Start Forum Sprzęt Nawigacja MobiMapa Polska GPS – Nawiguj za pomocą telefonu

Viewing 10 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      MobiMapa Polska GPS to aplikacja zawierająca mapę drogową Polski, z możliwością nawigacji za pomocą wbudowanego w telefon lub zewnętrznego odbiornika GPS.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      komórkowe gpsy jak widać są coraz bardziej powszechne, na początku orange dało navifona na 2 miesiące testowania w swojej ofercie biznesowej, potem na tydzień dał to samo play, widać że można na tym zarobić. Sam jednak mimo pozytywnego zdania o takich nawigacjach wole mojego larka, dostałem od tepsy w gratisie jak neo brałem i jakiś taki sentyment mam bo zawsze prowadzi do celu bez większych problemów

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      taka mapa to za darmo powinna być , a ten tekst to reklama portalu z programami na komórki:) z tym że płatnymi…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Mapa za darmo, ale kto ją za darmo przygotuje? Kto za darmo napisze program, będzie siedział ileś tam dni czy tygodni a potem nad update’ami za darmo? 🙂 Jeśli znajdzie się grupa chętnych i program oraz mapy z licencją GNU, to czemu nie 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      mówię o tym że takie mapy już są za darmo, więc co nowego wnosi ta usługa? że mam zapłacić 25zł za pobranie tego nawet nie wiedząc jak wygląda w praktyce? samo to że "posiada 2500 punktów adresowych" już mnie zniechęciło – tyle to jest małej miejscowości:) poza tym nie ma informacji żadnych konkretnych. Wolę już trek buddy – przynajmniej sam sobie ustalam jak mapa wygląda, a zaręczam że to coś się nie nadaje do nawigacji samochodowej. Obecnie klient wymaga- i jeśli się płaci za coś to ma być to usługa na poziomie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Pokusiło mnie i niestety kupiłem. Plany miast to nawet nie przejazdówki – pokazuje dosłownie kilka głównych ulic bez nazw, sprawdzałem w Wawce i Wrocku, są tylko n-ry dróg. Nawigacja też tylko między miastami (bez ulic). Przy powiększeniu chodzi b. wolno, chociaż i tak nie ma czego powiększać. Wg menu można zaznaczać punkty i linie różnego rodzaju, ale coś mi nie bardzo to wychodzi. Na nawigację to się nie nadaje, chyba, że jako awaryjną przy braku zasięgu/środków na koncie. Lepiej brać darmowe targeo i 30zł przeznaczyć na transmisję danych 😀 Może jak ktoś chce wprowadzić jakieś własne rysunki, to mu się przyda – jakąś piracką mapę skarbu albo coś dla harcerzy 😉 Ogólnie: zdecydowanie odradzam.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      A znacie adres jakiegos forum na ktorym mozna poczytac obiektywnie o nawigacjach na telefony, najlepiej na WM, dzieki za odpowiedz:)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      M2nsTEr obecnie za najlepszą na WM uznawana jest Auto Mapa , TOMTOM ma w Polsce dość małe pokrycie , ale za granicą sprawdza się bardzo dobrze. Z nawigacji w javie moim zdaniem najlepszy jest naviexpert -testowałem jednocześnie najnowszą auto mapę i ww i stwierdziłem że expert jest lepszy pod względem wyznaczania tras optymalnych jak i dojazdu pod adres w małych miejscowościach.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      uzupełniając wypowiedz Tigera (i swoją): targeo nie jest typową nawigacją (brak tzw. widoku 3D), świetnie sprawdza się jako podręczny plan dużych miast, ze względu na zarysy i numerację budynków – tego w NaviExpercie (NE) brakuje. Z nawigacji na jave są wspomniany NaviExpert (płatny) i ew. Nav4All (bezpłatny), o reszcie wynalazków na tel. kom. moim zdaniem można zapomnieć. Ja używam NE i targeo 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      I miedzy innymi z tego powodu jednak nie wybiore takie drogi alternatywnej nawigacji.

      Pozostane przy najnowszej Mio serii S.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Ja ściągnąłem i jestem bardzo zadowolony może nie jest zbytnio szczegółowa, ale moim zdaniem jest okej. Z oryginalnej strony można pobrać punkty poi już z danymi geograficznymi i ma się już na mapie wszystkie fotoradary i sklepy, hotele i stacje z gazem na razie tyle jest takich poi, ale i tak jest spoko najważniejsze to są te radary.
      http://www.mobimapa.pl 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Viewing 10 reply threads
Reply To: MobiMapa Polska GPS – Nawiguj za pomocą telefonu
Your information: