Start Forum Rozrywka Konkursy i loterie Ostateczne wyniki konkursu fotograficznego Telix.pl

Viewing 13 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Firma wel.com wybrała dwa najciekawsze zdjęcia konkursu fotograficznego serwisu Telix.pl o tematyce „Walentynki i zimowe klimaty „. Przypominamy, że gówną nagrodą w konkursie są 2 modemy USB Option Icon 225 HSDPA 7,2.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      A kiedy nastepny konkurs? 😉

    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Prawdopodobnie jeszcze w marcu. Omawiamy ostateczne warunki ze sponsorami. Andrzej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Jestem pod wrazeniem. Szybkie pytanie, szybka odpowiedz. 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Panowie, to jakaś kpina. Zdjęcie z tematem Walentynkowym jest OK, ale już temat zimowy to porażka jakościowa i tematyczna oraz artystyczna. W tej kategorii zgłoszono dużo lepszych zdjęć. Mam wrażenie, że komisja albo jest ślepa, albo wręczyła nagrody (przynajmniej w kategorii "zimowe klimaty" z góry upatrzonym zwycięzcom). Widać to już było po wstępnej selekcji jury, ale wynik ostateczny świadczy już o tym dobitnie. Trochę to smutne. Stały czytelnik.

    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Główne nagrody przyznaje sam sponsor, on wybiera zdjęcia. Redakcja nie ma nic do tego – taki jest regulamin tego konkursu. Tak były ciekawsze, ale okazało się, że kilka z nich było robionych aparatem cyfrowym, a miały być robione telefonem komórkowym. W takim przypadku liczy się pomysł na zdjęcie nie jakość. Wytypowaliśmy siedem naszym zdaniem najciekawszych. Kilka ciekawych niestety nie spełniało regulaminowego zapisu o rejestracji na serwisie Telix.pl. Czekaliśmy także tydzień na komentarze, co do naszego wyboru. Z tego, co można było przeczytać nikt nie miał pretensji o kandydatury do nagród głównych. Reszta już leżała po stronie firmy wel.com. Andrzej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Panowie, to albo wszystkie zdjęcia konkursowe dostaje sponsor i decyduje – co moim zdaniem umożliwia "ustawianie" konkursów. Taki pseudo sponsor ma reklamę w Waszym serwisie, a nagrody rozdaje "zaprzyjaźnionym" użytkownikom serwisu, którzy tylko mają obowiązek zgłosić zdjęcie do konkursu (nawet najsłabsze). Proste i skuteczne i te wyniki moim zdaniem to potwierdzają w dyskutowanej kategorii. Albo wyboru dokonuje w imieniu sponsora Jury redakcji, a sponsor je akceptuje. Ostatecznie, co może też nie jest najlepszym rozwiązaniem, możliwy jest scenariusz, w którym decydują czytelnicy w głosowaniu, ale od tego jestem daleki, bo więcej głosów nie oznacza automatycznie lepszych zdjęć. Jeśli zaś chodzi o ewentualne pretensje do zdaje się, że przynajmniej jeden czytelnik zaznaczył swoje rozczarowanie, pojawiał się w typach redakcji, przed finalną decyzją jego zdjęcie zniknęło i z tego co stwierdziłem było wykonane Nokią. Nie zauważyłem zarzutów merytorycznych do zdjęcia, a w finale się nie znalazło… O oczywistych oszustwach (zdjęcia aparatami cyfrowymi) nie musimy dyskutować, bo faktycznie nie ma o czym. Stały czytelnik.

    • spiro
      Participant
      Liczba postów: 157

      ech, ile osob tyle opinii, przeciez takie konkursy to ma być zabawa! i wystarczy to tak traktowac. a to że ktoś może grać nieczysto nie uprawnia nikogo do rzucania bezpodstawnych oskarżeń gdyż w takim przypadku wygląda to na zwykłą zawiść.

      inna sprawa że w jeśli chodzi o zdjęcia zimowe to w moim osobistym odczuciu było sporo lepszych, ale decyzja należała do innych osób.

      czekamy zatem na następne edycje 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      heh nie wiedziałem ze wygra zdjęcie które zrobiono fotogafując kartkę, albo okładkę zeszytu ;/ sory ale taki zeszyt z wisienkami mam w posiadaniu ;/ zajebista sprawiedliwosc ;p

