Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy-Oblicz podatek na dwóch wyświetlaczach

Oblicz podatek na dwóch wyświetlaczach

Zbliża się ostateczny termin na złożenie deklaracji podatkowych. Chyba nikt nie chciałby tłumaczyć się w Urzędzie Skarbowym ze źle wypełnionego formularza PIT, dlatego dokonując obliczeń warto sięgnąć po pomoc. Idealny do tego będzie kalkulator Casio DV-220, który z łatwością zmierzy się nawet ze skomplikowanymi rachunkami.

Casio DV-220
Casio DV-220

Najważniejszą cechą, wyróżniającą ten kalkulator wśród innych modeli, jest dodatkowy, mniejszy wyświetlacz, który znacznie poszerza jego funkcjonalność. Przełączając się z głównego wyświetlacza na dodatkowy i na odwrót (przycisk „DUAL CALC”) możemy prowadzić obliczenia tak, jakbyśmy korzystali z dwóch kalkulatorów jednocześnie. Ponadto za pomocą strzałek możemy kopiować cząstkowe wyniki pomiędzy wyświetlaczami. Daje nam to pamięć, której zawartość cały czas widzimy i możemy na niej pracować.

Nie ma już problemu z tym, że nie jesteśmy pewni zawartości pamięci kalkulatora i musimy wykonywać cząstkowe obliczenia ponownie lub notować je na kartce. Liczby są cały czas widoczne, co znacznie przyspiesza rachunki oraz zapobiega popełnieniu błędu. Dodatkowy wyświetlacz zwiększa również czytelność wykonywanych obliczeń. Przy obliczeniach podatkowych wyświetla kwotę podatku. Z mniejszego wyświetlacza korzystają też takie, jak: COST-SELL-MAR (Koszt/Cena sprzedaży/Marża) – do wyświetlenia wyniku obliczeń; konwersja walut – podaje ustawioną wartość przelicznika kursu waluty; obliczenia na stałej K – wyświetlana jest wartość stałej K. Jak widać nie jest to zbędny dodatek, ale przemyślane udogodnienie polepszające komfort pracy.

W kalkulatorze warto również zwrócić uwagę na: klawiszowe skróty przy obliczeniach na procentach (nie każdy pewnie wie, że zadanie 12 = 10 + (10 x ?%), można rozwiązać tak: 12 [-] 10 [%] ), sumator wyników [GT], podwójne zero, ustawienia zaokrąglania liczb, a także możliwość poprawy wprowadzonej liczby. Jednym słowem mamy tu wszystko to, co dobry kalkulator biurowy posiadać powinien.

Sugerowana cena detaliczna kalkulatorów Casio DV-220 to 139 zł brutto.

źródło: Casio

KanAutor |2013-04-17T13:30:56+02:0017 kwietnia 2013 13:30|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.