Start Forum Operatorzy Internet stacjonarny Orange Supernova – najszybszy internet domowy FTTH do 600 Mb/s

Viewing 10 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Orange Polska wystartował z najszybszym w Polsce Internetem na światłowodach o prędkości do 600 Mb/s. Abonament FunPacka przy umowie na 24 miesiące z Internetem w opcji 100, 300 i 600 Mb/s wynosi odpowiednio: 69,99 zł, 79,99 zł i 109,99 zł.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Orange Supernova – najszybszy internet domowy FTTH do 600 Mb/s

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Mam FTTH w opcji 100 Mb/s z tv i telefonem za 70 zł i przez pierwsze 6 miesięcy nic nie płacę. W zupełności ta prędkość mi wystarcza, ale modem Funbox mimo, że ma wifi 2,4 GHz oraz 5 GHz to w odległości kilkunastu cm laptop wyciąga 45-50 Mb/s, po kablu jest full. Musiałem podłączyć swój router TP-Link 740N z softem ddwrt i śmiga wifi w granicach 95 – 99,9 Mb/s w zależności od miejsca w mieszkaniu. Opcja 300 Mb/s i 600 Mb/s ma sens ale po kablu, bo po wifi marne szanse nawet jak się ma pełne 802.11n. Usługę uruchomili w niestandardowy sposób, ponieważ z klatki do mieszkania był niedrożny peszel gdzie miał być włożony światłowód. Niestety nawet kabel koncentryczny miał przerwę, którym puszczono by sygnał z wykorzystaniem technologii MoCA, więc wykorzystano istniejący kabel Ethernet w ścianie do lokalu, bo do szachtu na klatce schodowej dochodzi światłowód. Po obu stronach kabla zastosowano zestaw adapterów Power over Ethernet TP-Link, żeby zasilić ONT zainstalowany w szachcie na klatce schodowej, w domu z Injector PoE kablem Ethernet do Funboxa, a tv do dekodera przy wykorzystaniu Liveplug HD 500 Mb/s, czyli po instalacji elektrycznej na tej samej fazie. Wszystko śmiga aż miło i co ciekawe Orange jest lepszy w tym momencie od kablówek, bo obyło się bez wiercenia i układania nowych kabli.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Oferta ok., ale niech mi ktoś wytłumaczy na co komu taka szybkość

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Kiedyś, gdy powszechną prędkością internetu było 0,25 Mb/s lub 0,5 Mb/s wprowadzono zawrotną prędkość jaką było 2 Mb/s. Internauci również twierdzili; na co komu taka duża prędkość.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      No to sie uśmiałem, ta żałosna firma nie jest w stanie do wiekszosci swoich kilentów dostarczyć obiecanych 20mb/s a tu nagle rozpędza sie do 600mb/s ?? Kto wierzy w takie bajki.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Światłowód w każdym domu/mieszkaniu to słuszny kierunek. Ale nie ma co się póki co zachwycać tą ofertą, bo aktualnie to oferują maksymalnie do 300Mb/s z Internetu i do 30Mb/s do Internetu…


      http://bgp.pl

    • swen
      Member
      Liczba postów: 435

      Prezentacja super szybkiego internetu i buforowanie. buahahaha

      [img]http://i1.ryjbuk.pl/816224253c0741ed2acf910f5d17cffe65e35944/3281_51af_480-gif[/img]

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      A ja mam 10Mb/s i się nie chwale.21 wiek :). pozdrawiam Orange.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Orange Polska
      ma szkielet sieci Terabitowej cienkiego włókna nie wszędzie jest kładziona sieci FTTH ale jest taka techniczna możliwość nawet po miedzy modemami które są oparte na portach Gigabitowych można takie dane przesyłać na duże odległości nawet w sieciach WAN do 100 km od punktu styku na światłowodzie nie każda gmina też w taką sieci inwestuje są też miejsca które się wykluczają społecznie i to nawet w dużych miastach dzielnice prowincji i ubóstwa w takich miejscach na mapie polski żaden operator nie będzie inwestował ja korzystam z VDSL 2 Neostrady mam odległość od centrali 1700 m mam ok 30 MB/s wiec na razie jest ok czekam jak standard Internetu się poprawi ale to może za ok 10 Lat na razie inwestycje w FTTH to są nowe osiedla mieszkaniowe oraz Bloki i tylko Wieżowce i program szerokopasmowe Lubelskie oraz pomorskie Telekomunikacja Polska oraz Orange Polska przespała szanse na modernizacje sieci szkieletowej oraz wymianę całej sieci z miedzi na światłowody inwestycja w VDSL też nie wyszła Orange bo Szafy są łączone na starej i nie wymienionej sieci która ma duże tłumienie sygnału cyfrowego są też jeszcze gdzie nigdzie sama Neostrada na Kartach ADSL 2 + gdzie jest prędkość max 20 MB/s ale co tu mówić szerokopasmowym Internecie jak ludzie nie mają wody czy kanalizacji oraz centralnego ogrzewania dostępu do podstawowych mediów świata cywilizowanego
      to tak na tyle
      Pozdrawiam Konrad

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Ta prędkość Orange jest zabójcza można zdążyć umrzeć zanim film się pobierze
      [url]http://vip-tech.pl/fix/cenzuraOrange.jpg[/url]
      wolniej już chyba się nie da

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Witam Panstwa,
      Informacje odnosnie oferty w technologii swiatlowodowej FTTH znajda Panstwo pod numerem 534-643-325 (Konsultant Orange).Dla tych, ktorzy sa zainteresowani podlaczeniem uslug dodatkowe rabaty oraz mozliwosc rozwiazania umowy z dotychczasowym uslugodawca. Ewentualna opcja pokrycia kosztow rozwiazania umowy jak najbardziej mozliwa poprzez korzystny system rabatow.

      Kontakt:
      534-643-325 sprawdz czy jestes w zasiegu sieci FTTH lub zadzwon i zamow uslugii a dostaniesz prezent.

      zamawianie.uslug.orange@gmail.com

Viewing 10 reply threads
Reply To: Orange Supernova – najszybszy internet domowy FTTH do 600 Mb/s
Your information: