Start Forum Rynek Handel w sieci i dystrybucja Thun – Polska blokuje rozwiązania znoszące geoblokowanie

Viewing 4 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Jeszcze w tym roku Unia Europejska może ostatecznie przyjąć przepisy, które zakażą geoblokowania. Sprzedawcy i sklepy internetowe nie będą mogli już odmawiać wysłania towaru zagranicznym klientom ze względu na kraj ich pochodzenia. Ma to m.in. przyczynić się do rozwoju jednolitego rynku. Geoblokowanie to praktyka handlowa, która polega na ograniczaniu dostępu do usług, towarów i treści online ze względu na to, w jakim kraju znajduje się konsument.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Thun – Polska blokuje rozwiązania znoszące geoblokowanie

    • KyokoMai
      Member
      Liczba postów: 143

      Z jednej strony dobrze kupować gdzie się chce. Ale z drugiej strony gdybym sam miał wysłać mój własny produkt za granicę, miałbym poważne obawy – jak to zrobić. O ile w przypadku kuriera w Polsce, wszystko jest jasne. Kurier kosztuje 12-15zł. Paczkomat, sprawa prosta. Pocztą nie wysyłam, bo mają ceny z kosmosu. Za to wysyłka za granicę? Kurierem? Jak to zrobić? Produkt, który kosztuje 20zł., a wysyłka będzie kosztowała 200zł.? I czas dostawy „do 60 dni”? Ewentualnie w taki sposób można zniechęcić klienta. Aż dziw mnie bierze, że z takiego Hong Kongu wysyłają za darmo nawet drobiazgi, skoro zwykła kartka pocztowa kosztuje równowartość 10zł. (albo taniej, lecz wtedy zwyczajnie nie dojdzie).

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Wiele usług jest tańszych w Polsce dzięki temu, że mamy geolokalizację. Nawet Roam Like At Home zakłada tak zwane Fair Use czyli po prostu geolokalizację abonenta.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Jak wyżej KyokoMai napisał będą to obchodzić dużymi kosztami wysyłki 🙂 Nagle zamiast 15 Euro za wysyłkę trzeba będzie zapłacić 99 Euro i na tym się zakupy zakończą 🙂

      Dla mnie najbardziej istotne będzie zlikwidowanie geoblokowania w serwisach streamingowych 🙂 W końcu będę mógł na urlopie za granicą obejrzeć sobie mecz czy jakiś film legalnie bez kombinowania

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Sama przesyłka to nie jedyny problem. Jest także problem ewentualnego zwrotu, gwarancji, innych przepisów w danym kraju, stawek podatku, czy porozumienia się, gdy klient np. ma jakiś problem i pisze w swoim języku.

Viewing 4 reply threads
Reply To: Thun – Polska blokuje rozwiązania znoszące geoblokowanie
Your information: