Start Forum Sprzęt Sieci komputerowe Ferguson Smart Wi-fi Plug – oszczędność w domowym budżecie

Viewing 9 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072
    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Dobre urządzenie jak się mieszka na wsi i w mieście przed złodziejami. Można stwarzać pozory że się jest w domu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Podczas instalacji nowszej wersji domofonu, instalator powiedział mi że jednak najlepszy jest „żywy monitoring” czyli czujny sąsiad 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Czepiając się trochę treści artykułu nie znalazłem odpowiedzi jak zdalny wyłącznik z miernikiem zużycia prądu może się przyczynić do obniżenia zużycia prądu? Jest to typowe mydlenie oczu producentów takich urządzeń. Sam posiadałem podobne urządzenie Fritz Dect 200 i poza wiedzą ile energii zużywa urządzenie podłączone do adaptera nie wpłynęło to na zmniejszenie konsumpcji prądu. Telewizor dalej tyle samo go zużywa, żarówki tak samo. Jedynym bajerem była możliwość zdalnego wyłączania odbiorników, ale ile można zdalnie wyłączać żonie tv 🙂 ? Adapter ostatecznie poszedł do sprzedaży.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      O tym samym myślałem, żeby zapalać zdalnie światło w altanie na działce. Ale lipa bo skąd na działce wifi? Ta wtyczka powinna mieć wejście na sim i chodzić na lejku 32kB.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Fajny sprzęt, ale mi brakuje filtru przepięciowego. Ja znalazłem inne zastosowanie. Podłączam listwę, do tego pluga, a jak będzie burza to zdalnie wyłączam. Trochę cena jest przesadzona, ale urządzenie przydatne.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      A ile prądu bierze ta wtyczka po podłączeniu do gniazdka? Bo chyba w niej musi być włączone wifi cały czas? Wydaje mi się że sporo więcej niż tryb czuwania w TV czy komputerze.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Wspominacie, ze telewizor w trybie standby zuzywa 5-15W. Z mojej wiedzy jest to jednak 0.5W – 2W. Moje radio z budzikiem zuzywa 2,5W i to przy wlaczonym radiu a tv 1W. Router natomiast zuzywa okolo 6W i mysle, ze to urzadzenie + router + modem internetowy od dostawcy będą zużywać więcej niż zaoszczędzony prąd (9-10W). Ja w przypadku sprzętów RTV korzystam z listwy przeciprzepieciowej i jednym przyciskiem wylaczam kilka urzadzen. W razie jak mnie nie ma w domu i chcialbym zeby to z automatu sie wylaczalo to posiadam wylacznik pradu automatyczny gdzie wprowadzam godziny wlaczenia i wylaczenia. Dodam, ze taki wylacznik to koszt ponizej 50zl (sa elektroniczne lub calkowicie mechaniczne). Takie z wyswietlaczem LCD posiadaja mozliwosc losowego wlaczania, wylaczania pradu. Czyli kolejny gadzet bez zastosowania.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Myślę że mi przydało by się do załączania grzałki w zasobniku ciepłej wody.
      Na godzinę przed przyjazdem do domu załączamy zdalnie grzałkę
      Tylko trzeba by pomyśleć o sytuacji kiedy temperatura podeszła by do 100 stopni a my stracilibyśmy dostęp do netu – jakiś dodatkowy mechaniczny wyłącznik termostatyczny.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Po co tej aplikacji jest dostęp do SMS? Mój antywirus wszczyna alarm, ze to płatne połaczenie!

Viewing 9 reply threads
Reply To: Ferguson Smart Wi-fi Plug – oszczędność w domowym budżecie
Your information: