Jesteś tutaj:-, Gadżety, Inne, Internet, Newsy-Delsey Plugagge – interaktywna walizka z dedykowaną aplikacją mobilną

Delsey Plugagge – interaktywna walizka z dedykowaną aplikacją mobilną

Po dwóch latach badań inżynierowie i projektanci marki DELSEY zaprezentowali prototyp interaktywnej walizki Pluggage, którą będzie można obsługiwać za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

O wyborze funkcjonalności jakie będą oferować seryjnie produkowane walizki Pluggage zadecydują internauci. Głosy można oddawać do marca na stronie www.delseypluggage.com


Podróżowanie 2.0 – prostota i funkcjonalność

Podróżowanie jest jedną z tych dziedzin życia, które w najbliższych latach będzie intensywnie korzystać z rozwiązań mobilnych i osiągnięć innowacyjnych technologii. Nowoczesna podróż ma być przede wszystkim bezpieczna, spokojna i maksymalnie prosta. Bazując na tym przekonaniu, projektanci DELSEY stworzyli prototyp walizki, która za pomocą specjalnej aplikacji łączy się z użytkownikiem i przekazuje mu informacje np. o wadze zapakowanego bagażu, statusie lotu albo o tym, czy walizka została poprawnie odprawiona i załadowana do właściwego samolotu. Prototyp walizki wyposażono również w mobilny akumulator (power bank), który pozwala w dowolnym momencie naładować smartfon albo tablet. Inżynierowie duży nacisk położyli na kwestię bezpieczeństwa – walizkę można zaprogramować w taki sposób, żeby można ją było otwierać odciskiem palca właściciela albo innej, wskazanej osoby.


Pluggage, czyli internetowe głosowanie na innowacje

Od grudnia ubiegłego roku do marca internauci z całego świata na stronie www.delseypluggage.com mogą głosować na najciekawsze i najbardziej przydatne rozwiązania, które ich zdaniem powinny znaleźć się w seryjnie produkowanych walizkach Pluggage.

Kto z nas nie marzył o tym, żeby w trakcie podróży mieć możliwość naładowania smartfona w zupełnie dowolnym momencie, bez konieczności walki o wolne gniazdko z prądem w hali odlotów? Kto z nas nie zadawał sobie pytania podczas startu samolotu – czy moja walizka na pewno ze mną leci? Podobnie jak w 1972 roku wyposażyliśmy nasze walizki w pierwszy na świecie system kół, rewolucjonizując całkowicie sposób podróżowania, tak samo dziś projektem Pluggage chcemy otworzyć nową kartę w historii podróży” mówi Albert Engler, główny projektant DELSEY.

Przed odlotem, wskaźnik ciężaru bagażu zapobiega niemiłym niespodziankom przy stanowiskach odpraw bagażowych. Dzięki wskaźnikowi można na bieżąco kontrolować wagę bagażu podczas pakowania, decydując o tym, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej walizce.
Podczas podróży, wbudowany mobilny akumulator pozwoli naładować dowolne urządzenie elektroniczne. Dzięki temu rozwiązaniu podróżni będą mogli na bieżąco korzystać ze swoich telefonów, tabletów albo komputerów.

Na pokładzie samolotu, dedykowana aplikacja poinformuje pasażera, czy jego bagaż po odprawie trafił do luku bagażowego właściwego samolotu. To szczególnie przydatne rozwiązanie, szczególnie że codziennie na świecie gubionych jest 82 tys. walizek i toreb, co rocznie daje sumę ponad 26 milionów zagubionych bagażów .
Po wylądowaniu, system bezpieczeństwa w walizce Pluggage poinformuje podróżnego, czy walizka była otwierana bez jego wiedzy. Dodatkowo, walizki będą wyposażone w system Fingerprint ID, który pozwoli na otworzenie walizki dopiero po zeskanowaniu odcisku palca jej właściciela.

Przerwa w podróży, dzięki wbudowanym głośnikom użytkownicy walizek Pluggage będą mogli słuchać ulubionej muzyki np. w tracie oczekiwania na kolejny lot.

Aplikacja dedykowana walizkom Pluggage poinformuje podróżnych o statusie lotów, ewentualnych opóźnieniach w podróży oraz o warunkach pogodowych. Dodatkowo, same walizki zostaną wyposażone w wewnętrzny system oświetlenia, który ułatwi przeglądanie zawartości walizki w trudnych warunkach oświetleniowych.

Do końca marca można oddawać głosy na funkcjonalności, w które zostaną wyposażone walizki Pluggage. To dobrze, że sami użytkownicy zadecydują z jakich rozwiązań będą mogli korzystać w walizkach przyszłości” mówi Anna Baj, autoryzowany dystrybutor walizek DESLEY w Polsce.


Głosować można na: www.delseypluggage.com

10 funkcjonalności Pluggage:

  1. Wskaźnik ciężaru bagażu

  2. Mobilny akumulator

  3. System informujący o załadowaniu walizki do luku bagażowego

  4. System oświetlenia wewnątrz walizki

  5. Informacje o lotach

  6. System otwierania walizki za pomocą skanu odcisku palca – Fingerprint ID

  7. Informacje o próbach otwarcia walizki – Check lock

  8. Prognoza pogody

  9. Wbudowane głośniki

  10. Informacje o podróży

Film prezentujący walizkę Delsey Plugagge:

źródło: DELSEY Paris

KanAutor |2015-01-28T07:12:41+01:0028 stycznia 2015 07:12|Kategorie: Aplikacje, Gadżety, Inne, Internet, Newsy|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

 1. Teo 28 stycznia 2015 w 12:35 - Odpowiedz

  Dobre, już nawet walizka jest inteligentna – czyli smartwalizka 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.