Viewing 9 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Ma to być to pierwszy „telefon do dzwonienia” oraz interesująca propozycja dla osób mających problemy ze wzrokiem – zachwala producent aparatu, spółka myPhone, należąca do Grupy Kapitałowej TelForceOne. Czy faktycznie tak jest? Przyjrzyjmy się myPhone 1050 nieco bliżej.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Test myPhone 1050 simply

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Zdecydowanie za słaba bateria albo telefon zbyt prądożerny jak na taki wyświetlacz, który spokojnie mógłby być większy. Sterowanie też nie jest specjalnie łatwe.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      no i co z tego ze ma tak wielkie klawisze jak ekranik ociupinki…. sam mam osobe w rodzinie ktora ma slaby wzrok i jak ona to stwierdzila:"telefonik dla dzieci 4-5 lat" nie dla starszej osoby

      pomysł dobry ale produkt nie trafiony

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Wyświetlacz mógłby być bardziej wyraźny(może kolorowy), albo większy. Bateria również nie robi szału. Produkt bardzo orginalny i mogący odnieść sukces, niestety nie dopracowny.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Idea telefonu mi się podoba, ale czarno-biały wyświetlacz to juz megaprzegięcie. Oczy ludzi w podeszłym wieku raczej sobie z nim nie dadzą rady. Z drugiej strony dobry kolorowy wyświetlacz (najlepiej OLED) nieco kosztuje.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Jednak chyba f9…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      może ten telefon powinna przetestować naprawdę osoba starsza (babcia autora?), bo stwierdzenie "Moim zdaniem myPhone 1050 simply będzie modelem przyjaznym dla starszych użytkowników" jest mocno na wyrost i jest to tylko przypuszczenie. na podstawie recenzji oceniam ten telefon na 3+

    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Witam, mogę tylko dodać do testu, że oceniałem ten telefon z własnych doświadczeń. Może nie ze starości, ale z problemów z widzeniem i kolejnych pobytów w szpitalu przy okazji operacji oka. Rozmawiając z osobami, które prawie nic nie widzą poznałem ich oczekiwania względem specjalnie zaprojektowanego telefonu dla nich. Ich nie interesuje, mozliwość pisania SMSów, czy duże wyświetlacze, bo i tak z niego nie skorzystają, ale duże klawisze i łatwy kontakt z najbliższymi. Trudno, to może zrozumieć osobom zdrowym, które tutaj komentują, że może kolorowy wyświetlacz. Według mnie łatwy dostęp do radia, proste wybieranie zaprogramowanego numeru i klawisz pomocy oraz powiedzmy w miarę ciekawy wygląd, to wszystko, co taka osoba potrzebuje. Taki telefon nie można oceniać w porównaniu do multimedialnych gadżetów, ale przydatności. Mam nadziej, że operatorzy także zwrócą uwagę na potrzeby takich użytkowników.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      uważam, że lepszy od niego jest Maxcom MM500 ma większy wyświetlacz i ogulnie jest nieco lepszy

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Przetestowałem kilka telefonów na osobie 80+ i ten telefonik wygląda na bliski ideałowi. Maxcom ma zwyczajnie za dużo klawiszy, zaglądanie do menu, kontakty, smsy to i tak opcja dla zaawansowanych (w ww. wieku), wystarczy zielona i czerwona słuchawka. Kolorowy "ledowy" wyświetlacz może razić nawet przy ciemnej tapecie i bursztynowy wyświetlacz mono może być łagodniejszy ( pamietam stare monitory – było ok pod względem zmęczenia oczu). Blokowanie klawiatury suwakiem to jakiś postęp, ale najlepiej sprawdzają sie telefony składane z funkcją automatycznego odbioru po otwarciu. W telefonach typu baton, ważna jest twarda klawiatura, która po wrzuceniu do torebki/kieszeni nie podda się przypadkowym kliknięciom (dobrze sprawdza się ta w Nokii 1100, choć wygodniejszy jest tradycyjny układ klawiszy) i żadnego blokowania !!! Wracając do MyPhone, to opcja sos powinna mieć możliwość/opcje wyłączenia alarmu i wysyłać tylko smsy. Starsi ludzie mają swoje dziwactwa i czasem nie lubią szumu wokół siebie. Jeśli upadnie, to ktoś i tak pomoże, w końcu starsi ludzie rzadko bywają na bezludziu, a przy lekkim zasłabnięciu idealnie będzie po cichu usiąść na ławeczce i w jak najprostszy sposób zawiadomić kogoś bliskiego, by pomógł wrócić do domu. Oczywiście to zależy od konkretnej sytuacji, otoczenia i dlatego powinny być obie opcje, a najlepiej 2 przyciski… albo dodać możliwość wysyłanie smsa dla przycisków 2-9. 1 też można wykorzystać, bo poczta głosowa to też za dużo na początek. To tyle z moich doświadczeń, może komuś się to przyda. Oczywiście osobom nieco młodszym, np. ok. 70 będzie łatwiej.

Viewing 9 reply threads
Reply To: Test myPhone 1050 simply
Your information: