Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy-Polski ekran holograficzny Leia Display System

Polski ekran holograficzny Leia Display System

Kiedyś obraz holograficzny był znany wyłącznie z filmów science fiction. Wygląda na to, że dzięki polskiej firmie takie ekrany mogą przejść do naszej codzienności.

Leia Display System wykorzystuje parę wodną do wyświetlania obrazu. Dzięki mgiełce sprawia on wrażenie wiszącego w powietrzu.


„Tworząc urządzenie zależało nam na tym aby wiązka mgły była możliwie długo laminarna (czyli nieturbulentna, nieskłębiona). Tylko w takiej postaci pozostaje niemal niewidoczna i jednocześnie świetnie oddaje nawet najmniejsze detale obrazu. Mogę śmiało powiedzieć, że nasze rozwiązanie jest najbliższą prawdziwemu hologramowi technologią na świecie” – mówi Daniel Skutela, główny konstruktor urządzenia i współwłaściciel firmy.


Technologia wykorzystana w LDS umożliwia integrację odbiorcy z obrazem. Bez problemu można przez niego przejść . Dzięki czujnikom ruchu ekran może reagować na gesty.

„Leia jest kolejnym krokiem w ewolucji urządzeń elektronicznych. Kontrolery takie jak Kinect i Leap Motion sprawiają, że już niedługo zapomnimy o myszy i klawiaturze. Leia natomiast sprawia, że tradycyjne ekrany komputerowe i telewizory wydają się nudne i przestarzałe. (…)”, zaznacza Marcin Panek, współkonstruktor LSD

Producent sugeruje, że urządzenie doskonale sprawdzi się w centrach handlowych, na targach a nawet podczas przedstawienia w teatrze.

Źródło: leiadisplay.com

Marcin KuszAutor |2013-06-28T13:45:17+02:0028 czerwca 2013 13:45|Kategorie: Gry, Inne, Newsy|Tagi: , , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. slk 28 czerwca 2013 w 13:13 - Odpowiedz

  MIT made in POLAND. Niesamowita sprawa. Zapewne teraz popracują nad miniaturyzacją. Życzę konstruktorom tylko, żeby nikt (czytaj koncerny) nie włożyły w to swoich pięciu groszy, co najwyżej kilka baniek na rozwój bez ingerencji w polską myśl techniczną

 2. rsk 28 czerwca 2013 w 15:35 - Odpowiedz

  ciekawe jak bardzo wzrasta wilgotność w
  pomieszczeniu przez ta parę wodna

 3. pisul 28 czerwca 2013 w 19:42 - Odpowiedz

  Polacy to geniusze. Sam moge tak mowic bo z pochodzenia jestem Wegrem. Detektor min, technologia umieszczania obrazu z komputera w filmach blue screen czy kamizelka kuloodporna czy tez latexsowa prezerwatywa to wszystko Wy 🙂 Podobnie jezyk esperanto, mozna tak dlugo

 4. jimo 29 czerwca 2013 w 14:03 - Odpowiedz

  No wystarczy że nie opatentowali tego i będzie po ptokach. Niedługo się dowiemy że apple ma na to patent.

 5. osti 17 lipca 2013 w 19:36 - Odpowiedz

  Supersprawa, brawa dla twórców!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.