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Ja rozumiem, że sztukę trudno oceniać jednoznacznie, ale tu mówimy o sztuce fotografii – więc ocenie podlega, temat, jakość wykonania, czy warsztat autora oraz jego właścicielstwo intelektualne. I nie chodzi tu o żadną zawiść, ale o zasady. Albo coś jest obiektywnie dobre, abo nie. Poza tym nawet zabawa musi posiadać pewne standardy, którym moim zdaniem tu zabrakło. A to o czym pisze kolega anonim (z małej litery) jeśli jest prawdą to już zupełnie pogrąża ten konkurs. Jeśli jest to prawda, to znaczy, że cały konkurs standardów nie spełnił. Prześledź wątki odnośnie konkursu od ostatniego poniedziałku, to zrozumiesz o czym piszę (https://www.telix.pl/artykul/koniec-kolejnego-konk
      ursu-fotograficznego-telix-pl-3,27143.html). A myślę, że dla Redakcji te uwagi powinny być bezcenne na przyszłość. Uwagi nawet krytyczne mogą czemuś posłużyć i z takim założeniem pozwoliłem je sobie poczynić. Żeby nie kpić w taki sposób z czytelników Portalu. Stały czytelnik.

    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Dla Redakcji wszystkie uwagi są bezcenne. I dlatego mam propozycję, czekam na propozycję, co zmienić w regulaminie, by przy kolejnych konkursach odczucia Czytelników pokrywały się bardziej z oceną Redakcji. Ale przy ocenie należy brać pod uwagę to, że taką samą szansę musi mieć użytkownik telefonu z aparatem o matrycy 0.3-megapikselowej jak i 8-MPix. Po drugie, w jaki sposób wybierać obiektywnie zdjęcia? Jeżeli chodzi o zarzut, ze wygrało zdjęcie kartki papieru to nie widzę tutaj nic niezgodnego z regulaminem. Zdjęcia miały być robione telefonem komórkowym i to zdjęcie jest nim zrobione i powiązane z tematem. Opublikowanie wcześniej zdjęć, które miały szansę znaleźć się w finale było podyktowane tym, aby poznać zdanie Czytelników oraz zareagować na próby dodawania zdjęć niezgodnych z regulaminem (zrobionych aparatem cyfrowym). Tylko to drugie się udało. Po otrzymaniu monitów od Czytelników usunęliśmy kilka zdjęć. Dyskusji nad wyborem zdjęć, które mogłyby się, ale to nie oznacza, że musiały się znaleźć w finale nie było. Dla nas oznaczało to tylko tyle, że Czytelnicy zgadzają sie z wyborem Redakcji. Trudno mówić o sztuce fotografii, czy warsztatowi, gdy mamy do czynienia z telefonami komórkowymi wyposażonymi w aparat cyfrowy i to tak rozbieżny jakościowo. Oceniając tylko jakość zdjęcia nie dajemy szans ogromnej rzeszy naszych Czytelników, którzy użytkują te proste telefony komórkowe. Czekam na propozycję zmian, obiecuję je uwzględnić przy opracowywaniu nowego Regulaminu. Co do zarzutu znajomości wybaczcie, ale nie będę się wypowiadał. Andrzej

    • luv
      Member
      Liczba postów: 23

      uuu a jednak coś wygrałem :]]] wszystkim innym

      uczestnikom gratuluję i życzę dalszych fotograficznych

      podbojów ;]]]

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Dziękuję za organizacje konkursu. Pozdrawiam Redakcje, wszystkich uczestników i oczywiście Zwyciężców konkursu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Ja ze swojej strony chcę bardzo podziękowac jury, że doceniło nadesłane przeze mnie zdjęcia. Jakość faktycznie nie była najlepsza, za co przepraszam, ale nie dysponuję, niestety, lepszym sprzętem, jednak sądzę, że końcowy efekt wcale nie był taki zły. Na koniec jeszcze raz bardzo dziękuję, pozdrawiam wszystkich uczestników, a niezadowolonym z decyzji jury życzę sukcesów w kolejnych konkursach. Paweł

Viewing 13 reply threads
Reply To: Ostateczne wyniki konkursu fotograficznego Telix.pl
Your information: