Start Forum Operatorzy Operatorzy stacjonarni Jakie są rynkowe szanse dla telefonii stacjonarnej?

Viewing 3 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Telefonia stacjonarna w potocznej opinii przegrywa z telefonią mobilną. Jakie są rynkowe szanse dla telefonii stacjonarnej? Na pytania o rozwój rynku telefonii stacjonarnej odpowiada ekspert – Andrzej Dąbrowa.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Jakie są rynkowe szanse dla telefonii stacjonarnej?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139991

      Negatywny stosunek do telefonii stacjonarnej w naszym kraju to tylko i wyłącznie zasługa TP/Orange, która przez lata skutecznie „wytresowała” swoich byłych jak i obecnych klientów w tym, że taniej i lepiej jest dzwonić z komórki.
      Zobaczmy ile to lat trzeba było czekać aż łaskawcy z Orange zaproponują nielimitowane plany taryfowe w telefonii stacjonarnej za i tak ciut wygórowane pieniądze – dopiero weszły one raptem dwa miesiące temu. SKANDAL. Dodatkowo kuriozum jest dla mnie to, że telefon stacjonarny przez lata (ba nadal nie jest to standardem) nie był jakoby dodatkiem do internetu kablowego tak jak ma to miejsce w wielu krajach zachodnich. Bierzesz od nas internet – telefon masz za friko! Oczywiście w naszym polskim piekiełku mędrców z Orange i jej pseudo konkurencji to zwyczajnie przerasta, bo lepiej dać opłatę za utrzymanie łącza niż zaoferować usługę, na której może się tyle nie zarobi ale… – zyska dodatkowych klientów i co najważniejsze zadowolonych klientów. Bo powiedzmy sobie szczerze – jak coś jest dobre i dobrze działa to niewielu chce to zmieniać i eksperymentować.
      I tak jeszcze na zakończenie. Osobiście z kabelkowego telefonu nie zrezygnowałem. Dużo dzwonie i sam po sobie widzę, że niekiedy kilkugodzinne seanse na komórce przyprawiały mnie o ból głowy. Na stacjonarnym ten efekt nie występuje. O jakości rozmów nawet nie wspominam.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139991

      Brawo Kamil!

      Ja podobnie jak Ty kabel zostawiam, jednak tak sobie i rodzinie, przelaczam na dobry VOIP gdzie utrzymanie i dzwonienie losztuje duzooo mniej.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139991

      @Tommy
      robiłeś kalkulacje ile wychodzi Ciebie VOIP przy ilości minut jakie wydzwaniasz w skali miesiąca?
      W przypadku mojej osoby do momentu wprowadzenia nielimitowanych planów przez Orange telefon stacjonarny był oparty głównie na VOIP – linia stacjonarna/numer służył mi tylko do odbierania połączeń głównie od znajomych zza granicy i też nie przenosiłem go do operatorów VOIP bo byłem związany z Orange umową na internet.
      Średnio miesięcznie wygadywałem, a raczej moja połówka wygadywała ca. 100 PLN dzwoniąc przeważnie do USA i Niemiec. Teraz rachunek zamyka mi się w 49 PLN więc jak by nie patrzeć jestem do przodu o +/- 50 PLN. Uważam jednak, że ten plan jak na polskie realia i na to co oferuję operatorzy komórkowi powinien oscylować w granicy 30 PLN.

Viewing 3 reply threads
Reply To: Jakie są rynkowe szanse dla telefonii stacjonarnej?
Your information: