Start Forum Sprzęt Sieci komputerowe Recenzja: Asus RT-AC66U: test routera i usługi AiCloud

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Asus RT-AC66U łączy w sobie dwupasmową łączność Gigabit z technologią Wi-Fi 5-tej generacji 802.11ac- to router, który w sumie w pasmach 2.4GHz i 5GHz oferuje przepustowość rzędu 1.75Gbps. ASUS AiCloud łączy naszą sieć domową i usługę dysku internetowego oraz umożliwia korzystanie z nich za pośrednictwem smartfonów.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Recenzja: Asus RT-AC66U: test routera i usługi AiCloud

    • PROZAK
      Participant
      Liczba postów: 1972

      to jest router 3G?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      „w paśmie 2,4Ghz, które posiada tylko 3 nienakładające się kanały przesyłu.”
      Tak nie jest! Sa 4 kanaly: 1 ; 5 ; 9 ; 13 !

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Czemu wifi w 5GHz tak wolno wchodzi na rynek. Wciąż jest to margines. Jest mało urządzeń które nawet by mogły obsługiwać te pasmo. Czego to wina ? drogich podzespołów, oprogramowania, opłat licencyjnych ?

    • pnyczaj
      Member
      Liczba postów: 135

      Nie każdy wie, że także starsze rutery Asus np. RT-N56U w najnowszym firmware także mają interfejs bardzo podobny do przedstawionego w tym teście. Jest on dostępny na stronie Asusa. Wgranie tego interfejsu wymaga uprzedniego zresetowania do stanu fabrycznego. Nowy firmware umożliwia sprawdzanie aktualizacji z poziomu rutera bez konieczności ściągania plików z firmware.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Świetny sprzęt dzięki za test

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Używam od około 2 miesięcy. Wszystko działa ładnie, pięknie, ale… GUI się ślimaczy. Podłączyłem przez USB dysk SSD – zasoby samba potrafią czasem „zniknąć”. Router trzeba restartować. Podłączyłem do drugiego USB modem 3G jako zapasowe łącze – czasem działa, czasem przez dłuższy czas łącze modemowe jest „disconnected” (powinno być „standby”). Po odłączeniu głównego łącza (WAN) router przełącza się na zapasowe, ale po ponownym podłączeniu głównego nie wraca na nie. Przynajmniej tak mi się wydaje że tak to powinno działać, skoro ustawiamy priorytet, które łącze jest główne, a które zapasowe. Próbowałem też firmware’u AsusWRT-by Merlin, ale to nic nie zmieniło w działaniu dual wan. Pewnie jeszcze jakieś bugi po dłuższym użytkowaniu ujrzą światło dzienne. Ogólnie sprzęcik bardzo, bardzo fajny, ogrom funkcjonalności (w AsusWRT- by Merlin można, co mnie bardzo cieszy, uruchomić po dwie instancje serwera i klienta OpenVPN), ale soft wymaga moim zdaniem dopieszczenia.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Ja u żywam go od roku. Da się go kupić w niezłej cenie – tu: http://wisebears.pl/okazja/router-asus-rt-ac68u-ac1900-dual-band-465pln/ To się opłaca. Moim zdaniem to obecnie najsilniejszy i najlepszy router w ofercie tego producenta. Jestem zadowolony z jego wydajności. Nowsza wersja CFE zapewnia mi raktowanie pamięci z 533MHz na 666MHz, dzięki czemu router zyskuje na wydajności.

Viewing 7 reply threads
Reply To: Recenzja: Asus RT-AC66U: test routera i usługi AiCloud
Your information: