Start Forum Inne Bezpieczeństwo Fałszywe SMS-y Premium – kolejny zatrzymany

Viewing 6 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      W śledztwie przeciwko grupie przestępczej dokonujacej oszustw z wykorzystaniem usługi SMS Premium zatrzymano kolejnego podejrzanego. 24-latek wyłudził ponad 1 mln 300 tys. złotych. Osoby które dawały się nabrać na ten przekręt musiały jedynie odesłać zwrotnego SMS-a za 30,75 zł.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Fałszywe SMS-y Premium – kolejny zatrzymany

    • wlo
      Participant
      Liczba postów: 1135

      I znowu… Grozi mu do 10 lat. A ile sąd zasądzi? 2 lata w zawieszeniu – jak będzie z złym humorze? A może by co do grosza oddał zrabowane pieniądze i jako nauczkę nawiązkę na cel charytatywny? Nie ma już? Niech w kamieniołomie po 12 godzin zapieprza pod nadzorem strażnika!

    • wlo
      Participant
      Liczba postów: 1135

      Swoją drogą, fajnie by było, gdyby policja i prokuratura chciała przyjmować zgłoszenia nawet w przypadku gdy odbiorca takiej fałszywej wiadomości zorientuje się, ze to oszustwo. Ja osobiście kilka razy próbowałem dokonać takiego zgłoszenia i zawsze wykpiwali się stwierdzeniem, ze przecież nie dałem się oszukać… 😉 Takie państwo…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      250000 osób pokrzywdzonych. Czasu na ich przesłuchanie jako świadków nie starczy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Czyli 250 000 debili mamy w Polsce Brawo

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Wyrok odsiadki jest a gdzie wyrok nakazujący oddać oszukanym pieniądze? Czemu prezes firmy telekomunikacyjnej nie idzie siedzieć z oszustem? Myślicie że zarząd nie wie o takich firmach które wysyłają do klientów takie smsy? Ktoś podpisał umowę o współpracy. Dział obsługi pierwszy się dowiaduje od klientów o dziwnych opłatach za smsy premium. Klient jest jak bateryjka w matrixie ma tylko przynosić zysk.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Jest coś takiego u Operatora jak blokada Premium Rate. Na żądanie abonenta Operator włącza usługi blokady

Viewing 6 reply threads
Reply To: Fałszywe SMS-y Premium – kolejny zatrzymany
Your information: