Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy-Hasła w Chrome w niebezpieczeństwie

Hasła w Chrome w niebezpieczeństwie

Za sprawą Elliota Kembera wiemy, że w bardzo prosty sposób każdy, kto ma dostęp do naszego komputera zobaczy zapisane na nim hasła. Ten twórca stron internetowych zademonstrował to na swoim blogu.


Mechanizm jest nieskomplikowany. Wystarczy wkleić w przeglądarkę :chrome:// settings//passwords a aplikacja zaprezentuje wszystkie wpisywane przez nas hasła. Następnie klikając w przycisk pokaż zobaczymy zabezpieczenie.

Zaznaczmy, że Chrome nie ma dodatkowych jak konkurencyjne Safari czy Firefox.

Źródło:TheVerge

Marcin KuszAutor |2013-08-09T21:10:07+01:009 sierpnia 2013 21:10|Kategorie: Inne, Internet, Newsy|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. PLANET 10 sierpnia 2013 w 15:26 - Odpowiedz

    …nie ma dodatkowych.. dodatkowych czegóż? Zabezpieczeń? Dodatkowej ochrony? Czy może bekonu ? 🙂 Tak poza tym, to tajemnica poliszynela, że przechowywanie hasła w przeglądarce nie jest bezpieczne.. nawet w tych, które je maskują i nie pozwalają na odkrycie/dostęp..

  2. Mariush 10 sierpnia 2013 w 18:36 - Odpowiedz

    potwierdzam, hrome to szybka przeglądarka ale niebezpieczna. Nie polecam

  3. ddddddd 12 sierpnia 2013 w 21:47 - Odpowiedz

    Jeśli ktoś już naprawdę chce zabezpieczyć swoje hasła, to nie korzysta z przeglądarkowych zapamietywaczy, niezależnie jaka marka, ale z Lastpass lub innego lepszego zabezpieczenia, np. w dodatku do Nortona. Albo te istotne zapamiętuje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.