jest wyprzedzanie wciąż zmieniających się potrzeb biznesu. Z trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku, rozumiemy, że każde przedsiębiorstwo jest inne, ma różne potrzeby i budżet. Rozwiązanie Toshiba odpowiada na potrzeby naszych klientów w zakresie elastyczności i bezpieczeństwa. TMZC jest indywidualnie dopasowywane do każdej firmy, tak by mieć pewność, że w pełni spełni jej potrzeby”.

Rozwiązanie TMZC jest obecnie testowane przez klientów Toshiba z różnych branż z uwzględnieniem tych, w których przepisy związane z bezpieczeństwem są szczególnie rygorystyczne. Toshiba pracuje nad dalszymi opcjami łączności, takimi jak LTE, które zwiększą funkcjonalność rozwiązania w przyszłości.

źródło: Toshiba

Kan

Autor |2016-07-14T13:15:29+02:0014 lipca 2016 13:15|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, Tablety|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Jurek 14 lipca 2016 w 16:30 - Odpowiedz

    Super rozwiązanie. Wielu nawet jeszcze nie wie co to rozwiązanie udostępnia… 🙂 ale czas i coraz szersze stosowanie uzna ten miód za pyszny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.