Reprezentacja Polski, której Generalnym Sponsorem jest Plus, została mistrzem świata. Polacy w Katowicach zatrzymali potrójnych mistrzów z Brazylii i zdobyli drugi w historii tytuł FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn – tym razem przed własną publicznością. Niemcy natomiast pokonali Francję, zdobywając brązowy medal.

Polakom jako drugim w historii udało się połączyć te dwie role, po tym jak tytuł MŚ wywalczyła w 1966 roku goszcząca turniej MŚ Czechosłowacja. To pierwszy sukces biało-czerwonych, odkąd drużynę prowadzi Francuz Stephane Antiga. Zespół Antigi powtórzył sukces ekipy Huberta Jerzego Wagnera z 1974 roku w Meksyku. Drugi w historii krążek MŚ biało-czerwoni zdobyli w 2006 roku, gdy zajęli drugie miejsce. Wówczas pod wodzą Raula Lozano przegrali w finale z „Canarinhos” 0:3.

Mistrzostwa odbywały się od 30 sierpnia do 21 września, a mecze były rozgrywane w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i Katowicach. Była to jednocześnie najważniejsza – obok minionych piłkarskich mistrzostw Europy – impreza sportowa, jaka odbyła się w Polsce.

Pierwsze miejsce w mistrzostwach globu gwarantuje Polakom także udział w przyszłorocznym Pucharze Świata – pierwszego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Przypomnijmy, że ten operator telefonii komórkowej jest sponsorem polskiej reprezentacji siatkarzy. Plus i siatkówka to niemal synonim. Angażując się od 16 lat we wsparcie finansowe siatkówki, Polkomtelowi udało się – m.in. wraz z Telewizją Polsat – zbudować z tej dyscypliny nowy sport narodowy Polaków. Dzięki zaangażowaniu Plusa polscy kibice mogli bezpośrednio i na żywo uczestniczyć w święcie siatkówki, jakim są rozgrywane co 4 lata mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.