Jesteś tutaj:-, Newsy-Zasilacze awaryjne UPS Gembird zabezpieczą dane

Zasilacze awaryjne UPS Gembird zabezpieczą dane

Firma Gembird poszerzyła swoją ofertę o zasilacze awaryjne (UPS), które chronią sprzęt komputerowy przed zakłóceniami i awariami w sieci elektrycznej. Użytkownicy, w zależności od swoich potrzeb, mogą wybrać spośród 4 modeli: EnerGenie EG-UPS-031 o mocy 650VA, EnerGenie EG-UPS-032 – 850VA, EnerGenie EG-UPS-033 – 1200VA oraz EnerGenie EG-UPS-034 – 1500VA. Dodatkowo produkty z linii EnerGenie odznaczają się niskim zużyciem energii i są przyjazne dla środowiska.

EnerGenie EG-UPS-032
EnerGenie EG-UPS-032

Wyładowania atmosferyczne lub awaria u dostawcy energii mogą spowodować zawarcia, przepięcia lub brak zasilania. Niestety wiele osób nie zabezpiecza swoich danych i sprzętu na wypadek wystąpienia takich zakłóceń. Konsekwencją tego może być utrata niezapisanych danych lub poważne uszkodzenie urządzeń. Właśnie dlatego warto, aby użytkownicy kompletując swój sprzęt komputerowy pamiętali o zasilaczach awaryjnych. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli, które różnią się między sobą przede wszystkim mocą. Dla osoby, która korzysta ze standardowego sprzętu wystarczający będzie zasilacz o mocy 650 VA. Użytkownik posiadający komputer wykorzystywany do gier, a więc wyposażony w wydajny procesor i dobrą kartę graficzną powinien wybierać spośród UPSów o mocy w granicach 1000VA. Natomiast właściciele kilku komputerów, czyli głównie małe firmy, mogą zabezpieczyć swój sprzęt przy pomocy zasilaczy zapewniających 1500VA.

W przypadku braku prądu UPSy firmy Gembird, w zależności od obciążenia, dostarczają podłączonym urządzeniom energię przez co najmniej 8 do nawet 20 minut. Przełączenie na zasilanie awaryjne zajmuje mniej niż 10 ms. Zasilacze zabezpieczają również przez zawarciami i przepięciami, a także zapewniają ochronę odgromową. Dodatkowo wyposażone są w system, który chroni je przed przeładowaniem oraz całkowitym wyczerpaniem akumulatorów. Każdy UPS posiada także wyświetlacz LCD, który informuje o jego pracy oraz interfejs USB. Jeżeli wystąpi zakłócenie w sieci elektrycznej, użytkownik dowiaduje się o tym dzięki alarmom – dźwiękowym i świetlnym. Modele o mocy 850VA, 1200VA oraz 1500VA są ponadto wyposażone w układy AVR, czyli automatyczne regulatory napięcia wyjściowego. Zwiększają one zakres napięcia, przy którym UPSy mogą pracować w trybie sieciowym. Dodatkowo akumulatory zasilaczy wyposażonych w układ AVR mają lepszą żywotność.

Cena i dostępność

Zasilacze awaryjne Gembird dostępne są w ofercie dystrybutora – firmy Impakt. Sugerowana cena detaliczna dla modelu EnerGenie EG-UPS-031 to 220 zł brutto, EnerGenie EG-UPS-032 – 275 zł brutto, EG-UPS-033 – 398 zł brutto, a EG-UPS-034 – 549 zł brutto.

źródło: Gembird

KanAutor |2014-02-06T14:17:40+02:006 lutego 2014 14:17|Kategorie: Inne, Newsy|Tagi: |3 komentarze

3 komentarze

  1. wlo 6 lutego 2014 w 13:38 - Odpowiedz

    10 ms? Nie wiem czy to czasem nie za dużo? Ja mam APC przy jednym z komputerów z czasem przełączania 6 ms i niestety – nie zdąży przez resetem się przełączyć na akumulator czasem. Pół biedy gdyby czasem było co 10 raz, ale to 9 na 10 przypadków jest. Nie ma problemu z brakiem napięcia dzisiaj (bardziej przed nadmiernym spadkiem albo wzrostem napięcia teraz się chroni), ale jednak jak już wyłączą prąd to mój ponad 12-letni Ever jest bardziej niezawodny… No ale wg karty technicznej przełącza w czasie krótszym niż 2 ms 😉

  2. waclaw 6 lutego 2014 w 18:26 - Odpowiedz

    Kup normalny zasilacz do komputera i problem zniknie 🙂 ja mam corsair 650 i nawet jak prad ‚miga’ to komputer smiga wiec gdy zwykla zarówka przygasa pradu nie ma dłuzej niz 10 ms 😀 upsa wiecej nie kupie bo to zbedny badziew.

  3. wlo 7 lutego 2014 w 15:37 - Odpowiedz

    No mi o ups chodzi właśnie a nie zasilacz czy stabilizator napięcia (ten zresztą jest w dobrych ups-ach) 😉 Mój staruszek nawet godzinę potrafi podtrzymać mój komputer – bez wysiłku. Rzadko, ale czasem przerwy w zasilaniu się zdarzają a ponieważ zgodnie z zasadami zdarzają się w najmniej odpowiednich sytuacjach – bez ups-a nie ma życia 😉 Dla mnie to niezbędne narzędzie. – mamy różny pogląd na sprawę.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.