Start Forum Operatorzy Operatorzy stacjonarni Budki telefoniczne znikną z polskich ulic

Viewing 4 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Budki telefoniczne znikają z polskich ulic. Orange Polska planuje, że w przyszłym roku zdemontuje wszystkie. Kiedyś ustawiały się do nich kolejki, dziś wyglądają jak zabytki z przeszłości. Co nam zrobiły automaty i dlaczego się je likwiduje, odpowiada na blogu korporacyjnym Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska, który jest operatorem automatów.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Budki telefoniczne znikną z polskich ulic

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Pamiętam jak na wczasach taka budka połączyła mnie z letnią znajomą 😉 Jednak coś w sobie miały. Dziś wyciąga się smartfona i nie liczy się że inni muszą słuchać naszych tyrad słownych.

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Likwidacja telefonów publicznych to głupota. Sieci gsm sparaliżuje nawet niepogoda. Raptowne opady, porywisty wiatr, wyładowania atmosferyczne potrafią sprawić, by zamilkły dotknięte tym stacje bazowe, w oczekiwaniu na brygadę techniczną, jeśli zgłoszono operatorowi lokalny problem. O możliwych działaniach umyślnych – elektronicznych lub fizycznych – już nie wspomnę.

    • swen
      Member
      Liczba postów: 435

      Pamiętam że była ustawa która regulowała ilość budek telefonicznych na ilość mieszkańców danej miejscowości. Głównie chodzi o bezpieczeństwo. Gdy komuś padnie komórka lub się zepsuje to możliwe najlepsze połączenie ze służbami ratunkowymi. Mając taką budkę pod ręką jest większe poczucie bezpieczeństwa. Jeśli Orange się to nie opłaca to mogę opuścić nasz kraj a infrastrukturę odsprzedać komuś kto będzie dbał o społeczeństwo. W USA są wszędzie budki telefoniczne i nikt nawet sobie nie wyobraża ich likwidacji. W innych krajach nie wiem, ale w USA jest tak że można umówić się z kimś z Polski żeby zadzwonił do budki, dzięki temu dzwoniący płaci jak za połączenie stacjonarne.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Powodów za zostawieniem budek jest dużo.
      Żona pilnuje komórki, a ja chce zadzwonić tam gdzie jej się to nie widzi, albo „skroji” cię ktoś z telefonu i jak to najszybciej zgłosisz? Może ktoś ci użyczy swojej komórki, zwłaszcza jak wracasz z pracy późno przez blokowisko. Trochę wyobraźni

Viewing 4 reply threads
Reply To: Budki telefoniczne znikną z polskich ulic
Your information: