Start Forum Inne Symbian Koniec platformy Symbian: oficjalnie

Viewing 12 reply threads
  • Author
    Posts
    • Sarakin
      Member
      Liczba postów: 343

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Koniec platformy Symbian: oficjalnie

    • Petro
      Member
      Liczba postów: 911

      Popieram.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      Ach, a ja piszę tę wiadomość z mojej leciwej E75. Niedługo pewnie przesiądę się na jakiegoś androidowca bo jednak pewne udogodnienia (aplikacje) by się przydały. Symbian jednak nie był zły. Gdyby nie fakt, że wielu aplikacji producenci już nie wypuszczają na niego, mógłby jeszcze pożyć.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      Szkoda, bo umarł przez to, że nie miał wodotrysków, ale za to mnóstwo praktycznych rzeczy. Wifi, GPS, Bluetooth samo sie włączy gdzy potrzeba i samo wyłączy gdy już nie jest potrzebne. Taki drobiazg ale nie wiem dlaczego w Androidzie nie można zrobić tak prostej funkcji. Mam C7, właśnie kończy mi się umowa i jakoś nie mogę znaleźć godnego następcy. I nie mam tu na myśli wyścigu na MHz, żeby „ptaki” działały ale użytecznego telefonu.

    • lesiobe
      Participant
      Liczba postów: 285

      Symbian był bezpieczny czego nie można powiedzieć ani o andku ani o WM .

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      Miałem Nokie e50, e51, e52, c6, 500. Symbian Belle już był tak dojrzałym i stabilnym systemem że śmiało mógł konkurować ze wszystkimi innymi. Teraz mam WP8 i wiem co straciłem. Symbian przewyższał WM pod wieloma względami, teraz czekam na łaty.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      @ Krzysiek: Moim ostatnim telefonem z symbianem była właśnie Nokia C7, po tym czasie miałem kilka telefonów z androidem i żaden nie zapewniał takiego komfortu użytkowania co ta Nokia. np. zielona i czerwona słuchawka, genialny sposób na odblokowanie ekranu – suwak, który android ma takie coś ? Nadal mnie bardzo korci aby kupić sobie jedną z ostatnich Nokii na symbianie i pozbyć się androida.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      Miałem kilka Nokii z symbianem i każdą bardzo mile wspominam. Wielka szkoda, że Nokia porzuca symbiana dla jakiegoś windows gów**, które jest tragiczne w funkcjach, a android to tylko „szpan”.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      Nadal używam Nokia N8, mam wszystkie potrzebne aplikacje, telefon ma genialny aparat, nie zawiesza się i mam pewność ze nikt nie gromadzi danych ma mój temat. Pierwsza Nokia z Symbian to była Nokia N80, dalej N95, N97mini. Obecna wersja Belle to stabilny i dopracowany system. Szkoda …

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      Drodzy Symbianowcy. Miałem wspomnianą przez was nokie C7 z aktualizacją do belle. Niestety nie podzielam waszego zachwytu nad tą platformą. W obecnej chwili korzystam z SII Samsunga i na dzień dzisiejszy nikt mnie nie przekona do innego systemu. Przerabiałem również WM natomiast Andek jest dla mnie intuicyjny, posiada każda aplikację (aplikacje są robione głównie dla Andków i iphonów). piszcie sobie co chcecie że was andki szpiegują i takie tam dyrdymały. Kim ja jestem żeby mnie szpiegować 🙂 – taka szycha ze mnie 🙂 No ale wy to prezesi pewnie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      Po tym jak na przedłużenie umowy kupiłem Lumię 820, pobawiłem się jej Windowsem, stwierdziłem że to nie to, czego mi trzeba. Kupiłem 808 PureView i jestem baaardzo zadowolony. Jest o wiele mocniejsza od N8 pod względem wydajności, jak też możliwości aparatu fotograficznego. Z aplikakacji które mi są potrzebne ma wszystko, a w sklepie jest sporo użytecznego softu w rozsądnych cenach. Nie wiem dlaczego Nokia po raz kolejny strzela sobie w stopę. Lumia trafiła w ręce mojej squo. Z pramedytacją nie wspominam o moich telefonach z Androidem, bo żal mi tracić czas na pisanie o nich

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      Ja używam HTC One X, Lumii 800, N9, E7, E6, Oro i iPada4. Z całego tego majdanu nadal najbardziej lubię Symbiana. Jest mułowaty, jak się na nim zainstaluje dużo aplikacji, ale przynajmniej można je normalnie zainstalować, nie to co na iOS czy WP. Uważam, że zabicie tego systemu to wielki błąd. Nokia teraz próbuje dostosować WP do poziomu Symbiana dodając aplikacje zwiększające jego funkcjonalność. Ale po co, skoro Symbian już to ma!? Było jedynie popracować nad wsparciem dla mocnych procesorów i wyższych rozdzielczości. iOS to… nieporozumienie. MeeGo miało potencjał ale zabito je w przedbiegach, a Android… nie jest najgorszy, ale problemy z aktualizacjami, opóźnienia i poszatkowanie systemu to jakiś dramat. Symbian rządzi! Chyba kupię 808 póki jeszcze jest dostępna.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      Moje doświadczenie z Symbianem: Siemens SX1 (niestety krótko, bo na rowerze rozbiłem), E61, Sony Erricson P1i (trochę inny Symbian), E61i, E71, E72, E7, obecnie 808 (w miedzy czasie zaplątał się jeszcze google phone G1).
      Więc jest mi OGROMNIE SMUTNO w związku z zapowiedzią Nokii!
      Druga rzecz, w firmie pracownicy mają kilka E52, próbowałem też dla nich nich Nokii 500, ale tak naprawdę czekałem na następcę E52 jako telefon do firmy, i co? No lipa będzie, nie wiem teraz w co pójść w firmie.

Viewing 12 reply threads
Reply To: Koniec platformy Symbian: oficjalnie
Your information: