Start Forum Rynek Handel w sieci i dystrybucja Kupno używanego telefonu na allegro – ruletka i trochę statystyk.

Viewing 19 reply threads
  • Author
    Posts
    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Kupiliśmy na Allegro 40 telefonów… 40 transakcji to w końcu niezły materiał do jakiegoś podsumowania i statystyk. Słyszeliśmy w końcu o opowieściach w których zamiast telefonu ktoś dostaje cegłę, albo – co gorsza – nawet cegła nie przychodzi. Zdawaliśmy sobie więc sprawę, że mogą wystąpić problemy i… nie myliliśmy się. Zapraszamy do opisu naszych perypetii.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Kupno używanego telefonu na allegro – ruletka i trochę statystyk.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Ciekawy artykuł dzięki

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      nic specjalnie odkrywczego

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Dla mnie przydatny zawsze trzeba przemyśleć takie tranzakcje.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      "i& nie myliśmy się" – dobre 😀

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Wyjątkowego pecha mieli autorzy artykułu . Ja na Allegro w ciągu kilku lat kupiłem ok 20 telefonów -głównie do firmy . Jeden z nich miał problemy ze złączem ładowania – czego nie było w opisie . Naprawa była prościutka . Drugi padł kompletnie po ok 1 miesiącu – tani – nie opłacało się naprawiać , choć był jeszcze na gwarancji . W trzecim po ok miesiącu padła całkiem bateria . Bilans i wnioski całkiem odmienne od sugerowanych w artykule .

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      lucek-co sie dziwisz?autorzy artykulu dopiero uczyli sie kupowac na allegro. jasno to wynika poniewaz nawet nie wiedzieli ze nalezy zwracac uwage na tak banalna sprawe jak komentarze o danym uzytkowniku.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Kupno używanego telefonu daje takie same wrażenia jak kupno używanego samochodu. I tu i tu handlarze stosują te same sztuczki.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      @Lucek – może to i pech. Ale takie są statystyki. Weź pod uwagę, że musieliśmy te telefony kupić szybko i raczej tanio. Braliśmy pod uwagę tylko oferty z pełnym zestawem i w miarę dobrymi zdjęciami pozwalającymi na jako taką ocenę stanu telefonu. Oczywiście opisy też grały istotną rolę. Z kilkoma wyjątkami kupowaliśmy od ludzi (lub często komisów) którzy mają ponad 100 komentarzy i ponad 98% pozytywów – a zwykle 100%. Tylko w dwóch przypadkach było 0 lub 2 komentarze.

      @ert – nie zgadzam się. Nie handlujemy wprawdzie na allegro i nie jesteśmy biskupami. Ale ponad 250 ocen uzbieranych od chyba 2000 roku to nie jest mały staż.

      Moim zdaniem podstawowy problem na allegro to to, że ludzie boją się wystawiać negatywy, jesli coś jest nie tak bo boją się tego samego ze strony sprzedawcy. Nie mówię tu oczywiście o sytuacji, gdy towar opłacony nie dotarł, ale o sytuacji w której są drobne uchybienia. Może dobrym rozwiazaniem byłoby to co wprowadził ebay w Niemczech, że komentarze daje tylko kupujący? Ale to jest do przemyślenia i spodziewać się raczej gwałtownej i negatywnej reakcji sprzedawców allegro.

    • sebi997
      Participant
      Liczba postów: 1304

      fakt jest jeden allegro ma kompletnie w du… uzytkownikow wazne zeby sie kasa zgadzala a co do komentarzy to nawet nie ma sensu sie wypowiadac sprzedalem cos kupujacy nawet nie wpalcil pieniedzy a wiec wystapilem o zwrot prowizji otrzymalem ja i wystawilem negatywa w odpowiedzi dostalem negatywa ze jestem oszust naciagacz i ze ogolnie sprzedaje zlom interwencja u allegro a w odpowiedzi niestety zespol allegro nie ingeruje w komentarze tragedia i tyle

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      ostatnio miałem taką sytuację:

      wylicytowałem tel z 5.50- miał byc sprawny, licytacja od 1 zł. Właściciel bardzo był niezadowolony z ceny jaką uzyskał (umieścił nawet dopisek pod koniec aukcji "ludzie, żarty sobie robicie, taka cena za taki telefon" 🙂 ). telefon doszedł, ale… bez klawiatury ! Po interwencji u sprzedawcy, prawie natychmiast ukazał się przy moim koncie komentarz negatywny: CWANIAK, naciągacz, próbował mnie naciągnąć na coś za co nie zapłacił" itp. Dodatkowo okazało się, że aparat ma uszkodzony jakiś moduł, a uszkodzić można go praktycznie tylko celowo- podejrzewam sprzedającego niezadowolonego z wyniku aukcji.

      reasumując- całe szczęście, ze wylicytowałem za 5,50 🙂

      ale na cwaniaków trzeba uważać, to fakt

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Ja przymierzam się do zakupu LG Arena.. ale raczej przez allegro kupować nie będę… ale jeszcze zobaczę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Kupiłem telefon i chciałem odebrać osobiście . Na miejscu okazało się że telefon ma inny numer seryjny niż jest na pudełku . Czyli mógł być kradziony. Radze zastanowić się przed zakupami na allegro bo policja może zapukać do waszych drzwi i stracicie telefon.

      Oczywiście nie kupiłem tego telefonu wiec sprzedajacy chciał żebym pokrył koszty aukcji i nasłał na mnie allegro.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      nawet kupno nowego telefonu, kupilem swojej pannnie telefonik nowy firmy samsung, zepsul sie kompletnie po tygodniu i zaznaczam ze jest juz w naprawie 4 miesiace a firma samsung podobno przesyla telefon co chwila do innego serwisu twierdzac ze oni tego nie umia naprawic, ale innego modelu tez nie kwapia sie dac, w swoim zyciu kupilem 16 telefonow i z 9 byl problem mniejszy lub wiekszy, moze zrobie teraz reklame ale mam od 2 lat juz sony ercssona k610i i sie w nim kompletnie nic nie zepsulo i nie zapowiada sie zeby sie wysypal, az sie boje co ja kupie jak sie zepsuje moj soniaczek kiedys

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Allegro, allegro – dla naszych drogich sprzedających…

      Jednak spora dawka paranoi (na dzień dobry warto przyjąć, że sprzedający to oszust – dopiero gdy są wyraźne powody aby myśleć co innego – można kupować; warto archiwizować wszystkie maile, strony z aukcjami i nagrywać rozmowy telefoniczne ze sprzedającymi) pozwala tam kupować.

      No i program ochrony kupujących działa – tylko trzeba się nachodzić na policje i naczekać na zwrot pieniędzy.

      Problemy miałem przy ~4% transakcji – i to ze sprzedającymi, którzy przeszli przez "paranoiczne" sito.

      Najgorsi są "biskupi" – wielkoskalowi sprzedający, którzy gdzieś mają pojedynczego klienta. Gdy pojawiają się problemy ewentualnie można się doprosić zwrotu pieniędzy. No i taki brzydki zwyczaj – unikanie kontaktu i nie informowanie o problemach (np. że wysyłka się opóźni).

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      No to generlanie mówicie że wszedzie tanio co jak co ale teraz jest mozliowść przenoszenia numeru i ja ja jestem w play i nawet nikt o tym nie wie bo przeniosłem numer z orange bo wiekszosc moich znajomych go miała teraz wszysy ida do play bo operatorzy nie chcieli go wpuścić na rynek i dlatego poobcinał stawki:)mam abonamnet 30zł za 206 minut i telefon Nokia 5530 za 1zł o wartości 650zł który od razu sprzedałem i zamineiłem na N96 Black za dopłatą. Dzieki pakietowi 2 za 1, za 2 minuty połaczenia przychodzącego mam minute gratis 🙂 takze wszyscy do mnie dzownia i myśla ze mam Orange a ja mam mega tanio a oni nawet niewidza ze mają DROGO. Ci co dobrze mnie znają namowili mnie na Play bo mialem do nich drogo i sam teraz namówiłem juz około 20 znajomych i naprawde jest tanio Polecam i zapraszam do sieci play:)chca nie chcac trzeba tam byc 🙂 aha co do zasiegu Plus nie odbiera nigdzie ani w zabierzowie ani w zagórzu ani s suchej beskidzkiej ani w nowym tagru gdzie i znajmoych nie bylem nie ma zasiegu, oragnge ma dobry ale Play ma naprawde wszedzie nawet w pubie i w piwnicy!!! POEZJA

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Ty chory chyba jakis jestes co maja wspólnego komentarze o transakcjach na Allegro z twoimi wywodami o jakimś Geyu/Playu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      https://www.telix.pl/artykul/orange-i-plus-najczesc
      iej-wybierani-przy-zmianie-operatora-3,32504.html

      bo to miała byc odpwoedz do tego tmeatu ale przez pomysłke tu też ja wklełem;) a gej to cie robił skoro masz dwóch tatusiów

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      ja powiem tak i sam tak robie a wiec jesli ktos opisuje przedmio stan taki jak na foto to znaczy ze trzeba sie temu dobrze przyjrzeć he he

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Artykuł ciekawy, warto przeczytać.

Viewing 19 reply threads
Reply To: Kupno używanego telefonu na allegro – ruletka i trochę statystyk.
Your information: