Start Forum Sprzęt Nokia Test Nokia E90

Viewing 5 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Po sukcesie Nokii 9500 Nokia postanowiła wypuścić na rynek nowszy model komunikatora. Jest to E90. Pierwsza prezentacja tego telefonu odbyła się na kongresie 3GSM w Cannes.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Test Nokia E90

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Cóż, E90 używam od kwietnia tego roku i myślałem nawet o napisaniu szczegółowego testu użytkowo-porównawczego (z poprzednikami NC9500 oraz NC9300i), ale nawał obowiązków i brak czasu nie pozwala porządnie się za to zabrać. Fajnie, że wreszcie na ulubionym Telixie jest ten teścik. Od siebie w wielkim skrócie powiem tak:

      to prawda, że E90 potrafi zastąpić w podróżach laptop, jeśli nie musimy niczego projektować lub żadnych rysunków modyfikować, bo prace nawet na najprostszych programach typu paint lub choćby tylko nanoszenie opisów na obrazek jpg czy otwieranie go w barwnej bitmapie są tu niemożliwe.

      E90 łączy w sobie wszystkie potrzebne mi mobilnie funkcje, a jeżdżenie w celach rzeczoznawczo-kontraktowych i łażenie po budowach z klientami, niekiedy rusztowaniami czy po drabinach i z notebookiem w ręku – byłoby paranoją. Tu E90 jest super. Podobnie komfort możliwości nagłego wejścia na www, obsługa emaili z megabajciastymi załącznikami, które dają się pięknie obejrzeć lub odsłuchać, odbierania do kieszeni i nadawania faksów (w E90 przez usługę w email) – to wszystko jest możliwe nawet na ławce dreptaka czy basenu – po prostu wszędzie. Można jednocześnie oglądać pocztę i omawiać ją na wideokonferencji z kontrahentami – piękna sprawa. Na dodatek, będąc poza autem, mam radyjko FM lub programy internetowe, w steamingu także TV. Albo prowadzenie GPS na urlopowym wypadzie – również pieszo czy rowerem – mogę mieć dzięki wgraniu odpowiedniego softu z najlepszymi mapami. Kto zatem musi używać luib chce korzystać z wielu funkcji i nie chce się obwieszać licznymi gadżetami, uzna E90 za doskonałe rozwiązanie.

      Korzystam z kilku nr komórkowych: 4 w sieciach Niemieckich oraz 3 w polskich i tylko dlatego muszę mieć jeszcze inne fony przy sobie (N95, SEK600i, SEK750i itp.), ale już schodzę z tego i za 2 lata pozostanę tylko z 1 numerem D1 oraz 1 głównym PL.

      Co do testu E90: podzielam doświadczenia autora 'Neo’, np. to z nagłą padaczką aku jest prawdziwą udręką.

      Wniosek: E90 to obecnie najlepszy kombajn-fon na rynku europejskim i chyba światowym rynku, nie mający godnego konkurenta.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140028

      No nie powiem ale twój komentarz jest chyba dłuższy niż mój test 🙂 A tak na poważnie to musiałem ten test mocno skrócić bo jakbym chciał dokładnie opisać ten telefon to tych stron byłoby duuuuuuuuuuużo więcej.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140028

      "i stosunkowo długa bateria"

      Pisząc to miałeś na myśli wymiar fizyczny baterii czy jej

      wytrzymałość? Bo jeśli to drugie to wydaje mi się, że

      należałoby to poprawić. Teścik bardzo ciekawy.

      Pozdrawiam 😉

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Muszę Cię zmartwić: AKUsek w E90 to porażka, albo energożerność komunikatora, bo przy intensywnym użyciu mój musi byś ładowany każdego dnia, niekiedy nawet 2 razy na dobę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140028

      E90 to jeden z najlepszych telefonów w Polsce może N97 mogła by z nim rywalizować.Wyrównana paczka obu telefonów.

Viewing 5 reply threads
Reply To: Test Nokia E90
Your information: