Start Forum Inne Telix.pl Mini mikroskop dla telefonów iPhone

Viewing 3 reply threads
  • Author
    Posts
    • Sarakin
      Member
      Liczba postów: 343

      Produkty Apple cieszą się wyjątkowym powodzeniem wśród producentów akcesoriów przeznaczonych dla telefonów i tabletów. Tym razem przedstawiamy typ najprostszego, przenośnego mikroskopu wyposażonego w stałą ogniskową.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Mini mikroskop dla telefonów iPhone

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      2 lata temu widziałem w jakiejś sieci w Ffo. za 19,9 Euro mikroskop kieszonk. 200x, 1,3Mpix matryca przetwornika obrazu, podświetlaniem LED, gniazdem USB oraz kablem USB, instalką CD oraz instukcją w kartoniku opakowania. Po paru tygodniach chciałem sobie kupić, ale nie pamiętałęm w jakiej sieci to było a nigdzie już nie widziałem w tej cenie! Rok temu widziałem podobny sprzęcik innej firmy, tylko miał trojaką krotność powiększenia 20x/60x/200x (chyba przez wymienne nasadki optyki), za 29,99 Euro. Pomyślałem sobie, że kupię, ale nawał spraw biznesowo-zawodowych zajął mnie kilka tygodni i kieszonkowego mikroskopku już nie było. To może być bardzo praktyczny gadżet i warto go mieć na podorędziu w torbie z laptokiem, więc teraz jak trafię to biorę. Istotna dla mnie była rozdzielczość matrycy 1,3 Mpix, która pozwoli komfortowo wyświetlić ostry obraz oglądanego w powiększeniu obiektu na całym ekranie monitora, a nie na jego wycinku, jak w przypadku obrazu z matryc VGA (0,3 Mpix czyli 640×480 pix).

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Przy okazji czekam na matryce obrazu w smartfonach, obejmujące swą czułością podczerwień, dzięki czemu możliwe będzie filmowanie i robienie zdjęć nocą, po doświetleniu niewidzialnym LED-em na podczerwień. Kamerki w telefonach montowane są od niemal 12 lat, stając się przez ten czas coraz bardziej wyrafinowane technicznie. Dlaczego nie ewoluują także w kierunku czułości na podczerwień? Czas najwyższy. W dobie wariacji na punkcie patentowania, co się tylko da, suplementy do producentów: za realizację pomysłu poniżej 25 tysięcy Euro na początek plus 1 procenta od sprzedaży nie budzić! Wszelkie prawa zastrzeżone. 8) 😀

    • Sarakin
      Member
      Liczba postów: 343

      LesH, płacisz równowartość 17 USD via Pay-Pal lub kartą kredytową i nic ponadto. Zamawiałem już z brando.com jedno akcesorium do robienia zdjęć telefonem i otrzymałem je po 5 dniach. (Zamawiałem w niedzielę wieczorem, listonosz przyszedł w piątek) Zasada zamawiania sprzętu przez zagraniczny sklep internetowy jest mniej więcej taka: wszystkie przedmioty zamawiane na prywatny użytek, których wartość jest mniejsza niż 55 Euro, nie podlegają dodatkowemu opodatkowaniu celnemu. Płacisz tylko 17USD, nic ponadto.

Viewing 3 reply threads
Reply To: Mini mikroskop dla telefonów iPhone
Your information: