Start Forum Sprzęt Tablety Test Ferguson Regent TV 7: tablet z DVB-T i GPS

Viewing 18 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Kilka dni temu informowaliśmy o premierze najnowszego urządzenia firmy Ferguson, a już teraz zapraszamy do przeczytania testu tabletu z funkcją telewizji naziemnej DVB-T i GPS.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Test Ferguson Regent TV 7: tablet z DVB-T i GPS

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      A nie mozna obracac tabletu jak w samsungach zeby wejscia do wtyczek znalazly sie u gory?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Owszem można, tylko ramka jest skonstruowana tak, że pasuje tylko z jednej str, gdyż u góry ma wejście na obiektyw aparatu a na dole miejsca pod wtyczki, więc tylko jedną stroną możemy go postawić. Samo obracanie nie stanowi problemu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Coś tutaj nie tak jest opisane z kamerkami •kamera 3MPx z diodą led oraz dodatkowa kamera 0,3MPx do wideokonferencji widnieje na opisie wyżej.
      •3Mpix kamera foto z autofokusem i lampą LED oraz 2Mpix kamera wideokonferencji taki opis widnieje na stronie producenta

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Od dłuższego czasu zastanawiałem się który model wybrać Ferguson Regent TV 7 czy Ferguson Regent 7.Zdecydowałem się na tableta Ferguson Regent TV 7 na . Jak tylko będę go posiadał to opiszę wam wszystkie jego zalety oraz wady które będę w stanie wychwycić. Tutaj macie dane producenta odnośnie kamerki ( komentarz poniżej) http://www.ferguson-digital.eu/pl/tablety/443-ferguson-regent-tv7.html

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Elektron, i jak zakupiłeś już tego fergusona tv 7? bo czekam z niecierpliwością na twoja recenzje. Sam zastanawiam się nad zakupem tabletu i waham się pomiędzy samsungiem galaxy tab 3 a Fergusonem regent tv 7.Ceny są podobne ale ferguson ma trochę więcej dodatkowych bajerów. tyle, że galaxy tab na pewno jest lepiej wykonany. Z galaxy tab miałem już do czynienia u kumpla i moim zdaniem jest wart zakupu no ale może regent tv7 nie odbiega aż tak bardzo od samsunga a przydałoby się kilka dodatkowych opcji. Czekam na Twoją opinie i pozdrawiam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      W końcu kupilem, chociaż trzeba bylo czekać na zamowienie.
      Powiem tak: pojawił sie banan na twarzy,Spoooro dodatkow, duży plus.
      I niestety tylko tyle…
      Dzien pierwszy.
      Odpakowalem uruchomiłem, bateria prawie pusta.Więc do ładowarki. Godzina okolo 18, laduje, laduje, 21…,laduje, laduje, 23 laduje, laduje…. Masaaakra.
      Zostawilem na noc i poszedlem spac, rano do pracy.
      Dzien drugi.
      Szybko, dość sprawnie, instaluje swoje apki: przeglądarki, menadżer plikow ,flash, podstawy.
      Necik, opera(stare przyzwyczajenie), cholera ścina bardziej niż na jednordzeniowcach. Proste strony ok, ale duże portale z flashem dramat.
      Ekran, niby ips, a wszystko blade, wyprane a dotyk przy otwarciu kilku apek i stron czasami nieaktywny.
      Tv, jazda samochodem, nic. Na zewnątrz złapał trzy stacje, ale trzeba chyba nie oddychac żeby nie bylo dropów.
      Poprawnie w domu przy zewn. antenie.
      Ale ludzie, nie o to chodzi.
      Bateria po powrocie pozostało 30% oprócz tego ze podświetlenie na max, zero obciążeń.
      Załamka
      Gierki, proste ok, asphalt płynnie, nova1,2 tez, ale dotyk czasami zabija przyjemnosc z gry.
      Filmy, tutaj w miarę, nie wrzucałem mkv FHD,nie odtwarza jedynie dts.
      No cóż ogólnie, załamka.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Obsługuje huawei e3131 -s2 z dość popularnej sieci komórkowej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Witam.
      Od ponad roku korzystam z wcześniejszego modelu tj. fergusona S-3 plus. 1- rdzeniowy cortex A5 1,2 GHz, 1GB RAM-u DDR3, 8 GB pam. flash, matryca 800 x 480 pix. Wszystkie złącza na prawym boku nie blokowane ramką i uchwytem samochodowym w zestawie.
      Znając zalety i wady wcześniejszego modelu, mam pewne obawy czy Regent TV7 jest lepszy, mimo wyposażenia w matrycę IPS 1280 x 800 i 2-rdzeniowy Cortex A9.
      Moje pytania do szczęśliwych użytkowników nowego modelu:
      1. DVB-T – w S-3 plus mało stabilne przy max. sygnale, ząbkowanie na krawędziach nawet w mało dynamicznych scenach i co jakiś czas tzw. pikseloza.
      2. Nieaktywny dotykowy pasek głośności (mechanicznie też brak reakcji).
      3. Skanowanie multiplexów bez informacji o nr kanału, lub częstotliwości, brak narzędzia typu „tylko FTA”, usuwania kanałów, edytowania listy kanałów.
      4. Czułość zdecydowanie gorsza niż na tunerze USB MT-4161 na Windows .
      5. Ogromny popyt na energię !!! ( 2 x szybciej ubywa energi na DVB-T niż odtwarzanie filmu HD na MX Player lub przez wi-fi z internetu.
      Nie ukrywam, że Regenta TV7 zamówiłem w ubiegłym tygodniu z odbiorem osobistym w jednym z salonów we Wrocławiu. Przed zapłatą poprosiłem o możliwość sprawdzenia. Wizualnie prezentuje się bardzo efektownie (głośniczki po bokach ekranu). Zawiodłem się natomiast na specyfikacji technicznej dot. rozdzielczości kamerki wewnętrznej. Na stronie Fergusona podano 2 Mpix, a w specyfikacji na kartonie przedmiotowego medelu jest 0,3 Mpix. (1-sze kłamstwo fergusona ,,, ?). Po odpaleniu tabletu zraziłem się promieniującą jasną poświatą podświetlenia w lewym górnym rogu ekranu (przy czarnym tle). W salonie nie było wi-fi oraz brak zasięgu DVB-T w centrum W-wia przez SkyTower (zasłania Sobótkę).
      Mając przy sobie PenDrive z filmami full HD w formacie TS chciałem sprawdzić płynność i jakość odtwarzania przez MX player. I niestety się zawiodłem. 1-szy 4 GB plik wystartował ale przewijanie do przodu to już porażka. Na 2-gim pliku brak odtwarzania (brak kodeków…?). Dziwne, bo na „S3 plus” ten sam film chodzi mi płynnie, ponadto bez problemu odtwarza filmy w formacie trp ( z dekodera Opticum TS 9600 Prima), ale tylko w SD ( w HD niestety w zwolnionym tempie i rozjechanym dźwiękiem). Dlatego kieruję kolejne pytanie do posiadaczy Regenta TV7, dyponującymi zapisem w formacie trp , czy można na tym tablecie płynnie odtwarzać materiał HD (ma przecież 2 rdzenie po 1,5 GHz). Nie ukrywam, że Regenta TV7 planowałem alternatywnie używać jako odtwarzacz przez HDMI mojej biblioteki nagrań na wypadek, gdy padnie mi Opticum TS 9600 Prima, jak również jako nawigacji samochodowej z lepszym wyświetlaczem niż w ( S3 plus ). Dodam jeszcze, że S3 plus bez problemu współpracuje z 2,5 calowym SEAGATE EXPANSION 500GB oraz 3.5 cal. WD 500 GB (zapełnionym 95 %). Mam nadzieję, że Regent TV7 też da radę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Zapomniałem dodać, że wstrzymałem się z zakupem tego modelu, ale dalej o nim myślę 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Zapomniałem dodać, że wstrzymałem się z zakupem tego modelu, ale dalej o nim myślę 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Witam czy może, Ktoś z Was napisać o tym tablecie po dłuższym okresie użytkowania czy wszystko jest ok i w/w komentarzami mogę się sugerować. Dzięki z góry

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Do użytkowników, czy Wam też lubi się czasem samoczynnie zrestartować do ustawień fabrycznych? U mnie występuje to zjawisko, co jakiś czas raz na tydzień

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Tragedia tuner tv szuka kaanaly 15 min

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      jak czytam te komentarze to wszystkim zazdroszczę. Wczoraj przysłano mi ten tablecik regent tv7 i po jednym dniu użytkowania nie chce działać. Włącza się normalnie lecz gdy pokazuje się pulpit to po naciśnięciu ikonki odblokowania nagle coś w srodku tak jakby leciutko stuknie i wyłącza się jak by zasilanie nagle zabrało. chyba oddam ten złom sprzedawcy i kupie coś innego. lecz z takim wyposażeniem ciężko coś znaleźć 🙁

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      ale kicha nie ma DTS, nie kupuje.
      A NTFS obsługuje?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      …jedno pytanie, jak obraca się obraz podczas odbioru TV z pionu na poziom; przy obrocie tabletu, obraz pozostaje dalej w pozycji pionowej (tablet regent TV7 FERGUSON)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Regent tv7-to porażka,internet chodzi jak mół,wiesza się,do ustawień fabrycznych trzeba się przyzwyczaić,to co piszą w reklamie tego tabletu to po części bzdury,trzeba liczyć się z serwisem mój już zaliczył całkowitą blokade i odwiedził serwis – drugi raz napewno nie kupiłbym tego sprzętu……………………

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      tablet śmigał bez zarzutu 1 rok po roku użytkowania zaczęły sie problemy zaczol się wieszać grzać resetować gubić zasięg wifi i gps a ostatnio wogole niechce sie uruchomic

Viewing 18 reply threads
Reply To: Test Ferguson Regent TV 7: tablet z DVB-T i GPS
Your information: