Start Forum Sprzęt Tablety Jak wydłużyć żywotność baterii w laptopie?

Viewing 6 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Jak wydłużyć żywotność baterii w laptopie?

    • Stentor
      Participant
      Liczba postów: 361

      Mam laptopa z sierpnia 2012. Właściwie ciągle jest podłączony do zasilacza jednak do tej pory na baterii potrafi przepracować grubo ponad 2 godziny co uwazam za sukces. Jak to możliwe ? Otóż laptop to Lenovo B570 wyposażone w oprogramowanie Energy Management które utrzymuje baterie ciągle podłączoną do zasilacze w połowie naładowaną. Nie dalej jak miesiąc temu kupowałem Lenovo z WIN10. Bateria jest tam zamontowana na stałe . Probowalem uruchomić na nim podobne oprogramowanie jednak mimo jego dostępności na stronie producenta nie udalo mi się to. Nie wiem w czym problem. Dziwi mnie tez to ze oprogramowanie to nie stało się powszechne. http://i2.wp.com/spencerevans.net/wp-content/uploads/2013/02/energy-management.png?resize=300%2C267

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      mam taki sam tryb w lenovo g585 – stary sprzet z pazdzernika`12 ( bateria z kwietnia `12).
      u mnie po polsku w tej aplikacji energy managment jest to nazywane ” najlepsza kondycja baterii „.
      myślicie , ze faktycznie tak to pomaga?

    • 8000
      Member
      Liczba postów: 171

      Przy ładowaniu bezprzewodowym telefon się ciut grzeje więc jak pogodzić takie ładowanie z niedipuszczeniem do przegrzania baterii?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Fajny artykuł. A Wasze komentarze pomocne, wiele w tej dziedzinie nie wiedziałam.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Większość laptopów Samsung i niektóre Lenovo oraz Sony mają możliwość ograniczenia (w BIOS lub poprzez specjalną aplikację w Windows) ładowania baterii do 80% nominalnej pojemności. Dzięki temu trwałość baterii ma być znacznie większa.

      Mam 7-letniego Samsunga i wciąż jestem w stanie pracować (na oryginalnym akumulatorze) około 7 godzin, podczas gdy zaraz po zakupie było to około 8 godzin (nominalna pojemność miała pozwalać na max. 11 godzin pracy).

      Nie widziałem laptopa mającego więcej niż 4 lata, który by pracował na oryginalnej baterii chociaż przez 50% deklarowanego przez producenta czasu.

      Pojemność akumulatorów Li-Ion spada, gdy jony litowe wiążą się trwale z anodą wobec czego przestają transportować ładunek elektryczny. Wyższe napięcie łądowania powoduje szybszą degradację elektrod – co bezpośrednio powoduje mniejszą pojemność. Więcej technicznych informacji można znaleźć na „Battery University”

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Ja mam 10-cio letniego laptopa z baterią Li-on mam ją prawie cały czas wyjętą wkładam raz do roku i trzyma bardzo dobrze, a kolega miał takiego samego lapka nie wyciągał jej wcale laptop cały czas podłączony do zasilacza i po kilku miesiącach okazało się że akumulator padaczka po 15 minutach od odłączenia ładowarki komp się wyłączał. Nie słucham takich bredni że obecne baterie można ładować kiedy się chce. U mnie od dawna w telefonach a obecnie w smartfonach pada sprzęt a akumulator jest dalej sprawny.

Viewing 6 reply threads
Reply To: Jak wydłużyć żywotność baterii w laptopie?
Your information: