Start Forum Inne Pozostałe tematy Pracownik nie ma obowiązku odbierania służbowych SMS-ów i e-maili podczas urlopu

Viewing 2 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Zgodnie z polskim prawem pracodawca nie może nakładać na swojego podwładnego obowiązku bycia w stałym kontakcie z firmą w czasie urlopu. Oznacza to, że pracownik nie musi zabierać na wakacyjny wyjazd telefonu służbowego ani odpowiadać na SMS-y czy e-maile od pracodawcy.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Pracownik nie ma obowiązku odbierania służbowych SMS-ów i e-maili podczas urlopu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139980

      Jak czytam takie artykuły to nóż mi się w kieszeni otwiera! Prywatny telefon robi jako służbowy! Osoba pisząca ten artykuł jest kompletnie nieżyciowa – pracownik nie ma kompletnie nic do powiedzenia, a jak dobrze pójdzie to umowe o prace na ćwierć etatu dostanie po kilku latach pracy!!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139980

      Jasne … nie wiem czy my żyjemy w tym samym kraju … ale po pierwsze to służbowy telefon to chyba mało kto na oczy widział (miałem taki numer, ale pracowałem wtedy u jednego z operatorów gsm), a po drugie ważniejsze spróbuj nie odebrać telefonu … to już za parę dni nie pracujesz … w tym „kraju” pracownik bez „znajomości” nie ma żadnych praw i sukcesem jest jeśli się pracuje za wyższą pensję niż minimalną i ma się umowę o pracę … zejdźcie w końcu na ziemię z tej „Warszawki” i innych tego typu „metropolii” i nie denerwujcie proszę więcej takimi artykułami ludzi 🙂 bo to czysta fikcja … Pozdrawiam 🙂

Viewing 2 reply threads
Reply To: Pracownik nie ma obowiązku odbierania służbowych SMS-ów i e-maili podczas urlopu
Your information: