Start Forum Inne Pozostałe tematy Płatności zbliżeniowe to raj dla złodziei(wideo)

Viewing 10 reply threads
  • Author
    Posts
    • JarKen
      Member
      Liczba postów: 757

      Płatności zbliżeniowe są już na dobre w naszych domach, banki przysyłają nam karty z chipami RFID, możemy je zlecać ze swoich telefonów, ale jak łatwo skopiować zawartość takiej karty? Czytaj dalej.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Płatności zbliżeniowe to raj dla złodziei(wideo)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140012

      Wystarczy mieć przy sobie 2 karty PayPass/PayWave

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140012

      Może to głupi pomysł, ale… Może warto w karcie zainstalować przycisk na mikrostyk? Wciskam przycisk, zbliżam – płacę! Przycisk niewciśnięty – karta nie aktywna i nie można z niej danych odczytać!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140012

      Z tym rajem to duża przesada . Wysokość jednorazowej płatności bezstykowej bez autoryzacji PINem jest w Polsce ograniczona do 50zł . Są również dzienne limity takich transakcji – zależne od banku -200-300zl . W niektórych bankach (np Inteligo) można samemu ustalić sobie dzienny limit płatności bezstykowych i to także na 0 zł , co praktycznie wyłącza tę funkcję . Jeżeli bank tego nie oferuje , to powinien odpowiadać za podobne jak opisane wyżej przypadki

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140012

      Niezłe jajca. Właśnie ustawiłem sobie limit na zero zł. Na zimne dmuchać. Nikt w polskim kraju nie ostrzega przed takim czymś a kombinatorzy łatwej gotówki nie śpią.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140012

      Witam
      temat był poruszany na niebezpiecznik.pl dobry miesiąc temu. Niekoniecznie wynika z tych filmików że karta została skopiowana
      I jak w życiu bywa trzeba rozważyć pomiędzy wygodą a bezpieczeństwem.
      Pzdr.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140012

      Dwóch kart przy sobie nie da się odczytać, ale jak tylko zobaczyłem że wchodzi technika zbliżeniowa to wiedziałem że będą z tym przekręty. I moim zdaniem nie istotne ilu ludzi zostało tak oszukanych, to tak samo jak z moim byłym bankiem – ING – transakcje czasem nie są potwierdzane kodem jednorazowym, bank twierdzi że to w pełni bezpieczne, może faktycznie mało ludzi zostało tak okradzionych, ale dla mnie to ogromna dziura – jak miałem tam konto to byłem zmuszony co chwilę sprawdzać stan konta, czy aby ktoś mi nie wyprowadził kilkaset złotych. Smsów nie chciałem bo transakcji na koncie firmowym mam sporo i nie chcę nimi zaśmiecać telefonu, z resztą co mi z smsa po przelewie…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140012

      Zapominacie o czymś bardzo ważnym – moc czytników jest celowo ograniczana, żeby nie czytało kart niechcąch jednak złodziej uzywający odpowiedniego sprzetu może moc dowolnie podnieść zwiekszajac zasieg. Inna sprawa, że wystarczy się przejsc przez zatłoczony autobus zeby zczytać kilka kart. To, że transakcje są do 50 zł to teoretycznie zaleta, w praktyce sprawia, że mozecie byc okradani miesiącami z niewielkich kwot i sie nie zorientujecie. Ktos moze codziennie stołować się na Wasze konto, albo robić zakupy a Wy nawet nie zauwazycie utraty niewielkich kwot. Ja za kartę zblizeniową podziekuje – wsadzenie karty do czytnika nie przekracza moich mozliwosci manualnych.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140012

      Dla mnie jednak podstawowa sprawa do prawo klienta do wyboru karty (tradycyjna lub zbliżeniowa) – to po prostu przejaw szacunku dla woli klienta banku. Banki, które narzucają karty zbliżeniowe kierują się tylko swoim zyskiem (jak najefektowniej zarobić na kliencie, w dupie mając jego odczucia). W dobie gospodarki rynkowej klient powinien miec prawo wyboru, mając na uwadze m. in. swój styl życia (zdarzyło mi się parę razy zawieruszyć kartę – raz szukałam jej tydzień). Poza tym – karta zbliżeniowa to żadna oszczędność czasu (trzeba częściej sprawdzać operacje na koncie) – ja rzadko sprawdzam historię operacji na moim koncie, a często bywam w empiku – może sie zdarzyć, że zapłacę za zakupy drugiego klienta (np. 48,50 zł), a on za moje (12,00 zł) – i mogę nawet tego nie zauważyć. A sprzedawcy wszystko jedno, kto płaci, klient może nawet zapłacić za swoje zakupy i ewentualne braki inwentaryzacyjne… (przypuszczam, że w sieciach empik, mcdonald’s, shell nie ma już problemu manka na kasie…)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140012

      Nie polecam tych kart unikać jak ognia ! mina w portfelu.

      1. Transakcje zbliżeniowe nie blokują natychmiast środków na koncie, po prostu
      księgują się po 3-4 dniach do 50 pln (nie wiem jak z płatnościami powyżej 50)
      w tym czasie pamiętaj ile gdzie zapłaciłeś ile masz jeszcze dostępnych
      środków.

      2. Przy 0 stanie konta można wejść w nieuprawniony debet, aż do momentu
      poproszenia o pin z reguły po 3-4 transakcjach do 50 PLN, wtedy weryfikowany
      jest stan konta i ewentualnie zablokuje się płatność. Czytaj karta debetowa
      staje się kredytowa. Od nieuprawnionego debetu oczywiście bank pobiera spore
      odsetki.

      3. Po zgubieniu/kradzieży takiej karty można spokojnie założyć stratę -200 PLN
      (3-4 transakcje zanim o pin poprosi) Póki co oprócz Inteligo, mimo ustawienia
      limitu na karcie na 0 można dalej płacić zbliżeniowo do 50 PLN !, przy tym nie
      wiem tez czy w Inteligo można oddzielnie ustawić limit na kartę a oddzielnie
      na płatności zbliżeniowe.

      4. Uwaga teraz najlepsze. Posiadając kartę zbliżeniowa i decydując się
      świadomie na zapłatę z podaniem pinu i tak karta w niektórych terminalach
      zczytuje dane zbliżeniowo bo wykrywa taka kartę. Odpada ryzyko zrobienia
      debetu ale środki nie są blokowane zaraz po zakupie.
      Zatem czytaj punkt 1.
      Sprawdzone na terminalach płatniczych samoobsługowych w Rossmanie.
      Karta zbliżeniowa włożona fizycznie do czytnika „VISA REIFEISEN”) po podaniu
      pinu środki nie zostały zablokowane.
      Przy zakupie tradycyjna kartą nie zbliżeniowa „delfinek mBank”, ten
      sam terminal ta sama kasa w Rossmanie), po podaniu pinu, środki blokują się
      natychmiast po zakupie.

    • elisea
      Member
      Liczba postów: 6

      Widziałam to kiedyś, ale wątpie aby Polscy złodzieje, posiadali takie wynalazki

      czyszczenie elewacji i [url=http://adcleaning.pl/content/usuwanie-graffiti-czyszczenie-elewacji/infobox/services/template/default/active_id/53]usuwanie graffiti[/url]

Viewing 10 reply threads
Reply To: Płatności zbliżeniowe to raj dla złodziei(wideo)
Your information: