Start Forum Sprzęt Telefony – pozostali producenci i inne tematy Pozostali producenci Tripleton Enigma E2: ma klasyczną budowę i kosztuje 7869 zł – telefon, którego nie podsłuchasz

Viewing 4 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Nowelizacja tzw. „ustawy inwigilacyjnej” znacznie rozszerzyła zakres, w jakim uprawnione służby mogą uzyskać dostęp do naszych danych. Nie chodzi tu tylko o informacje gromadzone poprzez monitorowanie Internetu, ale także o „klasyczne” podsłuchiwanie rozmów i rejestrowanie spotkań. Na polskim rynku dostępny jest już od 3 lat, ale właśnie teraz przeżywa swój renesans – telefon szyfrujący Enigma E2

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Tripleton Enigma E2: ma klasyczną budowę i kosztuje 7869 zł – telefon, którego nie podsłuchasz

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Co z tego jak same sieci GSM/UMTS szyfrują w Polsce A5/2 lub A5/1 co jest algorytmem z 1989 roku .
      Został złamany w latach 90tych.
      Skoro szyfrowane połączenie wychodzi z telefonu a sieć nie będzie w stanie właściwe zabezpieczyć połączenia. Jeśli w sieciach GSM/UMts była by taki algorytm to telefon może szyfrować, tak słuchawka szyfruje ruch wychodzi jest puszczany A5/2 i można go podsłucha mimo algorytmu 256bitów itd…gdyż wąskie gardło nasi W4 +MNVO nie umożliwiają zestawienia właściwych algorytmów ich nie posiadają!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Ok, ale żeby to miało sens to obydwaj rozmówcy powinni mieć taki bezpieczny telefon, a ja nawet kupując Enigmę nie zmuszę znajomych do tego samego

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Turing, wszystkich znajomych nie zmusisz..ale pytanie czy potrzebujesz szyfrować rozmowy ze wszystkimi znajomymi? Jeśli dwie zainteresowane bezpieczeństwem swoich rozmów osoby często komunikują się ze sobą przez telefon – idealny produkt dla nich. I myślę, że im to wtedy nie przeszkadza, że obydwoje muszą mieć taki właśnie telefon. Myślę, że od momentu wprowadzenia tej ustawy sprzedaż Enigmy sporo wzrośnie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Z nieoficjalnych źródeł wiem, że sprzedaż enigmy już wzrosła hehehe. i jakoś mnie to nie dziwi.

Viewing 4 reply threads
Reply To: Tripleton Enigma E2: ma klasyczną budowę i kosztuje 7869 zł – telefon, którego nie podsłuchasz
Your information: