Start Forum Rynek Rozliczenia i płatności Rozmowa z Chrisem Bannisterem, byłym prezesem Playa

Viewing 5 reply threads
  • Author
    Posts
    • rafaik
      Member
      Liczba postów: 364

      Wywiad z Chrisem Bannisterem dotyczącym rynku telekomunikacyjnego. Były prezes sieci Play wypowiada się o konkurencyjności ale także daje dobre rady konkurentom Play.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Nie żebym narzekał ale Play jakby to powiedzieć… zaczął się ostatnimi czasu upodabniać do konkurencji – szczególnie do bratniego Plusa! Już nie walczy na otwartym polu choć nadal jest najlepszym opem na rynku 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      =X= A rozwiń swoją wypowiedz ? Bo interesują mnie przykłady w czym są podobni ? Na pewno świadczą usługi podobne jak konkurencja rozmowy glosowe, sms 😉

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Były prezes Playa prócz oczywistości , plecie sporo bzdur . Cytuję : "Play i inni młodzi gracze, którzy budują infrastrukturę, powinni mieć zatem wyższe MTR, bo ich koszty są wyższe." Czyli operatorom nie powinno zależeć na obniżce kosztów własnych – skoro (w/g takiego sposobu myślenia – powinni mieć to rekompensowane "dotacjami".

      Budując infrastrukturę należy mieć WŁASNE środki , lub mieć możliwosći skredytowania nakładów . Niestety ta dziedzina gospodarki wymaga sporych nakładów . Przypominam – Play to PRYWATNA FIRMA – którą ok 50 mln potencjalnych klientów jest ZMUSZONE "dotować" . Budując nowy zakład wytwórczy , producent (np. samochodów) nie stosuje dodatkowej opłaty dla klienta , czy dilera .

      Aby było śmieszniej . rzecznik Playa p.Gruszka oficjalnie ogłasza , cytuję : "…przecież obniżanie MTRów ograniczają inwestycje? Niestety relacja inwestycje-MTR to bujda na resorach – dodaje."

      Rozumiem pomoc państwa nowemu operatorowi w wejściu na – nasycony i zdominowany przez dotychczasowy oligopol -rynek . Jednak dalsza uparta "ochrona" tylko wybranych graczy rynkowych psuje ten rynek , stwarzając problemy jeszcze nowszym jego uczestnikom . Stary "układ" i tak da sobie radę – co wykazał dowodnie . Sam Play i jego klienci mogą na tym stracić .

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Lucek Ty jesteś jak ta stara płyta, która się zacięła w jednym jedynym miejscu i cały czas na okrągło powtarza tą samą melodię i kompletnie nic tym nowego nie wnosi.

      Ja jestem w w3 od początku u jednego z nich. Jakoś przez lata JA dotowałem tych złodziei płacąc ponad 2zł za minutę. Właśnie tylko dzięki Playowi mamy ceny nie z kosmosu tylko bardziej przyjazne(nie wspomnę o rewolucji jaką wywołał Heyah nieco wcześniej ale to ciągle w3). Ja się cieszę, że teraz moja sieć dotuje Play. JA ich dotowałem przez lata teraz oni mogą tego operatora do którego wreszcie muszą się dostosować bo inaczej stracą tysiące klientów(i na szczęście tracą) Ja mam abonament i za rozmowy do Play płacę tak samo bo korzystam wyłącznie z minut abonamentowych(mam ich bardzo dużo) i bardzo rzadko więcej.

      W3 musi zrozumieć, ze skończył się czas okradania nas zwykłych użytkowników i trzeba dać ceny dostosowane do rynku a właśnie dzięki Play mamy naprawdę dobre teraz. To czego mi prawie u wszystkich sieci ciągle brak to rozsądne pakiety internetowe do telefonów, bo jednak większość ma nadal ceny tragicznie wysokie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      ~salwador Wiem , że się powtarzam i wiem , że trzeba to czynić aby uświadamiać takim jak np TY dzisiejszą szkodliwość "dotowania" Playa . Jednak nie jesteś mi w stanie zarzucić pisania nieprawdy .

      Tu pojawia się pierwsze Twoje niezrozumienie obecnej sytuacji . Przymusowe "dotowanie" Playa to RÓŻNICA na jego korzyść w MTR , a nie opłaty za połączenia . Ty , ja i inni klienci płacąc przez lata o wiele za dużo operatorom dotychczasowego oligopolu , nikogo w swojej masie nie "dotowaliśmy" , tylko przysparzaliśmy im nadmiernych zysków PO RÓWNO . To jednak poważna różnica .

      Następna Twoja niefrasobliwość to Twój egoizm :"Ja mam abonament i za rozmowy do Play płacę tak samo " . Tylko , że coraz więcej użytkowników innych sieci będzie miało coraz mniejsza ochotę na 2-3 krotnie droższe rozmowy DO Playa . I to on i jego użytkownicy mogą zacząć tracić na tej chorej sytuacji .

      Po trzecie – nie jest prawdą , że to dzięki Playowi spadły ceny w telefonii komórkowej . To głównie zasługa nacisków KE i decyzji UKE . O zgrozo – nawet rzecznik Playa p.Gruszka to potwierdza , cytuję : ""Wniosek jest chyba prosty: gdyby nie te diabelne niższe MTRy nie byłoby takiej ceny." …. A ja to samo tłumaczę różnym "nawiedzonym" neofitom "playreligii" – aż do znudzenia Przy tym nikt nie odbiera Playowi pierwszeństwa w tegorocznych obniżkach cen . Lecz widać że tacy jak TY nie potrafią zrozumiec biznesowych konieczności . Jak bowiem INACZEJ ten niewielki operator mógłby się rozwijać na nasyconym rynku ? Powtarzam – kuszenie niskimi cenami to nie ŁASKA tego operatora – to jego "być albo nie być" na trudnym rynku .

Viewing 5 reply threads
Reply To: Rozmowa z Chrisem Bannisterem, byłym prezesem Playa
Your information: