Start Forum Operatorzy Internet mobilny Jeszcze rok czy dwa, a internet mobilny zastąpi stacjonarny

Viewing 16 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Komórki skutecznie wyparły telefony stacjonarne. Taki sam proces zachodzi również w sferze usług dostępu do internetu. O prawie milion urosła w ciągu roku liczba użytkowników mobilnego internetu w Polsce – wynika z danych, które zebrała „Rzeczpospolita”.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Jeszcze rok czy dwa, a internet mobilny zastąpi stacjonarny

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      To raczej pytanie retoryczne. Rozważać dziś już trzeba: nie czy ale kiedy nastąpi przejście na internet mobilny? Moim zdaniem znacznie ciekawsze jest jednak pytanie jak mobilny internet pochłonie transmisje głosowe, streaming i treści 3D. Zmierzch linearnej telewizji, popularność Netflixa czy próba wejścia do PL Oz, niechęć do inwestowania w radio DAB+, nowe kodeki o coraz bardziej efektywnej i „chudszej” zawartości, uruchomienie pasma 2600MHz, 800MHz a zapewne również niedługo 450MHz – przewrócą zapewne niejedną telewizją, radiem, ospałym telekomem. Dziś najboleśniej odczuwa to zjawisko prasa ale zmiany będą zapewne trwałą tendencją gdy w końcu doczekamy się deklaracji, że prawo do internetu mobilnego jest prawem człowieka. Swoją drogą…może by tutaj podyskutować merytorycznie na takie tematy ??

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      Czy to raczej nie jest wynikiem zacofania kablowego w Polsce? W wielu lokalizacjach do wyboru jest tylko neo z predkoscia do 10 Mbps (w praktyce jednak sporo mniej) i ludzie z tego korzystali bo nie bylo wyboru. Niedawno pojawilo sie LTE 1800 i internet mobilny zaczal dzialac znacznie lepiej niz neo. Wkrotce ma byc dostepny LTE 800 wiec pewnie zasieg sie znacznie poprawi. I kiepskie oferty na internet stacjonarny wlasciwie stana sie zbedne?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      Operatorzy komórkowi, chcąc konkurować z internetem stacjonarnym, będą stopniowo zwiększać limity transferu danych, ale nigdy z nich całkowicie nie zrezygnują. – Limity będą zawsze, bo sieć ma swoje ograniczenia i nie udźwignie ciągle rosnącego ruchu. I tutaj jest szansa dla połączenia w jednej ofercie obu dostępów.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      Dopóki będą ofetry tv w kablu, będą oferty internetu też w kablu. Prędko internet stacjonarny nie zniknie z ofetry operatorów, więc nie ma co się martwić na zapas.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      Kablówki mają tę przewagę, że to najczęściej pakiet, który daje nam dużo tańszy internet. Mając taki zestaw wystarcza internet prepaid lub ten z abo komórkowym. I to jeszcze trochę będzie miało przewagę na samą ofertą internetu mobilnego nawet LTE

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      Co za durny artykulik. To jakby pytać, kiedy jabłka zastąpią gruszki albo Wielkanoc Boże Narodzenie. Dla autora najwyraźniej jedyni użytkownicy internetu to pryszczaty małolacik używający fejsika na telefoniku albo przedstawiciel handlowy, sprawdzający pocztę.
      Już widzę np. firmy rezygnujące z łącz kablowych na rzecz internetu mobilnego. Chciałbym również zauważyć, że na rynku jest sporo osób prywatnych, którzy mobilność łącza mają gdzieś, natomiast limit GB i jakość zależna od pogody to dla nich rzecz nie do zaakceptowania.
      Co do ofert typu No Limit LTE – szkoda nawet dyskutować. Jeżeli pisze się takie artykuliki, to chyba się słyszało o FUP i o tym jak w praktyce wygląda to No Limit. Polecam fora ze sfrustrowanymi użytkownikami Power LTE Plusa, naciętymi na rzekomy brak limitów.
      Autor artykuliku albo nie ma pojęcia o czym pisze, albo jest na paseczku któregoś z mobilnych telekomów i stąd pisanie pod tezę.
      Internet mobilny nie zastąpi kablowego – przy obecnej technologii przynajmniej przez najbliższe kilkanaście lat, o ile w ogóle kiedykolwiek. Tak jak gruszki nie zastąpią jabłek.
      BTW 3 lata temu czytałem podobną bzdurę pt. komunikatory za rok, dwa zastąpią SMSy. Minęło kilka lat, SMSy nadal mają się dobrze.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      Masz najwyraźniej problem z rozumieniem tekstu pisanego 🙁 Nigdzie w – jak to nazywasz – artykuliku nie ma mowy o konkretnym telekomie. Nigdzie też nie ma mowy o FUP. Tezy dot. sfrustrowanych użytkowników na forum pewnego telekoma łatwo zestawić z…zadowolonymi użytkownikami. Mylisz się również co do sms-ów bo te mają coraz gorzej. Ogólnie pisząc dałeś pozór, że albo jesteś pryszczatmy małolacikiem używającym fejsika na telefoniku albo przedstawicieeml handlowym sprawdzającym pocztę:(

    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      *tomi – czy artykulik ma sens, czy to tylko wypociny, nie mnie sądzić. Proszę tylko nie wkładać w moje usta słów, które nie wypowiadałem. Nigdy nie gniewam się na krytykę, to po pierwsze, a po drugie, co mogą potwierdzić Czytelnicy Telix.pl, zawsze odpowiadam we własnym imieniu. Z drugiej strony bardzo mi miło, że Pan zwrócił uwagę na ten artykuł. Pozdrawiam Andrzej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      Baja bongo.
      Jak tylko uruchomią światłowód koło mnie to bye bye mobile internet (mam zasięg lte).
      i nigdy więcej zwolnień internetu w godz szczytu i przy złej pogodzie oraz podczas nie zapowiedzianych konserwcji/remontów/ulepszeń stacji bazowych itp itd…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      Wszystko idzie w kierunku polaczenia ofert stacjonarni-bezprzewodowych i tutaj jest przyszłość

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      Jeszcze długo mobilny nie zastąpi stacjonarnego http://www.telko.in/lte-halo-tu-ziemia,0

    • stalewiak
      Participant
      Liczba postów: 466

      Jak nie będzie limitów w bezprzewodowych to może i kabel padnie a tak to ni ma szans.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      kabel do końca nie padnie, trochę chwilowo rozwój prędkości się spowolnił 😉 jak będzie TV interaktywna i 4K, to będą potrzebne dużo większe prędkości. Pewnie dalej będzie walka stacjonarny-mobilny, na predkosci i technologie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      Świadomy użytkownik netu, wybierze po kablu chyba że ma do wyboru neo na pcm-ce. Kablowkowy net po kablu w dzisiejszej technologii poleci do 400 MB, a kwestią czasu jest przejście na światełko gdzie 10GB to nie problem. Sądzę że mobilny nie zastąpi tylko przewyższy ilością i taki powinien być tytuł tematu. Pozdrawiam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      czy ja wiem, bym polemizował. wszystko pewnie kwestia ceny!! ja teraz płacę niecałe 40zł za net i tv w gigakablówce, nie narzekam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140029

      Czy ja wiem, mamy 2017 rok a internet stacjonarny świetnie się trzyma. Ja posiadam u siebie w mieście internet od dostawcy lokalnego – Elbonet i jestem bardzo zadowolony. Za nic nie zamieniłbym go na internet mobilny, bo często są z nim jedynie problemy. Wystarczy burza lub nawet gorsza pogoda i pojawiają się kłopoty z łączem, to nie dla mnie.

Viewing 16 reply threads
Reply To: Jeszcze rok czy dwa, a internet mobilny zastąpi stacjonarny
Your information: