Viewing 0 reply threads
  • Author
    Posts
    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139986

      Witam,

      Szukam telefonu DUALSIM z konkretnymi wymaganiami, może jest tu ktoś bardziej doświadczony i skłonny do pomocy w wyborze.

      Obecnie korzystam z Noki e72 i Noki e6 ale męczy mnie noszenie dwóch telefonów stąd pomysł na DUALSIM.

      Przewaga jaka jest na stronę tych słuchawek to jednakowa bateria w obu aparatach i w razie czego mogę sobie przełożyć baterie do tego „ważniejszego”.

      E6 (karta Orange – oferta dla FIRM) służy mi głównie do odbierania maili (skrzynka cały czas włączona) dużej ilości rozmów średnio 60min dziennie cały czas włączony bluetooth (bardzo często jeżdżę autem i potrzebuje automatycznego podłączenie pod zestaw głośnomówiący) i przede wszystkim GPS – tu nie ukrywam że strasznie przyzwyczaiłem się do Nokia Maps….

      E72 (karta T-mobile TAK-TAK) służy głównie do odbierania kilu połączeń i sms na tydzień(zero internetu).

      Nie dokońca wiem jakie są teraz standardy tego DUALSIM ale zależałoby mi na rozwiązaniu kiedy to mam obie karty aktywne tj. jeśli rozmawiam przez kartę SIM1 (główną ORANGE) to osobą dzwoniąca na kartę SIM2 (T-Mobile) ma sygnał zajętości a ja mogę przerwać jedno połączenie i zacząć drugi a później wrócić do pierwszego jeśli rozmówca był na tyle cierpliwy i czekał na lini :] – jeśli jest takie rozwiązanie to mam nadzieje ze jestem o takim polaczeniu jakoś informowany dyskretnie jakieś sygnały/wibracje. Jeśli takiego rozwiązania nie ma na rynku bo np. w chwili połączeni tylko jedna karat jest aktywna (a druga an tą chwile wyłączana) to czy jest opcja powiadomienia mnie przez operatora/telefon że ktoś próbował się dodzwonić do mnie na drugi numer w trakcie rozmowy na SIM1.

      Jak wspomniałem cały czas mam włączony odbiór/podgląd skrzynki email i nie chciałbym aby to w jakikolwiek sposób wpływało na dostępność moich numerów (zarówno SIM 1 jak i SIM 2) tzn. np. kiedy program pobiera mi email to każdy może się do mnie dodzwonić szczególnie na SIM 1 czyli kartę która służy do danych i zwykłych rozmów.

      Nie wiem czy takie wynalazki są na rynku, ale jeśli ktoś do tej pory dotrwał to porsz eo pomoc w wyborze.

      Wymagania:
      – DUALSIM
      – dobry, szybki GPS
      – bluetooth, WIFI
      -Dobra pojemna bateria
      – koniecznie polski jezyk menu
      – małe wymiary jeśli chodzi o grubośc tel < 10mm - gorilla glass -w miarę dobry aparat koniecznie z podświetleniem LED – żeby mogło służyć jako latarka, nie wiem jak ta funkcja się nazywa ale aparat taki że jak robie zdjęcie kartki A4 z tekstem to później zrzucając na kompa mogę swobodnie odczytać ten tekst (e72 ma to doskonałe gorzej już z e6) - fajnie jakby miała klawiaturę QWERTY – ale to nie jest konieczny warunek - przyzwyczajenie z poprzedniczek Budżet w zasadzie nieograniczony – sam nie wiem czy pchać się w jakieś chińskie mniej znane marki lub podróby czy może cos jak Samsung s7562 lub b5512 albo może lenovo a660 Nie mam żadnych preferencji co do systemu operacyjnego, obecnie używam symbiana, ale jestem wstanie się nauczyć optymalnej pracy na androidzie lub WP.

Viewing 0 reply threads
Reply To: konkretny dualsim
Your information: