Jesteś tutaj:-, Newsy-Włącz UPS, zanim UE wyłączy lodówkę

Włącz UPS, zanim UE wyłączy lodówkę

Lodówka czy zmywarka mogą być automatycznie wyłączone bez zgody użytkownika. Kolejny żart? Niezupełnie. To jeden z najnowszych pomysłów urzędników Unii Europejskiej.

Gorącym orędownikiem tego rozwiązania jest Europejska Sieć Operatorów Przesyłu Energii Elektrycznej. Co ciekawe, projekt zyskał już akceptację organów zajmujących się regulacją rynku energetycznego UE. Jeśli ustawa wejdzie w życie, a jest to wielce prawdopodobne, sprzęt gospodarstwa domowego zostanie wyposażony przez producentów w specjalne chipy. Będą one wyłączać automatycznie urządzenia w krajowych lub europejskich szczytach poboru mocy. Beneficjentami rozwiązania zostaną firmy energetyczne. Obecnie muszą one dostosowywać podaż energii do poboru. W szczytach poboru usługodawcy uruchamiają dodatkowe moce lub zmniejszają ilość energii dla największych odbiorców, co wiąże się z wysokimi odszkodowaniami. Wejście ustawy sprawi, że w ich kasach pozostaną miliony euro. Kto straci? Najbardziej poszkodowani wydają się być mniejsi odbiorcy. Nikt nie zamierza im płacić rekompensaty za zepsutą żywność znajdującą się w zamrażarce.

Użytkownicy domowi oraz małe firmy znajdą się w trudnym położeniu. Jeśli dodać do tego stan rodzimej infrastruktury energetycznej i zmniejszenie inwestycji na nowe moce z 21,5 do 12,1 GW, to energetyczna przyszłość Polaków rysuje się w szarych barwach. Jednym z rozwiązań pozwalających zapobiec szkodom wynikającym z przerw w dostawach energii jest zastosowanie zasilacza awaryjnego – mówi Mariusz Piątkiewicz, Dyrektor Handlu i Marketingu w firmie EVER.

Recenzja UPS Ever ECO 1000 LCD: zapasowa elektrownia

Polacy coraz częściej sięgają po UPS-y, a pomysłowość rodaków nie zna granic. Urządzenia kojarzone głównie z komputerami stacjonarnymi służą m.in akwarystom do podtrzymania pracy filtrów oraz sprzętu natleniającego. Ale zasilacz awaryjny równie dobrze może chronić sprzęt AGD, w tym domową zamrażarkę. Warto dodać, że EVER, jako pierwszy producent, wprowadził na rynek bezprzerwowy zasilacz do elektronicznie sterowanych pieców C.O. Urządzenie posiadające moc 200 W pracy ciągłej i 400 W pracy chwilowej podtrzymuje pracę pieca nawet przez kilkanaście godzin.

Zasilacze awaryjne w gospodarstwach znajdują także jako zabezpieczanie centrów sterowania, klimatyzacji, wentylacji, rolet, bram garażowych, jak również zapewniają awaryjne oświetlenie.

źródło: EVER

KanAutor |2013-05-28T14:30:58+02:0028 maja 2013 14:30|Kategorie: Inne, Newsy|Tagi: , |9 komentarzy

9 komentarzy

 1. Edmund 28 maja 2013 w 14:35 - Odpowiedz

  No chyba sobie ktoś robi jaja, a zaznaczę że nie ma 1 kwietnia..
  W jaki sposób UPS ma uchronić przed wyłączeniem lodówki skoro chip będzie w nią wbudowany? Przecież chip nie rozpozna które napięcie jest z sieci, a które z UPS’a..

  Głupszego materiału reklamowego nie widziałem jeszcze…

 2. kiler 28 maja 2013 w 14:51 - Odpowiedz

  Kto zarobi? Lobbujący za tym rozwiązaniem producenci UPS. To oni nakręcają takie wariacje, co już widać – kup EVERa zanim rozpuszczą ci się lody w zamrażarce….
  Kto straci? oczywiście MY – chip kosztuje a nikt go za darmo nie da. Oczywiście pomijając kwestię sprzętu, żywności czy prania stojącego w wodzie bo „geniusz chip” zaprzestał procesu pranie

 3. informatyk 28 maja 2013 w 14:59 - Odpowiedz

  Edmund co racja to racja. Co to w ogóle za demokracja kiedy prywatne firmy będą decydować kiedy mogę mieć włączoną lodówkę? Teraz łamie się zabezpieczenia w telefonach, ściąga ograniczenia ze skutera, a za jakiś czas trzeba będzie własną pralkę hakować żeby działała… Przynajmniej będę miał dodatkową fuchę

 4. lesiobe 28 maja 2013 w 15:35 - Odpowiedz

  Chip rozpozna jakie sprzęt ma źródło zasilania ponieważ to poprzez nie będzie dostawał komunikat o zmianie trybu pracy lodówki . Zaraz się znajdą specjaliści ,którzy ten sygnał odfiltrują na masę 🙂 Chyba ,że lobby się wycwani i sprzęt AGD będzie działać tylko z siecią energetyczną . Brak sygnału sterującego będzie powodował wyłączenie sprzętu .

 5. anty 28 maja 2013 w 17:45 - Odpowiedz

  jest sposób na braki prądu.
  wyłaczyć klimę w sejmie i w domach dupków co takie pomysły mają 🙂

 6. Stentor 28 maja 2013 w 18:40 - Odpowiedz

  Co do naciąganej reklamy to zgoda. Dość prymitywna i chyba bezczelna aleee!
  Sam pomysł myślę że do zrealizowania . I nie trzeba będzie wcale upsów. Należy wziąć pod uwagę że operator energetyczny będzie operował na milionach urządzeń . Jeżeli będzie ich aż tyle to nie będzie potrzeby wyłączania ich na długi czas . Wystarczy że np 100 tyś wyłączymy na 5 min , następne 100 tyś na następne 5 min itd. Przy milionie mamy 50 min w których nie będzie pracowało 100 tyś urządzeń i dzięki temu obniżymy zapotrzebowanie na moc powiedzmy o 100 tyś KW.
  Wielu nie zauważy w ogóle że takie wyłącznie miało miejsce:) a szpilki na wykresie mocy znikną .

  • Stentor 28 maja 2013 w 18:47 - Odpowiedz

   a to dla cwaniaczka z EVERa (przykro mi, ale tutaj wchodzą dzieci, a jak zgłaszają Czytelnicy to „Obrazliwy obrazek” – Andrzej)
   Jeżeli przesadziłem to usuńcie. – mam nadzieję, że jestem zrozumiany i przepraszam za moderowanie.

 7. pnyczaj 29 maja 2013 w 19:39 - Odpowiedz

  @Edmund
  Wydaje mi się, że wtedy nie dotrze sygnał o konieczności wyłączenia sprzętu, bo gdy włączy się UPS nie wystąpi brak napięcia.

 8. gosia1 21 czerwca 2013 w 17:25 - Odpowiedz

  Czyli jak będę w pracy to moja zamrażarka może przestać działać? Kompletna głupota. Kto mi wróci za zamrożone produkty?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.